Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala
czosnek ok 30min przed, wystarczy jeden ząbek albo pol paczki granulowanego w formie wywaru (zalac 200ml 70-80*C)
Detoksykacja jest tak silna, że okazjonalne spożycie dwóch owoców może spowodować biegunkę wywołaną nagłym wzrostem poziomu toksyn we krwii/żółci
http://talk.hyperreal.info/kodeina-tek- ... l#p1046975 - tutaj jest info o tym co wyszukałem i do czego doszedłem. Grejpfrut jest inhibitorem glikoproteiny P.
wintermute pisze:Podejście do GP przy kodeinie powinno być inne niż przy DXMie i antypsychotykach (klonazepam).
Należy sok/owoce/krople zjeść na krótko (20min) przez spożyciem kodeiny.
Ma to uzasadnienie w tym, że GP wzmacnia leki inhibując cytochromy (po czasie t, ale ten efekt jest niekorzystny), ale także inhibując jelitową GLIKOPROTEINE P warunkującą multilekową odporność.
Jest to ogólnie biorąc pompa aktywnie usuwająca z komórek jelit szerokie spektrum ksenobiotyków (wyewoluowała właśnie jako pierwsza linia oborny przed truciznami).
Tutaj nie jest pomocny tylko grejpfrut, gdyż inne substancje mogą inhibować glikoportene P (sylimarylina) albo po prostu ją zapchać (paradox antyhistaminowy), pozwalając kodeinie wchłaniać się bez przeszkód. Dlatego tak ważny jest timing.
Do nastepnego odcinka..
* * *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
W podobnej cenie jest GREPOSEPT, ale produkt już o klasę wyżej- obecnie jedyny dostępny w polsce, który oferuje zadowalającą jakość za uczciwą cene.
CITROSEPT - obecnie dostępny jedynie bio, importowany z Niemiec to zdecydowanie najwyższa jakość, ale cena jest nie do przyjęcia.
Z soków na uwagę zasługuje Tymbark, ale soki albo świeże grejpfruty to droga opcja, ekstrakty w przeliczeniu na substancje czynne wychodzą nawet 10x taniej
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/dhh.jpg)
Bransoletka, która chroni przed „pigułką gwałtu”. Wynik w kilka sekund
Naukowcy z Portugalii i Hiszpanii opracowali papierową bransoletkę wyposażoną w miniaturowy czujnik, który w ciągu kilku sekund potrafi wykryć w napoju najczęściej stosowane substancje odurzające, m.in. GHB, skopolaminę, ketaminę czy metamfetaminę.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sadodlomlotek_0.jpg)
Farmaceuta skazany na 2 lata więzienia za nieumyślne doprowadzenie do śmierci
Sąd Najwyższy rozpatrywał niedawno wniosek o kasację wyroku, jaki wydano w sprawie farmaceuty, który miał nieumyślnie doprowadzić do śmierci kobiety. Z akt sprawy wynika, że wsypał zmarłej narkotyk do napoju, co doprowadziło do jej śmierci. Farmaceutę skazano na 2 lata pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/san-antonio-men-sentenced-for-armed-robbery-in-oregon-while-posing-as-dea-agents.jpg)
Mężczyźni z Teksasu skazani na więzienie. Podszyli się pod DEA, żeby ukraść narkotyki
Kary po kilka lat więzienia otrzymali mężczyźni z Teksasu, którzy podszywali się pod agentów DEA, próbując ukraść marihuanę z domu w południowym Oregonie. Celem było kilkaset funtów narkotyku. Kradzież została udaremniona przez interweniujących na miejscu policjantów.