Santo Daime w Polsce

Napój o działaniu psychodelicznym, zawierający DMT – sposoby przyrządzania, opisy rytuałów, rady i wątpliwości.
Więcej informacji: Ayahuaska w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 12 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2016
  • 4 / 1 / 0

Witam serdecznie. Temat Santo Daime wciąż jeszcze mało znany na naszej ziemi. Chcę przybliżyć na forum zagadnienia tej doktryny i zachęcić do rozmowy.

Podstawowe informacje można znaleźć na stronie www.santodaime.pl

Między innymi: sytuacja prawna, relacje z wizyt w Holandii i wkrótce Włoch i oczywiście informacje ze źródła - Amazonii.
Rejestracja: 2015
  • 38 / 9 / 0

Gdybyście planowali się kiedyś zarejestrować w PL to macie mój podpis.

Myślałem kiedyś nad perspektywami zarejestrowania podobnego kościoła w naszym kraju - nawet jeśli udałoby się przejść pomyślnie procedurę rejestracyjną w MSWiA, to potem trzeba byłoby wnieść skargę do Trybunału Konstytucyjnego aby ten uznał aktualną Ustawę o Przeciwdziałaniu za sprzeczną z zapisanym w Konstytucji prawem do swobodnych praktyk religijnych, a dopiero potem Sejm musiałby jeszcze znowelizować w tym duchu Ustawę. W sumie to co najmniej pięć lat batalii prawnych i mnóstwo kasy wydanej na adwokatów.

A nawet gdy się to wszystko przejdzie i Ustawa zezwoli kościołom na używanie enteogenów, to też nie będzie prosto. Samo przechowywanie tych substancji wg obecnego prawa możliwe jest dopiero po zamienieniu kościoła w twierdzę - sejf przytwierdzony na stałe do podłoża (5.000 pln), zakratowane wszystkie okna, drzwi antywłamaniowe (3,500 pln każde), alarm z czujkami ruchu i umowa z firmą ochroniarską. Podobne środki ostrożności wymagane są także przy ich transporcie.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Wybrali się na wycieczkę w Bieszczady z marihuaną i grzybami

Czwórka białoruskich studentów, mimo zakazu wybrała się na wycieczkę w Bieszczady. Początkowo twierdzili, że wracają do Warszawy, gdzie studiują, ale zabłądzili.
Rejestracja: 2007
  • 3977 / 270 / 934

Obawiam się, że byłoby ciężko z tym wpisem:
3. Jeżeli wniosek zawiera postanowienia pozostające w sprzeczności z przepisami ustaw chroniącymi bezpieczeństwo i porządek publiczny, zdrowie, moralność publiczną, władzę rodzicielską albo podstawowe prawa i wolności innych osób, organ rejestrowy wydaje decyzję o odmowie wpisu do rejestru.
:-/
Rejestracja: 2015
  • 38 / 9 / 0

Ja bym napisał we wniosku rejestracyjnym, że do czasu uregulowania sytuacji prawnej Kościół zawiesza udzielanie sakramentów ayahuascowych na terenie Rzeczpospolitej, a w zamian organizuje sesje wyjazdowe do miejsc, gdzie to jest legalne. Powinno to umożliwić rejestrację, a po rejestracji gdy ma się już osobowość prawną to można składać skargę konstytucyjną do Trybunału i poskarżyć się, że Ustawa w aktualnej postaci uniemożliwia swobodne praktyki religijne.
Rejestracja: 2016
  • 4 / 1 / 0

Dziękuję za Twój głos Mojerto :) Na pewno będziemy walczyli o rejestracje. Tak na prawde walka już trwa.

W tej chwili od maja ceremonie będą w Hiszpanii w przepięknym i specjalnym miejscu. Ale o szczegółach jeszcze nie mogę powiedzieć.
Rejestracja: 2010
  • 12 / / 0

SantoDaimePL pisze:
(...) Na pewno będziemy walczyli o rejestracje. Tak na prawde walka już trwa.

(...)
Na jakim jesteście etapie? Jakie są prognozy?

Najprostszym sposobem na przyspieszenie i w ogóle umożliwienie, byłoby chyba zaproszenie decydentów na ceremonię, czy to do Czech (wkrótce finał legalizacji) czy to do Hiszpanii. Po doświadczeniu raczej przekonaliby się, że Aya to nie narkotyk. Jedyna trudność to przekonać pierwszego, później to już poczta pantoflowa.
Rejestracja: 2017
Użytkownik zbanowany
  • 35 / 4 / 0

To jest chyba najgłupsze rozwiązanie o jakim słyszałam. Wyjąwszy dywagacje na temat tego, czy jest to narkotyk czy nie, tego typu pomysły i szerzenie ich wśród ludzi powoduje, że podejście decydentów do wszelkich tego typu inicjatyw będzie przypominało podejście psychiatry do wariata.
Rejestracja: 2010
  • 12 / / 0

Ale nie chodzi o to by szerzyć to wśród ludzi a wśród decydentów. Oni na własnej skórze powinni się przekonać że aya to nie zło. Moim zdaniem to właśnie teraz podchodzą do niej jak psychiatra do wariata.
Rejestracja: 2017
Użytkownik zbanowany
  • 35 / 4 / 0

"Zło" to pojęcie subiektywne.
Zmuszanie i namawianie do czegoś, co powszechnie jest uważane za szkodliwe bądź niebezpieczne nigdy nie jest dobrym pomysłem.
Lepszy byłby szczery i zrobiony bez nadęcia cykl edukacyjny, po którym każdy mógłby sam zadecydować, czy chce uczestniczyć w ceremonii czy nie. Chociaż myślę, że mamy w Polsce taki beton, że i to by nie pomogło.
Rejestracja: 2016
  • 46 / 4 / 0

W Polsce tylko wóda poszerza świadomość !!!
Wóda doda zdrowia, siły i hartuje mózg !

A co ma psychiatra powiedziec ? on nie ma zadnego pojecia o tym tak samo jak w wiekszosci lekarze nie maja pojecia o tzw medycynie naturalnej. Przeciez oni nawet 1 godziny zajec na studiach nie mają z medycyny naturalnej.
Posty: 12 Strona 1 z 2
Wróć do „Ayahuaska”
Na czacie siedzi 1073 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość