L-Tyrozyna

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 26 / / 0

Bralem tyrozyne solo i w kombinacjach jakos nigdy nieodczulem jej dzialania.alc niektorzy tez chwala na mnie jakos slabo dziala po dluzszej suplementacji.na kazdego dziala cos innego
  • 426 / 11 / 0

w kombinacjach z czym? alfąpvp, 3mmc czy penciakiem? ;)

ALC dziala i to genialnie.
l-tyrozyna mysle, ze podobnie - z opinii niećpających znajomych suplemenciarzy - choć sam nie mialem jeszcze okazji jej suplementowac przez dluzszy czas.

problem z takimi opiniami jest taki, ze piszą je osoby, ktore co weekend (albo czesciej) walą ethcata, alfępvp albo inne ketony - przy takim porównaniu faktycznie można dojść do wniosku, że ALC albo L-TYR nie działąją.
i faktycznie też przez dlugi czas miałem takie samo zdanie.
jednak przy odpowiednich chęciach i umiejętności obserwacji subtelnych zmian , a przede wszystkim odstawieniu na odpowiednio długi czas mocnych dragów dopaminergicznych - można dostrzec wyraźne dzialanie.
sam ALC biorę codziennie od ok. połtora roku i nie wyobrażam sobie juz funkcjonowania bez tego supla.
hołk.
C9H13N pisze:
NieLubieZielska pisze:
L-Tyrozyna przekształca się tylko w dopaminę?
Początkowo do adrenaliny- stąd pobudzenie. Przyjmowana regularnie przez dłuższy czas zostaje metabolizowana do dopaminy.
nie wiem skąd ty wysysasz takie informacje...
wystarczy looknąć po linii najmniejszego oporu czyli na wiki:
Spoiler:
pomijając już fakt, że L-TYR jest prekursorem dla ogromnej ilości różnorakich związków w naszym organizmie i nie do końca wiadomo w co sie przekształci podczas suplementacji. choć chyba większość źródeł sugeruje, że większość suplementowanej dawki jest przekształcana w L-Dopę, a zatem dalej w dopaminę i noradrenaline.

rozumiem, że nikt nie suplementował L-TYR na dołek dopaminowy po zjeździe?

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Pasażer zapalił marihuanę na pokładzie, samolot awaryjnie lądował w Denver

Niesforny pasażer zmusił samolot linii American Airlines do awaryjnego lądowania w Denver. Mężczyzna powiedział innym pasażerom, że jest pod wpływem kokainy, po czym zamknął się w łazience.
  • 7 / / 0

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że l-tyrozyna działa (subtelnie ale jednak czuć działanie).
Stosowałem po odstawieniu białego ścierwa (w ilości 2 g rano na czczo) i zdecydowanie zmniejszało doły i chęć przy*ebania w nosa, po najgorszym czasie od odstawienia w zauważalny sposób poprawiała moje samopoczucie i dodawała energii.
Niebawem nowa puszka (kupowałem w sklepie kulturystycznym puszkę 210g za jakieś 35 zeta). Tym razem chyba pójdzie 3 g Tyr + 50 mg B6 dla wzmocnienia efektu.
Jak nie zapomne to coś skobnę czy jakieś większe efekty widać ;)
PozdrO!
  • 314 / 8 / 0

Wlasnie zaczynam kuracje 5-HTP.
Jak dawkować do tego L-Tyrozyne i witamine B6?
Planuje okolo 100mg (moze 130) rano i 250mg wieczorem samego 5-HTP, L-Tyrozyne około 1,5g rano przed 5-HTP (no wlasnie nie wiem czy przed czy po).
W L-Tyrozynie jaką planuje zakupić (chyba jest to ta sama co użytkownik wyżej kupuje) jest juz witamina B6 i tauryna, czy poltora mg witaminy B6 starczy? (1,5mg B6 jest w 1,5g Tyrozyny.
  • 1027 / 177 / 6

XTC9THC pisze:
Jak dawkować do tego L-Tyrozyne i witamine B6?
[...]
W L-Tyrozynie jaką planuje zakupić (chyba jest to ta sama co użytkownik wyżej kupuje) jest juz witamina B6 i tauryna, czy poltora mg witaminy B6 starczy? (1,5mg B6 jest w 1,5g Tyrozyny.
Nie mieszaj 5-HTP i B6. (Więcej info w FAQ 5-HTP.)
Lepiej zamów czystą N-acetyl-L-tyrozynę, nootropowe sklepy mają.
  • 314 / 8 / 0

Już jjest troszkę za późno, bo zamówiłem dziś %-D

Nie bój się, czytałem:
Z badań prowadzonych na zwierzętach wynika, że w przypadku niedoboru witaminy B6 - 5-HTP powoduje bardzo nieznaczny wzrost serotoniny w mózgu. Suplementacja witaminą B6 znacznie zwiększyła ilość serotoniny znajdującej się z mózgu. Niewątpliwe jest, że takie połączenie daje bardziej wyraziste efekty.

Niemniej osoby z wykształceniem medycznym oraz twórcy niektórych badań naukowych radzą unikać tego połączenia. Dla mnie osobiście również ryzyko wydaje się nieproporcjonalnie duże w porównaniu do potencjalnych zalet.
Tak czy siak stosuje animal stak w którego skład wchodzi B6 w jednej porcji jest 10,5mg jedną porcje biorę przed intensywnym treningiem (3 x w tygodniu) ale nawet nie jestem pewny czy to w tej saszetce co ja używam (sa dwa rodzaje, na stawy i na sile, ja używam na sile na stawy oddałem kumplowi bo potrzebował).
A B6 jeszcze w L-Tyrozynie 1,5mg będzie na poltora g Tyrozyny.

