Substancje działające na poszczególne receptory

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 3075 / 271 / 0

Kurde, była kiedyś taka strona co się wpisywało substancje i wyskakiwał cały profil farmakologiczny, zajebista była. Za chiny jej teraz nie mogę znaleźć, ktoś pamięta link?
  • 301 / 46 / 0

@jogurt Może chodzi Ci o drugbank?

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn

Nie zdążył spuścić w toalecie 200 gramów trawki

Chełmscy kryminalni zatrzymali 23-latka do sprawy pobicia mieszkańca miasta. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 200 gram marihuany, które ten usiłował spuścić w toalecie. Dzisiaj z udziałem zatrzymanego będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Jak się okazało, 23-latek powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców jednej z drużyn piłkarskich. Posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.
  • 3075 / 271 / 0

Nie, chodziło mi o iuphar: http://www.iuphar-db.org/index.jsp

Zlikwidowane, zawsze jak jest coś dobrego to likwidują, a to co jest zamiast tego to kpina. Drugbank też słabe w porównaniu z tym. Było pięknie pokazane co z czym, agonizm/antagonizm/odwrotny agonizm, z enzymami też było oprócz receptorów. Ki, EC50, IC50 - wszystko było, ze źródłami... ehh...
  • 450 / 34 / 0

Generalnie planuję stworzyć coś w rodzaju banku informacji o każdej substancji, gdzie będą naprawdę ogromne ilości danych, coś w rodzaju drugbank, iuphar, psychonauta, definicje i skutki oddziałowwania na konkretny receptor, wpływ nieoborów, nadmiarów na działanie różnych substancji i wpływ substancji na powstanie niedoborów, co z czym wolno łączyć, sporo FAQ dot. każdej substancji, możliwość edycji przez każdego z użytkowników.
Takie 5 w 1, tylko potrzebuję pomocy. Zarówno merytorycznej, jak i programistycznej, raczej przed końce roku nie wystartuję, a jak już to będzie tam max. 1/4 substancji opisana.

Jak ktoś chce pomóc, to priv
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 1952 uczestników Wejdź na czata