Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 79 • Strona 1 z 8
  • 79 / / 0
Jeszcze nie było takiego wątku więc zakładam.
Jest moda wśród psychiatrów by na sen przypisywać małe dawki neuroleptyków, ponieważ bezno i z-drugs są złe okropne blee. Gdzie jest granica? od neuro można się nabawić naprawde przykrych rzeczy.. osobiście wole być uzalezniony od zolpidemu niż mieć dyskinezy i jakieś mioklanie.
Neuroleptyki na sen nawet w małych ilościach powodują w cholere poważnych efektów ubocznych a te kurwy ciągle przepisują. Wzrost wagi ciała, sedacja nastepnego dnia, mocna w chÓj
mi lekarz dawał: chlorprothixen 15-50mg, promazin 100mg(!), kwetapine 15mg, inny chciał wcisnąć lewopromazyne.
Jakie macie doświadczenia z neuro na sen? pomogło? jakieś efekty uboczne? biorac pod uwage mozliwosc uzaleznienia od benzo czy bylo warto?

tak wiadomo, są nassa, antyhistaminy itd. W tym wątku skupmy się nad neuro
  • 454 / 21 / 0
Lek tisercin zwalał mnie z nóg a jestem lekooporny.
  • 669 / 6 / 0
Hi.
Mając wysoką tolerancję na benzo [jakieś 6mg alpry praktycznie nie czuję], chciałem na sen estazolam ale lekarz
stwierdził, że w mojej sytuacji to pół blistra bym musiał zjeść na raz :E. Dostałem Chlorprothixen Zentiva - 60mg mocno wgniotło mnie w krzesło - tak po godzinie już bym spał, ale jako, że przyjąłem to około 9 rano z trudnem dotrzymałem do
15 i poszedłem spać. Obudziłem się po 8h wyspany i wypoczęty - poszedłem na nocny biegowy trening.
IMO chlorpro to doskonały neuroleptyk na sen, szczególnie gdy na użytkowniku 100mg diazepamu nie powoduje ziewnięcia :-).
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2013 przez christofanow, łącznie zmieniany 1 raz.
Rozpad termiczny alkaloidów maku lekarskiego, prawda czy mit?
Vexilla regis prodeunt inferni
  • 105 / 2 / 0
Chlorprotixen i perazyna. Dwa dobre neuroleptyki zarówno na sen jak i zbicie niechcianej fazy. Pomagają zasnąć lecz nie usypiaja. W trudnych przypadkach (sen po ciągu GBL) połączenie z zolpidemem dawało początkowo cudowny stan na pograniczu snu, a po jakimś czasie upragniony długi i głęboki sen.
  • 3527 / 37 / 0
Zyprexa fajnie działa na sen o co dobre to to ,że tolerancja na ten lek wzrasta bardzo powoli
  • 152 / 1 / 0
pizdodrom petarda pisze:
mi lekarz dawał: chlorprothixen 15-50mg, promazin 100mg(!)
Promazin 100mg... Poszedłem kiedyś do psychola z nadzieją na kolejne dawki alprox. Niestety popełniłem kilka błędów. Przed wizytą, żeby wytrzymać w ciasnej poczekalni, trochę się wyluzowałem kilkoma piwami i dawką benzo, podczas wizyty zdradziłem się że nadużywałem alkoholu, a nade wszystko wybrałem niewłaściwego lekarza. Była nim antyalkoholowa terapeucica, która bezwzględnie odmówiła wypisania niezbędnych tabletek. Przez miesiąc męczyłem się właśnie z Promazyną i tegretolem a oddech skutecznie odbierał mi propanolol( może mam astmę i o tym nie wiem).
No więc promazyna wzięta późnym wieczorem i nieopatrznie popita litrem grejpfruta zaoowocowała tym że w południe dnia następnego czułem się jak po 1.5 litra wódki bez eufori typowej dla alko, za to z potężną depresją i niemożnością wstania z wyra. Nie wiem jakim cudem dotarłem do pracy i zdołałem przepracować osiem godzin.
  • 476 / 3 / 0
U mnie z leków tego typu najlepsza jest olanzapina. Próbowałem wiele neuroleptyków ale każdy mimo, że ścina mnie z nóg i powoduje senność to po prostu w konsekwencji i tak nie zasypiam. Dla przykładu teraz biorę na noc kwetiapinę 300mg i przeżywam koszmar bo odczuwam jej działanie aż do godzin nad ranem - słyszę głosy (!), wykręca mi oczy w zeza, serce tłucze jak młot ale po przejściu działania w końcu zasypiam. Strasznie to męczy ale nie miałem wyboru bo po olanzie spałem nawet do 16:00 i wciąż byłem nieprzytomny a po kwetiapinie mogę wstać już o 13:00 i jestem na chodzie. Tak więc na razie leczę się w ten sposób ale jest to syfskie i chujowe jak skurwysyn więc rozważam powrót do olanzapiny... jednak.
  • 12 / 1 / 0
Spróbuj olanzapine rozpuszczalną w jamie ustnej, nie zamula tak jak zwykła.
  • 1181 / 5 / 0
Polecany chlorprothixen jest niezły na sen, ale nie jest doskonały, bo zatyka nos i jest uciążliwe oddychanie, co mnie osobiście denerwuje mocno, bo jak się kładę nos musi być jak najbardziej drożny, a używanie kropelek cały czas przed snem to nie do końca dobry pomysł. Do tego wchodzi na serce.
Nie wiem dlaczego, ale jak pierwszy raz zjadłem 30mg nasennie chlorprothixenu to rano nie mogłem się zupełnie ogarnąć na busa na uczelnię i ni było to zwykłe zmulenie, ale zmulenie z ogromnym nieogarnięciem heh. Kolejne próby nie wywoływały już tego przejebanego efektu.

Z innych neuro też brałem lewomepromazynę (Tisercin) i też nieźle siekał nasennie, ale miałem niewiele prób, żeby go dobrze wyczuć, poza tym odległe czasy.

Olanzapina mocny lek, pamiętam ogromne zamulenie na drugi dzień.

A promazyna to taki lajtowy neurol, bardzo mało prób, żeby stwierdzić coś więcej poza tym, że w dawkach zalecanych jest po prostu słaba.
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2013 przez kowalskii, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1709 / 11 / 0
Sam dopiero co wziąłem 450mg promazyny, może odeśpię w końcu te 3mmc sprzed paru dni. I jak opio nocą brakuje to też dodatkowo mam balet. Może chociaż dzisiaj przyzwoicie usnę. Zostało mi jeszcze 50mg promazyny, poczekam dwie godzinki i ewentualnie dorzucę albo jak tramal się jutro ogarnie to będzie podbita.

Odnośnie tej olanzapiny rozpuszczających się w ustach to są dostępne jedynie wersje 5mg i co ciekawe jest to najtańcza wersja obecna na polskim rynku :) Już nie pamiętam ale 40-45zł to max.

A chlorprothixen to waga piórkowa, przy odstawianiu alko po małym ciągu to brałem kilkadziesiąt mg co 6 godzin :blush: ale spało się fajnie :-p
ODPOWIEDZ
Posty: 79 • Strona 1 z 8
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.