Chyba nie będzie B6 szkodliwe biorąc pod uwagę że tylko 3x w tygodniu biorę animala.
Po za tym mam ubogą dietę we wszystkie witaminy (w ogóle nie jem warzyw, niezbyt często owoce, głownie mięso i gówniane żarcie typu tosty (powoli to zmieniam, chodząc na siłownie nie mogę jeść gównianego żarcia) więc przyda mi sie uzupełnić niedobór.

A jeszcze coś zupełnie wypadło mi to z głowy, od kilku dni zażywam "MAGLEQ B6 MAX" jedna tabletka zawiera 944 cytrynianu magnezu (102mg Mg mała dwójeczka jak przy wzorach chemicznych i plusik) i 2,5mg B6, będę musiał kupić jakieś z samym magnezem? %-D

Ale pewny być nie mogę czy małe dawki B6 (ten animal 3x w tygodniu i te 1,5mg w 1,5g Tyrozyny) będą nieszkodliwe, także pytanie do kogoś kto stosuje B6, Tyrozynę i 5-HTP.
Tak BTW skoro dzieki B6, 5-htp przetwarza sie w serotonine zanim dojdzie do mózgu, to czy ta serotonina nie będzie marnowana? %-D

Aha no i najwazniejsze Tyrazyne przed czy po 5-HTP? Bo jak przeczytalem 20 stron watku o 5-HTP to nie było jednoznacznej odpowiedzi, kazdy cos innego mowil i sam nie wiem.
  • 314 / 8 / 0

L-Tyrozyna dzis odebrana, za kilka dni napisze jak efekty.
Mam zamiar używać przed siłownią (na pudelku napisali ze przed treningiem czyli oficjalnie jako przed treningówka powinno to się tego używać %-D ) i z rana na czczo razem z magnezem, zielona herbatą i jak zakupię to z witaminą C.
Wieczorem 5-HTP 300mg godzinę przed snem razem z zieloną herbatką.

Mam zamiar kupić na dniach ekstrakt z zielonej herbaty.
Zobaczymy jakie będą efekty, powinno pomóc przetrwać detoks %-D
Użytkownik zbanowany
  • 37 / 3 / 0

Kurwa to jest mocne. Mam w capsach po 500-tce z Now... Tak doradził mi kulturysta z wykształceniem w kierunku dietetyki jakby ktoś był dociekliwy... :) Ok do sedna sprawy.

Wjebuję po 1,5 g czasem 1g. Rano leci na czczo 500, później w pracy na pusty brzuch też 500 i kolejna o 14:00.

To działa strasznie wyraźnie. tak samo jak 5-htp działa na serotoninę wyczuwalnie, ta tyrozyna działa na adrenalinę w pierwszej kolejności. Odczuwam wyraźnie przyspieszenie toku myślenia, pobudzenie ruchowe, niekiedy w stresie lęk a w chwili odprężenia przypływ dopaminowego szczęścia.

Polecam, dobre do pracy umysłowej.
  • 314 / 8 / 0

Po 21 dniach testowania (nie kończę kuracji oczywiście) z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto boryka sie z tak zwaną "zamułą" na co dzień np od palenia gandy, mi to pomaga rano jakoś się ogarnąć, nie wiem czy są wyraźne i wyczuwalne zmiany tak jak kolega wyżej napisał dotyczące adrenaliny i dopaminy (dopamine mam dojebaną jak tajskie kurwy przez kilkuletnie ciągi z trawą), lecz na pewno trochę pobudza przez pierwszą godzine dwie, bo nie jestem taki zaspany jak zwykle, chce mi się więcej robić (przygotowywanie jakiś dziwnych potraw na śniadnie, krótka przechadzka po ogrodzie na faje, cos czego nigdy nie robiłem %-D )
Podejrzewam, że i tak nie działa tak jak powinno, mam ADHD i nie odczuwam tak bardzo czegokolwiek co miałoby mnie trochę pobudzić.
  • 40 / 3 / 0

Napiszę kilka słów na gorąco...

Powiem, że baniak mnie napieprzał i się obudziłem coś koło 3:30 w nocy. No i ten ból głowy spowodował, że wstałem. Żadnego kaca itp. za dużo napoju energetyzującego było (tauryna...).
Tyrosine 600(tak to się nazywa) - kupione wczoraj w sklepie dla sportowców za 39zł stoi przede mną na biurku. Kupione po przeczytaniu tego wątku, of koz...

Zapaliłem trawę. Nie mam jakichś mega wzlotów po trawie. Normalka, luzik itd... Usiadłem i przeglądam neta. Łeb dalej naparza.
Zaaplikowałem sobie więc w nocy o 4:00 600 mg czystej tyrozyny czyli 1 tabsa. Na pusty żołądek. Dodatkowo wit. B6 50mg, C 10000mg. Zapite Colą-Zero. Dlaczego tylko 600? W sumie nie wiem, żeby sprawdzić czy to w ogóle jakoś zadziała... Tak mi się wzięło.

Po 70 minutach poczułem wyraźny skok pozytywnego samopoczucia. To nie był efekt wypalonego zioła. Nagły przypływ bardzo dobrego nastroju. Jakby się dostało Lamborghini na gwiazdkę :)

Zobaczymy jak sie długo ten stan utrzyma. Napiszę później...
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata