Syntezy, ekstrakcje, sprzęt i techniki laboratoryjne.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 154 • Strona 16 z 16
  • 22 / 3 / 0
Destylacja azeotropowa, ewentualnie środki osuszające. Najłatwiej bez próżni szczelnie zamknąć z H2SO4 i po 24-72 godzinach zdekantować. Powtarzać do maksymalnie możliwego usunięcia wody, później przygotować roztwór z IPA.
Ty jak narkotyk wabiłaś
Mi tlen zastąpiłaś.

Po Tobie
Duszę się w sobie.

Anarchia,zamęt
I nieład w głowie
  • 1312 / 138 / 8
co da się zrobić z fenyloetyloaminy albo epinefryny?
Używaj @cbsz jeżeli chcesz bym odpisał

"This body holding me, reminds me of my own mortality
Embrace this moment, remember
We are eternal
All this pain is an illusion"
  • 2 / / 0
Cytuje:Związkiem określanym jako „chemiczna formuła miłości” jest fenyloetyloamina (w skrócie PEA, od 2-fenyloetyloamina) – wywołuje stan bliski euforii, jej działanie powoduje miłosny stan uniesienia, jednak mimo tego, że wprowadza nas w narkotyczny trans, nie jest szkodliwa dla organizmu. Nie wiem czy się da coś zrobić ale z fenyloalaniny robi się amfetaminy czyli amfetamine i metamfetaminę a epinefryna to adrenalina czyli z niej nic nie zrobisz.
  • 1 / / 0
Jestem na etapie krystalizacji 3-CMC. Pierwszy raz mam problem z jego krystalizacją...
Wszystko robię jak wcześniej i w momencie krystalizacji powstaje problem, którego nie mogę ogarnąć. Nie wiem z jakich to przyczyn się tak stało, ale obawiam się, że bańka przed rozlaniem mogła, a raczej popsuła mi się od temperatury zmiennej ?? Ale dziwne bo PH jest odpowiednie, ale coś mi zniklo na pewno i nie wiem teraz co mam dodać żeby wróciło do normy i przebieg proces krystalizacji normalnie. Czy jest ktoś tu ogarnięty co mógłby zerknąć przez 2 minutki na to? Może ktoś miał podobny problem, bo ja już wysiadam ;)


Proszę o priv. Odwdzięczę się być może kiedyś przy innych syntezach lub czymś
ODPOWIEDZ
Posty: 154 • Strona 16 z 16
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.