Europejskie internetowe badanie dotyczące narkotyków: wzory używania 2021

Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 9 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2013
  • 2 / 4 / 0

ewsd1.jpg
Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnienia od Narkotyków (EMCDDA) wraz z 30 krajami europejskimi (polskim partnerem jest Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii), przygotowało badanie internetowe dotyczące wzorów używania substancji psychoaktywnych. Badanie jest podzielone na moduły, które odpowiadają następującym substancjom psychoaktywnym: marihuanie i haszyszowi, kokainie, MDMA, amfetaminie, metamfetaminie, heroinie oraz nowym substancjom psychoaktywnym (dopalaczom). Jeżeli zdecydujecie się na udział w ankiecie, najpierw będziecie proszeni o wybranie substancji, których używaliście w ciągu ostatniego roku, a następnie będziecie przekierowani do modułów na ich temat.

Badanie jest całkowicie anonimowe i bezpieczne. Dane, które będą zbierane nie będą pozwalały na dotarcie do konkretnego respondenta. Adresy IP nie będą przechowywane. Uzyskane informacje będą do dyspozycji jedynie Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA) i jego krajowych partnerów, nie będą przekazywane podmiotom trzecim. Żadne indywidualne wyniki ankiety nie będą publikowane, a jedynie dane zbiorcze. Udział w ankiecie jest całkowicie dobrowolny i każdej chwili masz prawo do rezygnacji z wypełniania ankiety.


ewsd2.jpg
Linki:
.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2008
  • 13 / 2 / 0

Dziwna ta ankieta, pytania o ceny, źródła, o nazwy NSP wydaje się dość niebezpieczna, wygląda na to, że zbierają dane by delegalizować kolejne substancje czy sposoby ich pozyskiwania, raczej odradzam ją wypełniać, albo umyślnie udzielać jakiś oczywistych odpowiedzi, albo totalnie z dupy.

Łupieżcy umysłów z CIA. Tajemnice programu MK-Ultra

Fiodor Dostojewski zwykł mawiać, że nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości. Ci, którzy po latach badali szczegóły tajnej operacji CIA zwanej MK-Ultra, musieli mieć w pamięci te słowa rosyjskiego pisarza.

Wrzucił dziesięć gram białej substancji pod policyjny radiowóz

Policjanci z Leśnej zatrzymali do rutynowej kontroli 52-letniego mężczyznę kierującego osobowym Seatem. W trakcie kontroli na jaw wyszło parę niekorzystnych dla kontrolowanego faktów. Zapewne stąd nietypowe zachowanie 52-latka.
Rejestracja: 2017
  • 7047 / 1266 / 2

27 kwietnia 2021Acho pisze:
Dziwna ta ankieta, pytania o ceny, źródła, o nazwy NSP
Bzdura. Nie ma takich pytań. Zrób screena i pokaż te pytania. Wypełniłem te ankietę w 3 czy 4 krokach i takich pytan nie znalazłem.
Rejestracja: 2018
  • 169 / 69 / 0

Wypełniłbym tę ankietę, gdybym miał dostęp do jej wyników. Jest to oficjalne źródło naukowe, a czegoś takiego właśnie poszukuję, gdyż podejmuje się pisania pracy magisterskiej nt. NSP (Nowych Substancji Psychoaktywnych), zwanych potocznie "dopalaczami".

A podawanie takich danych w sieci (bardzo szczegółowych) jest schizowe i serio niebezpieczne, ze względu na obowiązujące w naszym chorym państwie prawo.

Jeżeli ktoś wypełnił już tę ankietę to bardzo proszę o informację, czy jest dostęp do ich wyników (w co wątpię, bo zakładam, że jedynie organ przeprowadzający ankietę ma taki dostęp).

Peace!
Rejestracja: 2017
  • 7047 / 1266 / 2

27 kwietnia 2021statyczny pisze:
A podawanie takich danych w sieci (bardzo szczegółowych) jest schizowe i serio niebezpieczne, ze względu na obowiązujące w naszym chorym państwie prawo.
Jakie dane tam podajesz ?
Sprawdzić możesz o co pytają a pytają tylko czy dana substancje stosowales w ciągu /miesiąca/roku itd.
Screenshot_20210427-191315.png
Nawet nie ma pola wyboru, żebyś mógł sam wpisać co zazywales...
27 kwietnia 2021statyczny pisze:
że jedynie organ przeprowadzający ankietę ma taki dostęp).
Co roku emcdda ogarnia taki raport narkotykowy. Wpisz w duckduckgo raport emcdda i się wyświetli.


To pokazuje z grubsza, że np po metę sięgają średnio zamożne kobiety w jakimś tam wieku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ZX

Rejestracja: 2018
  • 1198 / 382 / 0

no pytania jak na policji i pewnie to jest dla policji
Rejestracja: 2011
  • 702 / 92 / 32

[h] = krypto organizacja policyjna.
Rejestracja: 2009
  • 593 / 46 / 0

Ankieta w żaden sposób nie tyczy się NPS (nawet nie ma ich podziału na poszczególne a jedna tylko kategoria) bardziej niż klasycznych używek, zgodnie z nazwą bardziej dotyczy schematów używania danej używki, niż jakiejś przyszłej delegalizacji (z resztą w PL to nie wiem o czym w ogóle mówimy, skoro wszystko mamy już nielegalne). Widzę paranoja niektórym się udziela, a to niby ja palę alfę na co dzień ;-)
Rejestracja: 2018
  • 358 / 45 / 0

Wypełnione, za dużo danych osobistych tam nie trzeba podawać. Zmieniłem jedynie rok urodzenie =/- kilka lat.
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Substancje psychoaktywne a człowiek”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Klamm i 0 gości