Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?
Tak, bardzo pozytywnie
353
36%
Tak, ale mialem przy niej problemy
324
33%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
127
13%
Nie, nie dziala.
188
19%

Liczba głosów: 992

ODPOWIEDZ
Posty: 5148 • Strona 505 z 515
  • 10 / 1 / 0
Dzięki panowie. No nic pójdę jutro to dam znać co i jak poszło, najpierw nie będę sugerował może tych leków co polecacie, dopiero jak sama mi zaproponuje coś to po prostu zadam pytanie czy może być np wenla plus mirta bo żonie kumpla pomaga i tyle plus najwyżej jakieś benzo doraźnie w jak najmniejszej dawce. Dodam że to będzie Kobieta to różnie z nimi bywa, może ktoś się wypowie czy lepiej do faceta isc czy do Kobiety? Zawsze mogę wybrać kogoś innego jeżeli będzie niechętna np na moje propozycje, tak przynajmniej uważam, dodam ze mam stresa lekkiego bo pierwsza wizyta i to jeszcze u Kobiety a u mnie z kobietami to ciężka sprawa ponieważ jestem nieśmiały i dotychczas nie miałem żadnej ale jakoś mnie to nie rusza, wolę naprawić na początek głowę a później dopiero najwyżej coś szukać.
  • 1006 / 176 / 0
@PLHudinoPL na mnie sertralina działa w ten sposób, że daje taką wyjebkę na wszystko, mniej się stresuję, jestem spokojniejszy. Zaczynałem od 100 mg, przez chwilę brałem 150, od dziś biorę 200 mg. Jedno czego sertralina mi nie dała a na co liczyłem, to pobudzenie i stymulacja. Ale być może na 200 mg będzie inaczej, w tej dawce i wyższych działa też na dopaminę.
  • 123 / 11 / 0
Mam sertraline przeterminowana ponad 2 lata . Będzie OK ? Czy do kosza wyjebac ?
Wiem , że przeterminowane niektóre leki działają , a inne tracą właściwości a nawet są szkodliwe ?!
  • 12 / / 0
ja dopiero zaczynam z leczeniem pierwszy tydzień prawie biorę po 50mg a drugi mam brać 100 ale jak czytam że mogę nie mieć po tym energii na czym mi najbardziej zależy ale też chcę pozbyć się zamglonej głowy która nie działa tak jak powinna to czy gdy okaże się po miesiącu że to nie jest to czego oczekiwałem lekarz przepiszę mi coś innego gdybym nalegał ?
  • 913 / 163 / 0
@Bezniku jak leżało w półce,w blistrach to czemu ma nie działać.Mój 10letni tramal po babci działa.
  • 57 / 19 / 0
25 stycznia 2023Nautakosmo pisze:
ja dopiero zaczynam z leczeniem pierwszy tydzień prawie biorę po 50mg a drugi mam brać 100 ale jak czytam że mogę nie mieć po tym energii na czym mi najbardziej zależy ale też chcę pozbyć się zamglonej głowy która nie działa tak jak powinna to czy gdy okaże się po miesiącu że to nie jest to czego oczekiwałem lekarz przepiszę mi coś innego gdybym nalegał ?

Oczywiście, lekarz od tego jest, żeby dopasować leki do Twoich potrzeb. W każdej chwili możesz zmienić lek. SSRI jak sertralina nie za bardzo pomoże Ci w pozbyciu się zamglonej głowy. Toć one same powodują tzw. brain fog. I apatię. Sięgnij po inną grupę, bo tylko się zawiedziesz. bupropion. Moklobemid. Nawet wenlafaksyna mniej Ci zrobi wspomnianych uboków co sertralina
,
  • 444 / 40 / 0
Ma ktoś porównanie z escitalopramem, czy lepsze to na lęki bo esci słabo daje radę z tym ?
  • 1006 / 176 / 0
@odbytniczy1991 dla mnie osobiście wenlafaksyna jest najlepsza na lęk i fobię społeczną, dużo bardziej mi pomogła niż escitalopram.
  • 444 / 40 / 0
Testowałem dulokstyne więc trochę podobne do wenli i totalny niewypał. Dla mnie lepsze są zwykle eseseraje tak mi się wydaje 😂
  • 1006 / 176 / 0
@odbytniczy1991 mimo wszystko nie skreślał bym wenlafaksyny, bo ona w dużo mniejszym stopniu niż duloksetyna działa na noradrenalinę, do dawki 225 mg co najmniej praktycznie jest zwykłym SSRI.
ODPOWIEDZ
Posty: 5148 • Strona 505 z 515
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.