Sen wątek ogolny - problemy, pytania i odpowiedzi

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 4402 / 679 / 22

Polecam melatoninę.
Użytkownik zbanowany
  • 155 / 7 / 0

Niestety na mnie ani melatonina nie dziala a bralem po 15mg ( 3x5mg) i krol midas rowniez dochodzilem do 60mg ( 4x15mg ) .takze poleci ktos cos ?

Legalizacja marihuany w Kanadzie to fiasko? Wielu wciąż kupuje ją od dilerów

Po prawie dwóch latach od legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie likwidowane są szklarnie, zyski z legalnej sprzedaży są niższe niż zakładano, a dilerzy handlujący na czarno wciąż mają się nieźle – do regularnych zakupów u nich przyznaje się bowiem prawie połowa obywateli. - Działanie kanadyjskiego rządu jest dla mnie rozczarowaniem – mówi Jakub Gajewski, wiceprezes stowarzyszenia Wolne Konopie.

Składnik konopi indyjskich wspomaga antybiotyki w walce z bakteriami

To już kolejne badania wskazujące, że CBD może być skuteczny w walce z infekcjami bakteryjnymi.
  • 4402 / 679 / 22

hydroksyzyna, apap noc.

@london5 ostrzeżenie za dezinformację, apap noc na problemy z zasypianiem? Paracetamolu to tam nie ma? - blackgoku
Użytkownik zbanowany
  • 155 / 7 / 0

hydroksyzyna ? ... dochodzilem do dawek 200+ ..
  • 669 / 112 / 0

Melatonina 5mg jest dla mnie si hydro zamula jeszcze do 12 %-D
  • 856 / 60 / 0

@nCuX Ja melatoniny bralem nawet 50mg i nic i do tych 50mg melatoniny dochodzilo dormicum 45-60mg , albo zolpidem 30-40mg , hmm kwetiapina 200mg i nic ..
Juz nie mam sposobu co by sprawilo ze bym normalnie zasnął

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 669 / 112 / 0

Jak odstawiałem rolki 90-100mg dziennie to też tak miałem ale spacer przed snem jest naprawdę si
  • 8 / / 0

Na mnie fajnie zadziałał suplement, który zawiera między innymi GABA, l-tryptofan, ekstrakt zkozłka, ekstrakt z wąkrotki, l-teaninę, ekstrakt z melissy, ekstrakt z krokusa i melatonine. Do tego ciekawą rzeczą jest glicyna, według badań znacznie skróca czas potrzebny na regeneracja podczas snu.
  • 151 / 16 / 0

Niebawem rozpoczynam studia na kierunku wymagającym zarywania nocek oraz znacznego skrócenia czasu snu. Czym mogę się wspomóc, aby w krótszym czasie snu lepiej wypocząć, zregenerować się - po prostu wyspać?

Oczywiście rozumiem istotę samego procesu snu i wiem, że jest on nie zastąpiony. Jednakowoż proszę o jakąś radę

Pozdrawiam :) !
  • 62 / 3 / 0

05 września 2019Dendryczny pisze:
Niebawem rozpoczynam studia na kierunku wymagającym zarywania nocek oraz znacznego skrócenia czasu snu. Czym mogę się wspomóc, aby w krótszym czasie snu lepiej wypocząć, zregenerować się - po prostu wyspać?

Oczywiście rozumiem istotę samego procesu snu i wiem, że jest on nie zastąpiony. Jednakowoż proszę o jakąś radę

Pozdrawiam :) !
Jeżeli nie masz problemów z zasypianiem i utrzymaniem snu to zwykły, naturalny sen jest najlepszy. W przypadku problemów z zasypianiem można próbowac preparatów z wyciągiem z chmielu, kozłka lekarskiego, melisy jak to nie pomoże to z środków farmakologicznych najlepiej zacząć od hydroksyzyny, trazodonu, kwetiapiny lub mirtazapiny/mianseryny. Doraźnie np. przed ważnymi egzaminami itp. można stosować zolpidem, zopiklon, zaleplon lub midazolam. Na problemy z utrzymaniem snu wydaje mi się, że najlepszy jest chyba estazolam ale modulatorzy allosteryczni GABA-A są opcją na krótki okres stosowania, bardziej doraźnie, okazyjnie niż przewlekle.
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 1099 uczestników Wejdź na czata