Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2698 • Strona 270 z 270
  • 4 / / 0
Stany lękowe, brak energii do rozpoczęcia dnia i zrobienia czegokolwiek, jedyne miejsce gdzie czuję się dobrze to łóżko.
Ale ogólnie na codzień funkcjonuje standardowo- pracuję na dosyć wymagającym stanowisku, mam dobre wyniki w pracy to też jedyne miejsce gdzie daje z siebie 100% i czuję się dobrze (mimo, że np godzinę wcześniej ledwo udało mi się wstać i nie chciało mi się uszykować śniadania i cały dzień nic nie jem) z momentem przyjścia do domu po prostu siedzę na kanapie i wszystko jest mi obojętne.
Też wiele rzeczy zaczynam a następnie nie kończę na samym finiszu (studia) i inne dlugoby pisać- nad tym pracuje na terapii. Mam pracować, bo widzę że to długi proces.
Szukam czegoś co da mi boosta do ruszenia się rano z łóżka i normalnego funkcjonowania, odzyskania radości z zycia.

przeniesiono - detronizator
  • 30 / 2 / 0
@zielonaherbatka99 U mnie na lęki najlepiej zadziałała paroksetyna, chociaż na początku je wzmocniła. Tylko ona wywołuje u mnie trochę sedacje. Ale magik powiedział, że to dobrze, bo trochę odpoczne. Jak oczekujesz pobudzenia to raczej powinnaś iść w kierunku sertraliny.

przeniesiono - detronizator
  • 2 / / 0
Hej , podpinam się tu bo sama szukam porady :D po latach na stymulantach moja energia życiowa wynosi 0 , libido 0 , motywacja 0 ...
4 miesiące bez żadnego ścierwa i czuję że osiągnełam jakiś rodzaj kontroli nad tą pokusą. Nie zastąpiłam tego niczym . Chodzę na terapię indywidualną.. byłam u psychiatry.. dostałam zotral.. leży od 2 msc w apteczce i nie zaczęłam jeszcze nawet go brać. Jakoś tak z góry wydaję mi się że to jakieś gówno które dał mi psychiatra na odczepne .. nie zwracając uwagi na to że potrzebuje naprawdę czegoś co pomoże mi co rano dźwignąć dupę z łóżka. Ciągle czuję się senna ale gdy przychodzi do spania zdarza się że myśli mi nie pozwalają zasnąć . Muszę się często zmuszać to wykonywania oczywistych obowiązków. Idzie okres jesienny w którym wiem że mój stan psychiczny zawsze się pogarsza i chciałabym uchronić się przed zmiażdżeniem psychicznym.. Chodzę jak tykająca bomba i bardzo szybko wyprowadzam się z równowagi. Czuję się przebodzćowana rzeczywistością . Wiele rzeczy bez stymulantów ciężko mi zrobić.. nie mogę znaleźć weny i wygasła we mnie wszelka kreatywność, empatia.. czuję się taka wyprana z uczuć innych niż złość czy smutek i rozczarowanie...
Jest szansa że ten zotral w jakimś stopniu wpłynie na mój nastrój??
Jest coś co po krysztale jest w stanie odbudować moje libido 🤦
Duszą towarzystwa byłam i jestem, cieszy mnie że nie mam dni na zwale wyciętych x życiorysu które powodowały u mnie wiele zaległości w istotnych sprawach ale za to stałam się flegmatyczna i zamulona :/ nie chce tak , nie chce też szukać znów rozwiązania w jakimś szajsie ( bo to co ma postać kryształów dziś cholera wie czym jest :/ ) bo to błędne koło i mam tego świadomość dlatego chciałam się doradzić, doedukować nim zacznę wprowadzać jakaś farmakologię by wiedzieć co z czym , co na co i nie pakować w siebie przypadkiem zbędnych leków.. :)
  • 81 / 6 / 0
@zielonaherbatka99 wenlafaksyna fajnie kosi lęki i objawy depresyjne + daje napęd do działania. Sam na niej jestem zrobiłem przesiadke z paroksetyny i jest zdecydowanie lepiej. Paro tez bardzo dobrze kosi lęki ale niestety powodowala u mnie kurewskie zamulenie i sennosc.
  • 202 / 42 / 0
@Smerfetkaa30 sprawdź bupropion, jest to jedyny lek antydepresyjny który jest legalna pochodną amfetaminy... genialny lek przeciwdepresyjny jaki i leczący objawy ADHD
  • 3002 / 508 / 0
05 października 2024bbygang13 pisze:
@zielonaherbatka99 wenlafaksyna fajnie kosi lęki i objawy depresyjne + daje napęd do działania. Sam na niej jestem zrobiłem przesiadke z paroksetyny i jest zdecydowanie lepiej. Paro tez bardzo dobrze kosi lęki ale niestety powodowala u mnie kurewskie zamulenie i sennosc.
polecam spróbować ta pregabaline.
Jak juz wpadnie Ci w łapki pregabalina to też wykazuje fajne działanie zarówno osamotniona jak w mixie z którymś leków powyżej.
Możesz poeksperymentować od dawki 75 do 300 i dać jej 2h (tyle ona niestety trawi) na potencjał.
ale przypominam ze uzależnia długo stosowowana może to nie ta liga co Xanax czy ogólnie benzo, do niskie dawki do 300 podzielone np na dwie pory to nie idzie czasem odczuć nałogu ale przeważnie ludzie lubią wala spore dawki i odstawia się ją stopniowo jak antydepy zresztą też. Brany długi czas i rzucony z Dnia na dzień każdy lek Cie rozłoży.
Z tym że przy leczeniu ten lek zaleca stosować się do 600 to w skrajnych przypadkach nie na start

