https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
Codziennie ważenie się nie jest dobre.
Najlepiej ważyć się co tydzień z rana będąc na czczo po porannej toalecie.
@ThomasOpus
Yohimbina ma więcej skutków ubocznych przy za dużych dawkach tj:
-Bezsenność
-Dreszcze
-Tachykardia
-Wzrost ciśnienia tętniczego krwi,
-Hiperaktywacja (nadmierne pobudzenie(
-Nudności
-Wymioty
-Bóle głowy
-Rozdrażnienie
-Niepokój
-Nerwowość
-Napady paniki
Warto też nadmienić że niektóre osoby mogą być bardziej wrażliwe na yohimbine gdzie skutki uboczne mogą wystąpić już przy o wiele mniejszej dawce.
W celu przyspieszenia metabolizmu i zwiększeniu termogenezy oddałbym więcej cardio o krótszym czasie ale zdecydowanie dużo większej intensywności aby jak najbardziej zbliżyć mięśnie do pracy anaerobowej(beztlenowej).
Już od dawna wiadomo że typowe cardio odchodzi do lamusa i interwały są o wiele lepsze w kwestii budowania wytrzymałości tlenowej czy spalaniu kalorii i podkręcaniu metabolizmu, mówimy o parokrotnej różnicy paleniu kalorii. Jedynym minusem interwałów jest to że są to treningi które bardzo męczą i nie są zalecane na początek.
Codziennie ważenie się nie jest dobre.
Najlepiej ważyć się co tydzień z rana będąc na czczo po porannej toalecie.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
24 września 2022Stteetart pisze:Podaj źródło tego kopa. Bo beta alanina nie rusza nic co daje kopa.08 września 2022GermanskiOprawca pisze: beta alaninę (na kopa)
Nie wpływa na adrenalinę, dopaminę, nie obniża poziomu sero
Ogólnie to beta alanina działa na receptory glicynowe, w pierwszej godzinie aktywuje gaba i dopaminę a po godzinie zwiększa się aktywność NMDA/Glutaminian i dopaminy.
angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
Choć był też art w którym wysnuto wniosek że beta alanina jest neuroprzekaźnikiem działającym jak miks GABA i glutaminianu.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
Zgadzam się że jeżeli chodzi o beta alaninę to wszędzie jest nacisk na karnozynę.
Ja sporo czytałem na temat beta alaniny bo działanie jej, mnie zaskoczyło, jej wpływ na receptory, dopaminę, poprawę nastroju i energii, libido, samopoczucia itp. jak ją pierwszy raz przyjąłem to byłem zaskoczony działaniem, śmiało można ją stawiać obok najsilniejszych nootropów, silniej i wyraźniej działa niż noopept (silniej w sensie doraźnym - poprawa nastroju, libido, energii, bardziej w kierunku narkotycznym, a nie leczniczym) stawiałbym ją nawet gdzieś nia styku silnych nootropów a jakiś hmm słabszych narko, mnie beta alanina robi bardzo mocno (wręcz narkotycznie) a z tego co czytałem fora czy reddita zagranicznego to nie tylko mnie, mocno podbija dopamine i glutaminian, potrafie słuchać jednej nuty w zapętleniu przez parę godzin, nigdy też nie miałem tak rozszerzonych źrenic jak mi się to przytrafiło na beta-alaninie (stosowanie jej na cyklu) xD
fenyloalanina plus beta alanina ma naprawdę silne działanie dość mocno wybiegające po za ramy "suplementów", zawłaszcza jak się człowiek porządnie wyśpi.
Jest to jeden z tych "suplementów" które naprawde bardzo dobrze czuć, dla mnie mocna topka, jeżeli chodzi o działanie na energię i samopoczucie.
Do tego podbija karnozynę i są też badania gdzie jest udowodnione że beta alanina potrafi odmładzać mitochondria (poprzez karnozynę, badania wykonane na beta alaninie). Trzeba też uważać bo działa poprzez ten sam szlak co tauryna i może powodować jej mocny spadek w organiźmie, działanie na wzrost karnozyny zaczyna się załamywać po jakiś 2-3 miesiącach cyklicznego stosowania beta alaniny na wykresie następuje załamanie i spadek karnozyny mimo dalszego dawkowania beta alaniny w stałej dawce, dzieje się tak ponieważ po tym czasie (2-3 miesięcy) następuje spadek enzymów transportujących beta alanine (enzymów odpowiadających również za transport tauryny i kilku innych aminokwasów), jest to wąskie gardło przekształcania beta alaniny w karnozynę.
Co do dopaminy to beta-alanina potrafi ją podbić 1,7 razy (170%) w rejonie nucleus accumbens (NAc/NAcc) czyli Jądro półleżące. Od podania przez jakąś godzinę, dopamina wzrasta liniowo przez ten czas do około 160%, następnie przez 40 min lekko wzrasta do 170% (trochę ponad), a następnie powoli opada osiągając poziom około 160% po następnych 40 minutach. Więc wychodzi że pik następuje po 1 godzine 40 minutach, osiągając lekko ponad 170%, a po 2 godzinach i 20 minutach (od podania beta alaniny) dopamina jest nadal podwyższona o 160%.
Jak widać, beta alanina podbija dość znacznie dopaminę i to na długi stabilny czas.
Piszę to tak w ramach uzupełnienia tematu, pobierznie i chaotycznie, ogólnie dziwię się że beta alanina jest tak mało popularna tu na forum, nawet nie widziałem żeby miała swój temat, mam w planach stworzyć takowy i opisać ją bardziej i wrzucić trochę ciekawych badań.
angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
Przerabiałem ten temat przez długi czas i doszedłem do punktu w którym musiałem to odstawić.
I polecam wszystkim jeśli już będą się w to bawić to opracować sobie odpowiednią schematyke i jej pilnować a całe doświadczenia zaczynać od niewielkich dawek.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
Historyczna zmiana w globalnej polityce narkotykowej
Badanie: Brak dowodów na resztkowe efekty marihuany w prowadzeniu pojazdów
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
Koniec hurraoptymizmu? Brakuje dowodów na skuteczność medycznej marihuany przy większości schorzeń
Złe wieści dla osób, które widzą w medycznej marihuanie remedium na całe zło świata – nawet na nowotwory. Analiza 2500 badań wykazała, że jej skuteczność można potwierdzić zaledwie w ułamku schorzeń, na które jest stosowana. Czy kannabinoidy czeka podobna przyszłość co opioidy?
To nie rzeżucha. Internauci drwią z ujawnionej „plantacji” marihuany
Policjanci z Komisariatu Policji w Dębnie (woj. zachodniopomorskie) pochwalili się w zlikwidowaniem małej plantacji konopi indyjskich, które zaczął hodować w swoim domu jeden z mieszkańców gminy. Hodowla składała się z siedmiu jeszcze bardzo malutkich sadzonek. Zdjęcia całej instalacji dębniccy policjanci udostępnili w sieci. W mig w sieci zaroiło się od prześmiewczych komentarzy, które porównywały łup policjantów do… rzeżuchy. Tak bowiem wyglądały sadzonki ustawione obok siebie na jednym ze zdjęć.
Jak wygląda Luksemburg 2 lata po dekryminalizacji marihuany? Bilans zysków i strat
Kiedy myślimy o luźnym podejściu do marihuany w Europie, przed oczami stają nam holenderskie Coffee Shopy lub portugalska dekryminalizacja. Jednak to Malta i Luksemburg dokonały prawdziwego przełomu legislacyjnego. Latem 2023 roku Luksemburg stał się drugim krajem UE, który oficjalnie wpisał prawo do uprawy konopi w ustawy.

