Z-drugs – substancje wykazujące powinowactwo do receptora benzodiazepinowego, nie dzielące jednak podobieństwa strukturalnego z benzodiazepinami. Przykłady to zolpidem, lub zopiklon.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
  • 40 / 11 / 0
Dawka śmiertelna zolpidemu jest przeważnie określana na około 4000 mg, czyli jakieś 20 opakowań, oczywiście u niektórych osób może to być też nieco mniej, ale generalnie przedawkowanie samego zolpidemu w takim stopniu, żeby narobić sobie trwałych szkód czy umrzeć jest skrajnie mało prawdopodobne, chyba że na zasadzie jakiegoś wypadku typu wypadnięcie przez okno po zażyciu, ale to się może zdarzyć i po jednej tabletce.
  • 5 / / 0
raz w życiu miałem styczność z zolpi jak mi lekarz przepisał żebym mógł zasnąć po NEP'ie i klefedronie - po wieczornej dawce klefa (300mg około, piękna pizda) zarzuciłem zolpi i położyłem się spać - podczas zasypiania zobaczyłem w głowie jak zolpi się ładuje jednak nie dobija do poziomu ujebania klefem - klefa za dużo zolpi za mało i nagle zacząłem mieć kino przed oczami - halucynacje ale takie piękne i przyjemne że ojej, tej nocy oprócz pierwszej tabletki dorzuciłem jeszcze 3 w odstępach czasowych (5mg) i po każdej dorzutce halucynacje i kino rozpoczynało się od nowa, nie zasnąłem do rana
później kilka nocy miałem problem ze snem jednak przebolałem, na odwyku dali mi kwetiapine i nie tylko i dałem rade, zolpi bez sensu lek moim zdaniem bo nawet raz wrzucisz to później nie zaśniesz bez tego
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Prezes PZU Ukraina odwołany. Straż graniczna wykryła w jego samochodzie narkotyki

Odwołanie prezesa PZU Ukraina potwierdziła już centrala PZU. — Dymisja jest spowodowana utratą zaufania do wymienionego menedżera – wyjaśnił w odpowiedzi na pytania Radia Zet Zbigniew Baranowski, dyrektor do spraw relacji z mediami w PZU.

[img]
Długotrwałe stosowanie marihuany nie powoduje istotnych zmian w funkcjonowaniu mózgu

Badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Network Open dostarcza dowodów na to, że regularne spożywanie produktów z medycznej marihuany przez dorosłych nie prowadzi do istotnych negatywnych zmian w strukturze czy funkcjonowaniu mózgu. Naukowcy z Harvard Medical School oraz McGovern Institute for Brain Research (MIT) przeprowadzili podłużne badanie, w którym analizowali dane z obrazowania mózgu (fMRI) pacjentów stosujących medyczną marihuanę oraz osób zdrowych niebędących użytkownikami.

[img]
Lokalna apteka powiązana z kartelem narkotykowym

Kartele narkotykowe odgrywają niezwykle dużą rolę w światowej dystrybucji i globalnym handlu fentanylem. Organizacje przestępcze pod przykrywką legalnych biznesów starają się wyprać brudne pieniądze, które pozyskały z transakcji na czarnym rynku.