Jako że z lekami mam trochę wspólnego, polecam nie leczyć się samemu bo sobie możesz nadpomòc i zostać narkomanem albo działanie zniknie i nie naprawisz żeby działo po odstawieniu leku


@edit: przeczytałem dokładnie Twój post haha myślałem że piszesz o stanie rownorakim noworodka.

Sari benzo pregaba Cie utopia w łóżku, chociaż nie zawsze pregaba bywa często ze wręcz przeciwnie, tania i łatwa u lekarza na bóle:
Testuj buprioprion (nie mylić bupreborfina) albo MPH, ono znacznie moczniejsze, tylko oznaczone recepta narkotyczna więc ciężko zdobyć bez kombinowania. Obydwie substancje to działanie objawowe więc może nie pomóc na stałe. Zacznij od buproprionu.


Na mnie zajebiscie działa pregaba i kwestii pragmatycznej działania ale niestety mam tendencję do tego wciągania się w nią i zejście na 0 to koszmar.
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
  • 13 / / 0
biorę sertaline od 3 tygodni i nie czuje żadnej poprawy zryłem się od brania najczęściej fety z tego co wiem ona działa na dopaminę a serta na serotoninę czy więc powinienem zmienić lek bo w dalszym ciągu odczuwam ciągły brak motywacji i zmęczenie
  • 1 / / 0
Mi pomogła Duloxetine, wcześniej brałem wenlafaksynę, która nic nie dawała.
ODPOWIEDZ
Posty: 2698 • Strona 270 z 270
Newsy
[img]
Ksiądz sprzedawał narkotyki. Ma dużo więcej na sumieniu

Ksiądz z jednej z wrocławskich parafii sprzedawał narkotyki blisko plebanii. Na sumieniu miał jednak dużo więcej. Duchowny proponował intymne spotkania innym mężczyznom. Co w sprawie skandalicznych występków księdza mówią jego przełożeni?

[img]
Narkotyki warte 30 milionów w sypialni i kuchennych szafkach

Ponad 52 kg kokainy, 16 kg metamfetaminy oraz sprzęt do ich porcjowania i pakowania przejęli policjanci z Rzeszowa i CBŚP. Wartość narkotyków wyceniono na ponad 28 mln zł.

[img]
Wzrost spożycia marihuany wśród osób z cukrzycą – Korzyści, ryzyka i rekomendacje.

Marihuana staje się coraz bardziej popularna wśród osób zmagających się z cukrzycą. Najnowsze badania przeprowadzone w USA wykazały, że spożycie marihuany w tej grupie wzrosło o 33,7% w latach 2021-2022. Szacuje się, że około 9% dorosłych z cukrzycą używało marihuany w ostatnim miesiącu. Wzrost ten jest szczególnie widoczny wśród młodszych użytkowników, ale także osoby powyżej 65. roku życia coraz częściej sięgają po marihuanę, co wiąże się ze zmniejszającym się postrzeganym ryzykiem jej stosowania.