Z-drugs – substancje wykazujące powinowactwo do receptora benzodiazepinowego, nie dzielące jednak podobieństwa strukturalnego z benzodiazepinami. Przykłady to zolpidem, lub zopiklon.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
  • 40 / 11 / 0
Dawka śmiertelna zolpidemu jest przeważnie określana na około 4000 mg, czyli jakieś 20 opakowań, oczywiście u niektórych osób może to być też nieco mniej, ale generalnie przedawkowanie samego zolpidemu w takim stopniu, żeby narobić sobie trwałych szkód czy umrzeć jest skrajnie mało prawdopodobne, chyba że na zasadzie jakiegoś wypadku typu wypadnięcie przez okno po zażyciu, ale to się może zdarzyć i po jednej tabletce.
  • 5 / / 0
raz w życiu miałem styczność z zolpi jak mi lekarz przepisał żebym mógł zasnąć po NEP'ie i klefedronie - po wieczornej dawce klefa (300mg około, piękna pizda) zarzuciłem zolpi i położyłem się spać - podczas zasypiania zobaczyłem w głowie jak zolpi się ładuje jednak nie dobija do poziomu ujebania klefem - klefa za dużo zolpi za mało i nagle zacząłem mieć kino przed oczami - halucynacje ale takie piękne i przyjemne że ojej, tej nocy oprócz pierwszej tabletki dorzuciłem jeszcze 3 w odstępach czasowych (5mg) i po każdej dorzutce halucynacje i kino rozpoczynało się od nowa, nie zasnąłem do rana
później kilka nocy miałem problem ze snem jednak przebolałem, na odwyku dali mi kwetiapine i nie tylko i dałem rade, zolpi bez sensu lek moim zdaniem bo nawet raz wrzucisz to później nie zaśniesz bez tego
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
Newsy
[img]
Ksiądz sprzedawał narkotyki. Ma dużo więcej na sumieniu

Ksiądz z jednej z wrocławskich parafii sprzedawał narkotyki blisko plebanii. Na sumieniu miał jednak dużo więcej. Duchowny proponował intymne spotkania innym mężczyznom. Co w sprawie skandalicznych występków księdza mówią jego przełożeni?

[img]
Narkotyki warte 30 milionów w sypialni i kuchennych szafkach

Ponad 52 kg kokainy, 16 kg metamfetaminy oraz sprzęt do ich porcjowania i pakowania przejęli policjanci z Rzeszowa i CBŚP. Wartość narkotyków wyceniono na ponad 28 mln zł.

[img]
Wzrost spożycia marihuany wśród osób z cukrzycą – Korzyści, ryzyka i rekomendacje.

Marihuana staje się coraz bardziej popularna wśród osób zmagających się z cukrzycą. Najnowsze badania przeprowadzone w USA wykazały, że spożycie marihuany w tej grupie wzrosło o 33,7% w latach 2021-2022. Szacuje się, że około 9% dorosłych z cukrzycą używało marihuany w ostatnim miesiącu. Wzrost ten jest szczególnie widoczny wśród młodszych użytkowników, ale także osoby powyżej 65. roku życia coraz częściej sięgają po marihuanę, co wiąże się ze zmniejszającym się postrzeganym ryzykiem jej stosowania.