w moim posiadaniu znajduje się opakowanie leku "Tialorid mite". jest na recepte. 1 tabletka zawiera 2,5 mg chlorowodorku amilorydu, 25 mg hydrochlorotiazydu no i substancje pomocnicze ofkors
nigdzie na hyperrealu nie znalazlem info o tym leku ani o substancjach w nich zawartych. Oczywiście na opakowaniu widnieje znane ostrzeżenie, że "Lek moze zaburzac sprawnosc psychofizyczna" - czyli pewnie sieka :rolleyes: (inaczej bym nawet nie zwrocil uwagi; swoją drogą ostatnio jak mam a w reku opakowanie jakiegos leku [nawet normalnego] to pierwsze co robie to odruchowo patrze na sklad :P).
wie ktos moze jak to dziala, jak to sie ew. dawkuje i what the fuck is this :scared: ?
z góry dzieki
pzdr dla wszystkich, ktorzy kochaja zmieniac stany swiadomosci.
wujek supra
Tialorid® mite
Amilorid , Hydrochlorothiazide
Diureticum ATC: C 03 EA 01
Polpharma Wykaz: B
tabl.: 50 szt. (Rp) 50%
tabl. mite: 50 szt. (Rp) 50%
Skład
1 tabl. zawiera 2,5 mg (5 mg) amilorydu i 25 mg (50 mg) hydrochlorotiazydu.
Działanie
Preparat złożony o synergicznym działaniu moczopędnym dwóch składników - amilorydu i hydrochlorotiazydu. Hydrochlorotiazyd działa diuretycznie i sodopędnie przez hamowanie wchłaniania zwrotnego w cewkach dalszych nefronu, które to działania są wzmagane przez amiloryd. Jednocześnie amiloryd zmniejsza wymianę jonu sodowego na potas i wodór w końcowym odcinku cewki dalszej. Prowadzi to do zmniejszenia utraty potasu z moczem. Nie wywołuje zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej, ponieważ alkalizujące działanie hydrochlorotiazydu jest równoważone przez zakwaszające działanie amilorydu. Lek posiada słabe działanie hipotensyjne. Z przewodu pokarmowego wchłania się niecałkowicie. Działanie występuje zazwyczaj po 2 h i utrzymuje się przez 6-12 h. Składniki leku przechodzą przez łożysko i do mleka matki.
Wskazania
Nadciśnienie tętnicze, obrzęki pochodzenia sercowego, wątrobowego i nerkowego szczególnie w przypadkach, w których pragnie się uniknąć suplementacji potasu.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lek, ostra niewydolność nerek z bezmoczem, śpiączka wątrobowa, hiperkaliemia, u dzieci, ciąża i okres karmienia piersią, choroby nerek na tle cukrzycy, dna moczanowa. Ostrożnie w cukrzycy, kwasicy oddechowej i metabolicznej, podwyższonym stężeniu mocznika we krwi.
Działanie niepożądane
Obniżenie łaknienia, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, hiponatremia, hiperglikemia, zwiększenie stężenia kreatyniny, hiperurikemia, napady dny moczanowej, alergiczne reakcje skórne, fotosensibilizacja, zaburzenia widzenia, dezorientacja, zapalenie trzustki, żółtaczka, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza, anemia aplastyczna lub hemolityczna, zahamowanie laktacji u matek karmiących.
Interakcje
Nasilone działanie obniżające ciśnienie z lekami przeciwnadciśnieniowymi pochodnymi hydralazyny, rezerpiny, guanetydyny, blokerami zwojów nerwowych, inhibitorami MAO, fenfluraminą. Alkohol, barbiturany, leki narkotyczne nasilają hipotonię ortostatyczną. Preparat powoduje wzrost toksyczności soli litu, chinidyny, glikozydów naparstnicy. NLPZ obniżają działanie hydrochlorotiazydu. Zwiększa skuteczność tubokuraryny. Antagonizuje działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych i insuliny. Z solami wapnia i witaminą D powoduje hiperkalcemię. Cholestyramina i kolestipol zmniejszają wchłanianie leku. Diuretyki pętlowe nasilają i przedłużają działanie diuretyczne i saluretyczne. Indometacyna może wywołać hiperkaliemię.
Dawkowanie
Doustnie: zazwyczaj 1-2 tabl./dobę, nie przekraczać 4 tabl. dziennie.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lek, ostra niewydolność nerek z bezmoczem, śpiączka wątrobowa, hiperkaliemia, u dzieci, ciąża i okres karmienia piersią, choroby nerek na tle cukrzycy, dna moczanowa. Ostrożnie w cukrzycy, kwasicy oddechowej i metabolicznej, podwyższonym stężeniu mocznika we krwi
Działanie niepożądane
Obniżenie łaknienia, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, hiponatremia, hiperglikemia, zwiększenie stężenia kreatyniny, hiperurikemia, napady dny moczanowej, alergiczne reakcje skórne, fotosensibilizacja, zaburzenia widzenia, dezorientacja, zapalenie trzustki, żółtaczka, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza, anemia aplastyczna lub hemolityczna, zahamowanie laktacji u matek karmiących
wujek supra
ShadySharky pisze:NAPROXEN
@topic
Oczywiście w sondzie wybrałem Acodin. Lubie tą skorumpowaną i dającą milionowe łapówki korporację (Sanofi-Aventis), poza tym uwielbiam działanie dekstrometorfanu i dziękuje mu za zmiany, jakie wywołał w mojej psychice. Nawet jeżeli nie jestem po nim bardziej inteligentny, to przynajmniej tak się czuje, a to się liczy, bo gówno mnie obchodzą poglądy innych nt. tego leku/substancji.
Thiocodin kupuję często, pewnie nawet więcej na niego wydałem niż na Acodin, ale jest drogi, ma mało kodeiny i ma sulfogwajakol który nie jest neutralny dla organizmu. Tyle ode mnie.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/1/11c695fa-2111-457b-b7d9-fedf216ffb8d/flubromazolam.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250425%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250425T152102Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=2057cd2ece97b7708657776057b78e9860ddf372252edc200d9d53835ed479bb)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/trafiloimsie.jpg)
Zamiast paneli podłogowych narkotyki. KAS zatrzymała kontener z marihuaną
Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni skontrolowali kontener, który przypłynął z Kanady do portu w Gdańsku. Zgodnie z deklaracją, w kontenerze miały być drewniane ekologiczne panele podłogowe, a odbiorcą była firma w Polsce.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-04-14_20-26-59.png)
TVN24: „Tak wpadł szaman-informatyk"
UWAGA: Uwaga artykuł z TVN24, który poniżej przedrukowujemy, jest raczej kiepskiej jakości, jednak publikujemy go z uwagi na fakt, że jako jeden z niewielu opisuje przypadek zatrzymania i represjonowania osoby najprawdopodobniej prowadzącej ceremonie z ayahuascą.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.