Kwestia tego ile się zmieniło przez te 8 lat. Zakładam, że urządzenia są 2-3 generacje lepsze i dokładniejsze, a co za tym idzie są w stanie wykryć wszystko to co wcześniej umykało. Kluczem tutaj nie jest wskazanie bagażu, a siły robocze do przejrzenia całego tego bagażu.
PS. Ostatnim razem jak byłem w USA, to dłonie i plecak były pocierane wacikiem który potem włożono do spektrometru celem wskazania substancji problematycznych. Co 5 osobę w kolejce badano w ten sposób. Czas oczekiwania na wynik - 10 sekund. Kobietę kilkanaście osób za mną skierowano do szczegółowego badania gdy aparat zapiszczał i wyświetlił coś na monitorze (nie widziałem, za daleko już byłem). Momentalnie podeszły do niej 2 kobiety i odprowadziły ją do jakiegoś pomieszczenia.
Jest problem żeby wjechać do Egiptu z alprą? Albo jakimś innym bdz?
Jak jest na miejscu w aptekach bo słyszałem legendę ze bez recepty?
19 września 2021albano9 pisze: Pytanie czy Giebl przeszedłby w bagażu rejestrowanym?
Bagaz rejestrowany jest przeswietlany potem, zalezy do czego bys go przelal, jezeli do butelki po perfumach to raczej nikt nie powinien nic skminic
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.