Syntezy - wątek ogólny

Syntezy, ekstrakcje, sprzęt i techniki laboratoryjne.

Moderator: Advanced

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 143 Strona 1 z 15
Rejestracja: 2006
  • 34 / / 0

Witam wszystkich chemików. Mam do was prośbę.Czy jest jakiś sposób dość łatwy na otrzymanie czystej fenyloetylaminy np. najpierw poprzez dekarboksylacje tyrozyny do tyraminy a później z tyraminy do fenyloetyloaminy??

Przeniesiono z "Kuźni" - berig

 

Rejestracja: 2007
  • 42 / / 0

w sumie jest taki łatwy sposób... kondensacja benzaldehydu i nitrometanu a potem redukcja amalgamatem glinu. Na hyperreal.info jest w dziale syntezy otrzymywanie P2NP. Zrób tak samo ale zamiast nitroetanu użyj nitrometan w odpowiedniej ilości i zredukuj. Wszystko jest podane tam tylko ilość moli nitrometanu taka jak nitroetanu.

Wpisz w duckduckgo: otrzymywanie amin. Wiele sposobów jest opisane na przykładzie syntezy fenetylaminy.

Przeniesiono z "kuźni" & poprawiono - berig

Izraelski naukowiec twierdzi, że Mojżesz był odurzony gdy rozmawiał z Bogiem

W Biblii nie brakuje intensywnych momentów – a to krzewy stają w ogniu, pioruny biją z niebios, głośne symfoniczne dźwięki wiodą proroków i świętych do intruzji sacrum. Mojżesz przeżył kilka doświadczeń podczas których zetknął się z bogiem w wyrazisty zmysłowo sposób. Ale czy zwyczajnie doświadczał tych rzeczy, czy też będąc w zmienionym stanie świadomości?

11-latek nie żyje, 13-latka trafiła do szpitala. "Wdychali dezodorant"

Tragedia w Jeleniej Górze (Dolnośląskie). 11-letni chłopiec nie żyje, a jego 13-letnia kuzynka trafiła do szpitala. Z ustaleń policji i prokuratury wynika, że dzieci wdychały kupiony wcześniej dezodorant.

 

Rejestracja: 2008
  • 5 / / 0

w książce Vogla albo Wróbla są syntezy fenyloetyloaminy

Przeniesiono z "Kuźni" - berig
Rejestracja: 2006
  • 657 / 3 / 0

Czy, żeby zrobić 4-EMC, w 1 etapie (Acylowanie), zamiast DCM, używa sie 1,1-dichlorku etanu? Czy pozycja 4-metylo (w przypadku 4-mmc) pochodzi już z toulenu?
A dalej to już jak z 4-MMC wnioskuje.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010 przez Mayday, łącznie zmieniany 3 razy.

 

jon

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1211 / 10 / 0

zamiast toluenu używasz etylobenzen, gdy chcesz otrzymać 4-etylopropiofenon.
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 32 / / 0

Otóż synteza 4-MEC z 4-metylopropiofenonu jest analogiczna do syntezy 4-MMC z tego samego prekursora, prawda? Tyle, że zamiast MeNH2(aq) dajemy EtNH2(aq). W teorii również reakcja powinna być mniej uciążliwa jeśli chodzi o temperaturę etapu aminowania bromopochodnej.
Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki proszę pisać. Najlepiej, ktoś, kto zna kogoś komu śniło się, że syntezował ten związek.

Dodam jeszcze pytanie natury prawnej, czy synteza 4-MEC jest w Polsce legalna na daną chwilę? W produkcie wyjściowym nie mogło by być miligrama 4-MMC, czyli r-r EtNH2 musiałby być pozbawiony MeNH2, tudzież mechanizm reakcji nie dawał by jakichś minimalnych ilości zabronionych w polskim prawie produktów.

Ktoś jest w stanie rozjaśnić tę sprawę?
Rejestracja: 2006
  • 3253 / 63 / 8

Na prawie się gówno znam, ale dlaczego synteza 4-MEC miałaby być nielegalna? Skoro na zajęciach syntetyzuje się legalnie acetyloglicynę czy paracetamol, to i 4-MEC jest legalny. Z tym, że już niedługo - jeszcze chwilka i w życie wejdzie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zgodnie z którą substancja ta zostaje wpisana na listę substancji odurzających, których wytwarzanie, handel i posiadanie jest karane.

A co do zanieczyszczenia produktu 4-MMC, to nie wchodzi to w grę, o ile nie masz EtNH2 zanieczyszczonej MeNH2
Rejestracja: 2011
  • 13 / / 0

Chloroefedryne mozna otrzymac z efedryny w postaci chlorowodorku, przeprowadzajac reakcje w chloroformie i przy uzyciu SOCl2, PCl3 lub PCl5. Niestety nie mam dostepu do chlorku tionylu ani troj i penta chlorkow fosforu. Czy mozna uzyc jakichs innych zwiazkow? Moze podchlorynow? Czytalem, ze mozna do chlorowania uzyc odczynnika Lucasa jednak wydobycie z niego produktu jest pozniej dosyc problematyczne. Pozatym nie spotkalem sie nigdzie z innformacja na temat wydajnosci...

Dodano 9 marca, 9.55:
Panowie, a ma ktos pomysl jak oddzielic chloroefedryne od nieprzereagowanej efedryny?

scalono #czeslaw

przeniesiono z "kuźni" - berig
Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 198 / 2 / 0

Chodzi kolego o to ze te odczynniki nie powoduja przegrupowania podczas substytucji nukleofilowej ktora tu zachodzi. Najwyzej rzedowym weglem jest ten przy azocie i przy uzyciu innych odczynnikow przy nim dojdzie do podstawienia. Niech mnie ktos poprawi jak sie myle. CO do rozdzielania to pewnie po podstawieniu grupy Cl- rozpuszalnosc sie dosyc zmienia. Mozna porownac jeszcze preznosci par tych zwiazkow i zobaczyc czy dest. z para wodna by miala sens. A nie lepiej przereagowac wszystko do konca?

przeniesiono z kuźni - berig
Rejestracja: 2011
  • 765 / 122 / 6

W związku z bałaganem panującym w "Syntezach", przenoszę tutaj wszystkie posty z tematów, które zawierały tylko pytanie i odpowiedź na nie, nie stanowiły zaś merytorycznej dyskusji. Jeżeli nie znaleźliście odpowiedzi w dziale, a macie pytanie, zadajcie je tutaj. Pytania oznaczamy kolorem niebieskim (#0000FF), odpowiedzi i dyskusję zaś piszemy normalnie. Cytujemy posty do których się odnosimy, z wyjątkiem, gdy pytanie jest tuż nad naszą odpowiedzią (wtedy wystarczy dodać "^"). Zanim zadacie pytanie, przeszukajcie topiki, gdyż póki co, nie wszystko jest jeszcze uporządkowane - zmiany póki co wprowadzam powoli z powodu sesji uczelnianej w toku. Miłych dyskusji i poszerzania horyzontów chemicznych życzę :cheesy:
Posty: 143 Strona 1 z 15
Wróć do „Chemia substancji psychoaktywnych”
Na czacie siedzi 432 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości