Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy uważasz ,że Ashwaganda działa?
1.TAK
92
64%
2 .W miksach
3
2%
3.Trochę
30
21%
4.Nie
19
13%

Liczba głosów: 144

ODPOWIEDZ
Posty: 528 • Strona 53 z 53
  • 3196 / 496 / 1
No ja generalnie zgadzam się z przedmówcą co do nieuzasadnionego hajpu na ashwagandę u nas w Polsce.
Tak samo nie podoba mi się 5 HTP z którym ludzie się sobie eksperymentują jakby to była najwyżej tabletka musującego plusza...
Przecież 5 HTP ingeruje w produkcji serotoniny, ashwagandha upreguluje receptory 5 HT2, ludzie ładują w siebie z pozoru banalne suple o domniemanej skuteczności, często do tego robiąc suplementację bo siłownia, tam wchodzą różnego rodzaju okołowitaminowe, rzekome boostery testosteronu i inne "tylko witaminy".
A firmy które to wypuszczają i reklamują w internecie Tylko zacierają ręce bo w zasadzie ta studnia nie ma dna i wystarczy włożyć rękę do wora z jakimiś ekscentrycznymi roślinami (na przykład u @Anna S:D) i umiejętnie to zareklamować zachwalając pozytywne i zbawcze wpływy na "wiele" dolegliwości, często sprzecznych ze sobą i wykluczających się logicznie na przykład: pomaga w zasypianiu, w stresie, na uspokojenie ale jednocześnie jakoś cudownie na zmęczenie, na motywację, na koncentrację i pamięć etc.
Można by tak zrywać w nieskończoność a badania są tak skonstruowane, że trudno dojść do faktycznego opisu w papierach. jeśli już się uda to okazuje się, że placówki były szemrane i powstawały na chwilę, pacjenci byli opłaceni z góry za wypełnienie ankiety według polecenia
W gruncie rzeczy można by powiedzieć, że wszystko idzie tu przykleić i znaleźć argumentację i dowody w słynnymi już, kurwa, "cieniu semantycznym".

pozdro dla legislatora i jurystów
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 17 / 5 / 0
No okej ale jak nie ashwaganda to co pomaga na sen? Z biezpiecznej grupy leków/ziół? Nie mówie o placebo i o samym zasypianiu ale bardziej o zmęczeniu porannym.
  • 1853 / 347 / 0
@Kwiatnachwile
Na rozkręcenie się z rana dobry jest eleuterokok, stworzyłem niedawno wątek.
eleuterokok-kolczasty-eleutherococcus-s ... 20-10.html
A na sen lepsze i bezpieczniejsze są Passiflora, waleriana, werbena cytrynowa, chmiel, krokosz...

BTW. Rzucasz zagadnieniem, które było poruszane w kilkunastu wątkach w Magicznym Ogrodzie, przeglądałaś w ogóle ten dział przed zadaniem pytania?
W przypadku chęci szybkiego kontaktu ze mną, proszę pisać przez wiadomość prywatną, a nie na maila.
https://youtu.be/HU5p8b3ozVM
  • 191 / 39 / 0
Ashwaganda jest dla mnie totalną topka jeżeli chodzi o suplementy. Biorę tylko na noc, ogólnie to od zawsze słabo sypiam, sen jest krótki i nie regenerujący...po ashwagandzie się w ogóle nie przebudzam, sen głęboki jest dłuzszy, czuję się zdecydowanie bardziej zregenerowany co jest bardzo wazne gdyz jestem wysoko aktywny fizycznie, ponadto czuć zdecydowanie niższy poziom stresu. Każdemu polecam ten świetny suplement, biorę od dawna i nie zauważyłem ZADNYCH skutków ubocznych. Mniej więcej co 3 miesiące robię ok 2-3tygodniową przerwę. Ashwaganda ratuje mi dupsko przy moim mega stresującym i silnie aktywnym fizycznie życiu.

Jak dla mnie topka suplementów ever, obok takich substancji jak NAC, kordyceps czy Lions Mane.
  • 1853 / 347 / 0
@up Oczywiście, że czuć niższy poziom stresu, bo jest ona inhibitorem kortyzolu. U mnie też się to sprawdza, o czym wspominałem. Korzystasz z korzenia ciętego, nalewki czy jak? Napisz coś o stosowanych dawkach.
W przypadku chęci szybkiego kontaktu ze mną, proszę pisać przez wiadomość prywatną, a nie na maila.
https://youtu.be/HU5p8b3ozVM
  • 17 / 5 / 0
Hej, ja też zaczełam brać. Niby efekty będą po 30 dniach ale może ktoś zauważył ,że już wcześniej są jakieś efekty ? Ja przyjmuję KSM-66,5% witanoidów.

To jest ustalona ilość dni po,której czuć efekty czy raczej względna liczba?
  • 1926 / 100 / 0
Jakie efekty będą po 30 dniach? Jakich efektów oczekujesz po tych 30 dniach?
"...Żadnego klefedronu z ogłaszamy, mordo więcej snu i witamin..."

angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
  • 17 / 5 / 0
No, bardziej wyrównany poziom stresu? Więcej siły w ciągu dnia,w pracy? Względnie lepsze samopoczucie?
ODPOWIEDZ
Posty: 528 • Strona 53 z 53
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.