Działy bezpośrednio dotyczące uprawy konopi
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 3497 / 742 / 9
Jak to jest z tymi pestkami gdzie feminizowany krzak sam się zapyla?
Jak wiadome każdy krzak femi to jest 99% żeńska roślina. Znaczy to, że 99% kwiatostanów na takim krzaku będzie żeńskich a 1% męskich. Przez to dochodzi do samozapyleń.
Chciałbym ostatecznie rozstrzygnąć tą kwestię. Ktoś sadził taką pestkę? Co wyrasta z takich nasion?
Może ich wyrzucanie jest błędem?

:liść:
Uwaga! Użytkownik Zgienty jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1000 / 99 / 0
Ja na Twoim miejscu bym ich nie wyrzucał.
Poczytaj o hermafrodytach, na teraz tak na szybko.
https://grubetopy.pl/konopie-hermafrodyty/

I dalej drąż temat, jak coś ciekawego znajdziesz, daj znać
[H]R Crew
  • 1100 / 273 / 0
ja ostatnio to co roku takie pestki sadzę, wygrzebałem kiedyś kilkanaście, raz posiałem eksperymentalnie, potem juz na luzie, trzeci rok. oczywiście wyrasta obojnak, ale u mnie męskie kwiatki były tylko na dwóch pięterkach, więc je oberwałem i był spokój, roslinka rosła sobie potem juz jako żeńska, materiał super. więc jak masz jak dopilnować rośliny, sadź śmiało, ale na wszelki wypadek w innym miejscu niż rośliny ze zwykłych ziaren, co by się przypadkiem jednak nie pozapylało, jakbys coś przegapił. problem się objawił za to inny, nie wiedziałem co sieję, okazało się, że to bardzo późno dojrzewająca sativa, ale jest tak zajebista, że sieję i czekam, prawie do listopada.
Uwaga! Użytkownik 3ldritch nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3497 / 742 / 9
Właśnie chodzi o to czy jest sens tracić czas i zasoby na takie krzaki. Jeśli wychodzi z tego taka totalna herma 50/50 to lipa. A jeśli krzak jest w minialnym stopniu obojnaczy mniej więcej tak jak roślina matka to można by sadzić.
Uwaga! Użytkownik Zgienty jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1100 / 273 / 0
No u mnie akurat wygląda to tak, jak pisałem, 2 pięterka męskich na początku i potem już nic, i tak co roku, już trzeci sezon, no, ale to ciągle te same nasionka. Zrób jednego krzaka na test i sprawdź, jak to u Ciebie wygląda, bo czort wie, co w tych ziarnach siedzi. Jak Ci się chce bawić oczywiście, ja się bawiłem, bo to była zajebista odmiana. Niestety, już ich nie mam, skończyły się. Sadź, Twoje doświadczenie może przyda się innym :)
Uwaga! Użytkownik 3ldritch nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 12823 / 2496 / 0
A to nie jest tak, że 99% to szansa, że z ziemi wyjdzie kobieta? Pierwsza raz spotkałem się z tezą, jakoby miałoby to oznaczać 99 żeńskich kwiatostanów.

Ja 2 uprawy robiłem na pestkach z potencjalnych herm (było ich bardzo mało - rzędu 1 pestka na gram) i wszystko było w porządku (z krzakami, bo ostatecznie to złodzieje sobie je skosili - może oni coś więcej zauważyli...).
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Coraz więcej Francuzów sięga po kokainę. Mafia silniejsza niż państwo?

Kokaina przestała być we Francji narkotykiem elit. Sięga po nią już około półtora miliona osób, a handel białym proszkiem stał się biznesem wartym nawet siedem miliardów euro rocznie. W siłę rosną mafie, Marsylia zmaga się z kolejną falą gangsterskich porachunków, a eksperci alarmują, że kraj mierzy się z kryzysem zdrowia publicznego.

[img]
Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili przemyt narkotyków z Hiszpanii do Polski

Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili międzynarodowy przemyt narkotyków i zabezpieczyli ponad 10 kg czystej kokainy ukrytej w specjalnych skrytkach pojazdu. Dzięki funkcjonariuszom narkotyki nie trafią na warszawski rynek, a osoby biorące udział w tym procederze, usłyszały zarzuty w prokuraturze i zostały tymczasowo aresztowane. Zatrzymanym mężczyznom może grozić kara do 20 lat więzienia.

[img]
Leczenie uzależnionych od opioidów bardziej dostępne, ale pod ścisłym nadzorem

Choć leczenie substytucyjne, czyli terapia uzależnień od opioidów polegająca na podawaniu legalnych leków zastępczych, jest stosowane w naszym kraju od ponad 30 lat, wciąż liczba objętych nim osób jest stosunkowo niska. Aby ułatwić do niego dostęp, wprowadzona ma zostać możliwość przepisywania tych produktów przez lekarzy. Ministerstwo Zdrowia określa zasady, na jakich ma się to odbywać.