Syntezy, ekstrakcje, sprzęt i techniki laboratoryjne.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 154 • Strona 1 z 16
  • 34 / / 0
Witam wszystkich chemików. Mam do was prośbę.Czy jest jakiś sposób dość łatwy na otrzymanie czystej fenyloetylaminy np. najpierw poprzez dekarboksylacje tyrozyny do tyraminy a później z tyraminy do fenyloetyloaminy??

Przeniesiono z "Kuźni" - berig
  • 42 / / 0
w sumie jest taki łatwy sposób... kondensacja benzaldehydu i nitrometanu a potem redukcja amalgamatem glinu. Na hyperreal.info jest w dziale syntezy otrzymywanie P2NP. Zrób tak samo ale zamiast nitroetanu użyj nitrometan w odpowiedniej ilości i zredukuj. Wszystko jest podane tam tylko ilość moli nitrometanu taka jak nitroetanu.

Wpisz w duckduckgo: otrzymywanie amin. Wiele sposobów jest opisane na przykładzie syntezy fenetylaminy.

Przeniesiono z "kuźni" & poprawiono - berig
  • 5 / / 0
Nieprzeczytany post autor: metodasport »
w książce Vogla albo Wróbla są syntezy fenyloetyloaminy

Przeniesiono z "Kuźni" - berig
  • 656 / 9 / 0
Czy, żeby zrobić 4-EMC, w 1 etapie (Acylowanie), zamiast DCM, używa sie 1,1-dichlorku etanu? Czy pozycja 4-metylo (w przypadku 4-mmc) pochodzi już z toulenu?
A dalej to już jak z 4-MMC wnioskuje.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010 przez Mayday, łącznie zmieniany 3 razy.
  • 1211 / 21 / 0
Nieprzeczytany post autor: jon »
zamiast toluenu używasz etylobenzen, gdy chcesz otrzymać 4-etylopropiofenon.
Uwaga! Użytkownik jon nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 32 / 2 / 0
Otóż synteza 4-MEC z 4-metylopropiofenonu jest analogiczna do syntezy 4-MMC z tego samego prekursora, prawda? Tyle, że zamiast MeNH2(aq) dajemy EtNH2(aq). W teorii również reakcja powinna być mniej uciążliwa jeśli chodzi o temperaturę etapu aminowania bromopochodnej.
Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki proszę pisać. Najlepiej, ktoś, kto zna kogoś komu śniło się, że syntezował ten związek.

Dodam jeszcze pytanie natury prawnej, czy synteza 4-MEC jest w Polsce legalna na daną chwilę? W produkcie wyjściowym nie mogło by być miligrama 4-MMC, czyli r-r EtNH2 musiałby być pozbawiony MeNH2, tudzież mechanizm reakcji nie dawał by jakichś minimalnych ilości zabronionych w polskim prawie produktów.

Ktoś jest w stanie rozjaśnić tę sprawę?
Uwaga! Użytkownik qard jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3448 / 113 / 8
Na prawie się gówno znam, ale dlaczego synteza 4-MEC miałaby być nielegalna? Skoro na zajęciach syntetyzuje się legalnie acetyloglicynę czy paracetamol, to i 4-MEC jest legalny. Z tym, że już niedługo - jeszcze chwilka i w życie wejdzie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zgodnie z którą substancja ta zostaje wpisana na listę substancji odurzających, których wytwarzanie, handel i posiadanie jest karane.

A co do zanieczyszczenia produktu 4-MMC, to nie wchodzi to w grę, o ile nie masz EtNH2 zanieczyszczonej MeNH2
  • 13 / / 0
Chloroefedryne mozna otrzymac z efedryny w postaci chlorowodorku, przeprowadzajac reakcje w chloroformie i przy uzyciu SOCl2, PCl3 lub PCl5. Niestety nie mam dostepu do chlorku tionylu ani troj i penta chlorkow fosforu. Czy mozna uzyc jakichs innych zwiazkow? Moze podchlorynow? Czytalem, ze mozna do chlorowania uzyc odczynnika Lucasa jednak wydobycie z niego produktu jest pozniej dosyc problematyczne. Pozatym nie spotkalem sie nigdzie z innformacja na temat wydajnosci...

Dodano 9 marca, 9.55:
Panowie, a ma ktos pomysl jak oddzielic chloroefedryne od nieprzereagowanej efedryny?

scalono #czeslaw

przeniesiono z "kuźni" - berig
  • 198 / 6 / 0
Chodzi kolego o to ze te odczynniki nie powoduja przegrupowania podczas substytucji nukleofilowej ktora tu zachodzi. Najwyzej rzedowym weglem jest ten przy azocie i przy uzyciu innych odczynnikow przy nim dojdzie do podstawienia. Niech mnie ktos poprawi jak sie myle. CO do rozdzielania to pewnie po podstawieniu grupy Cl- rozpuszalnosc sie dosyc zmienia. Mozna porownac jeszcze preznosci par tych zwiazkow i zobaczyc czy dest. z para wodna by miala sens. A nie lepiej przereagowac wszystko do konca?

przeniesiono z kuźni - berig
Uwaga! Użytkownik czeslaw187 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 766 / 133 / 6
W związku z bałaganem panującym w "Syntezach", przenoszę tutaj wszystkie posty z tematów, które zawierały tylko pytanie i odpowiedź na nie, nie stanowiły zaś merytorycznej dyskusji. Jeżeli nie znaleźliście odpowiedzi w dziale, a macie pytanie, zadajcie je tutaj. Pytania oznaczamy kolorem niebieskim (#0000FF), odpowiedzi i dyskusję zaś piszemy normalnie. Cytujemy posty do których się odnosimy, z wyjątkiem, gdy pytanie jest tuż nad naszą odpowiedzią (wtedy wystarczy dodać "^"). Zanim zadacie pytanie, przeszukajcie topiki, gdyż póki co, nie wszystko jest jeszcze uporządkowane - zmiany póki co wprowadzam powoli z powodu sesji uczelnianej w toku. Miłych dyskusji i poszerzania horyzontów chemicznych życzę :cheesy:
Harm reduction i rozsądek sposobami na to, drogi użytkowniku substancji psychoaktywnych, byś cieszył się pełnią efektów swych specyfików przez całe życie.

ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
ODPOWIEDZ
Posty: 154 • Strona 1 z 16
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.