Poppy seed tea

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 558 / 67 / 0

Tak jak pisze Up garść zmielonych makówek to od 15 do 25 makówek ,zależnie od wielkości. Przez jakiś czas kupowałem takie paczuszki suchych makowin z makiem, to około 15-20 główek z makiem i 10cm łodygą ważyło 20 gram, i to starczało na fazę dla osoby bez tolerki.
W pracy wsypywałem niecała filiżankę słomy makowej do tego termicznego kubka, jak naciagnęło wody to objętość się dwukrotnie powiększała.
Miałem też porównanie do PST bo w tym czasie płukałem baka 83,84 z 2019 , to makiwara działała tak ciężko, czasami po wypiciu nogi się uginały a PST jakby spidowało trochę, no i po makiwarze nigdy nie miałem uczucia strucia co w przypadku herbaty występowało dosyć często.
Według mnie makiwara z pełnej filiżanki zmielonych makuch, równała się 0.5kg PST z baka 84, 01.2019.
  • 511 / 76 / 2

Trudno porównywać moc PST i makiwary z tego względu że są różne moce nasion maku jak również słomy (zależy z jakiej odmiany, kiedy zebrana). Jak jeszcze miałem zerową tolerkę to wystarczało kilka makówek- posiekanych i wygotowanych, raz porobiła mnie tylko jedna makówka- czarna i gorzka (przeżułem ją- mało się nie porzygałem). Teraz nie wiem ile mnie robi, bo nie mam obecnie dostępu do słomy.

COVID19 - Redukcja szkód dla osób zażywających narkotyki

Poniższe wskazówki zostały opracowane w celu poinformowania globalnej społeczności osób zażywających narkotyki o ważnych wskazówkach dotyczących redukcji szkód, które należy stosować w trakcie obecnej pandemii COVID-19 ("koronawirus"). Podziel się nimi, rozpowszechnij je i edytuj w miarę potrzeb, aby dopasować je do potrzeb swojej społeczności. A przede wszystkim, dbaj o swoje bezpieczeństwo i o twoich bliskich.

Kilkugodzinna, bolesna erekcja. Przyczyną był jeden joint?

Dwie wizyty na pogotowiu w ciągu 14 dni i to z tego samego powodu: bolesnej, trwającej blisko pół doby erekcji. Co spowodowało ją u pacjenta? Lekarze są przekonani, że głównym winowajcą jest marihuana.

lol

• 2717 / 268 / 0

@junkiexl
11 marca 2020junkiexl pisze:
Tak jak pisze Up garść zmielonych makówek to od 15 do 25 makówek ,zależnie od wielkości. Przez jakiś czas kupowałem takie paczuszki suchych makowin z makiem, to około 15-20 główek z makiem i 10cm łodygą ważyło 20 gram, i to starczało na fazę dla osoby bez tolerki.
Dzięki za odpowiedz. Wlasnie o to mi chodzilo. Dla osoby zupelnie bez tolerki to moze byc jednak trochę za duzo :-)
Moze bardziej dla osoby z małą tolerką.

Chociaz jak tak mysle to az ciezko mi sobie wyobrazic, ze w garsci zmiesci się tak duza ilosc! Ale moze, nigdy nie mielilem.

Bo tak jw juz w kilkuletnim ciągu na 300mg kody te 25 dużych makowek zgrzalo nas bardzo konkretnie i to na caly dzien.

Do 0.5kg 84 to bym tej fazy co mialem nie porownal na pewno, bardziej 1.5kg..84 to nie byl w koncu jakis mocny maczek.
ale wiadomo tolerka sie zmienila, wiec ciezko porownac :extasy:
ale ten mak mial fajny profil, spora euforia jak na mak, duza chec do dzialania i mala zamula.
  • 235 / 51 / 0

makiwara to najlepsze opio jakie próbowałem (zaraz po PST z zajebistego maku). Dokładnie tak jak @lol pisał, najlepsze PST zbliżają się działaniem do makiwarki. Najchętniej to ja bym jeszcze spróbował palonego opium, takiego jak to Cocteau w swojej książce opisuje, ogólnie ten staff co latał po palarniach opium w Chinach i Europie w XIX i pierwszych dekadach XX wieku. To dopiero musiało klepać :extasy: Bo na mnie np. palony hel to nie zostawił dobrego wrażenia, a kilkukrotnie próbowałem się do niego przekonać. Jednak mieszanki wszystkich makowych alkaloidów robią robotę i czyste wyekstrahowane substancje jak morfina czy heroina nie mają do nich podjazdu (przez pryzmat mojego doświadczenia). Co oczywiście nie znaczy, że nie można się od nich uzależnić %-D

lol

• 2717 / 268 / 0

nie wydaje mi sie, zeby palone opium dzialalo mocniej niz makiwara. ci pisarze to w wiekszosci byli chyba cienkie bolki?
witkacy to tam raptem pare razy sprobowal.

ale podoba mi sie jego ksiazka o narkotykach.

n23

• 333 / 11 / 0

Odnośnie metody butelkowej jest sens to płukać więcej niż raz ? I ile dajecie sobie czasu na jedno płukanie ?
  • 1788 / 441 / 0

ja zawsze robiłem dwa razy, przy silniejszych makach taka druga płukanka nawet dosyć mocna wychodziła i się to opłacało. czas płukania zależy od warunków, zawsze ciepła woda i dla pewności coś kwaskowego. ja trzymałem w butli 10-15 minut i wychodziły dobre. jakiejś filozofii większej w tym nie ma. szkoda, że ciężko z makiem, choć nie wiem czy coś się nie zmieniło, bo nie śledzę teraz tematu. wystarcza mi Tramal.
  • 2085 / 62 / 0

07 marca 2020IvoPartisan pisze:
Zgadzam się że PST i makiwara działa tak samo- w obu przypadkach substancja czynną jest opium. Co do majki i.v to rzeczywiście uniemożliwia to porównanie, szkoda że nikt nie bierze majki p.o, taki ktoś mógłby to właściwie porównać. Kupno maku w sklepie to upodlenie? To jak nazwać zwinięcie słomy chłopu z czeskiego pola, najprędzej nocą, gdy ten gdzieś tam z daleka czujnie wygląda mając widły w pogotowiu? Albo kupno majki z duszą na ramieniu, nie wiedząc czy zaraz nie podejdzie tajniak i zabierze na dołek?
Ja szamałem morfinę p.o. zdecydowanie gorzej działa niż dobre PST, makiwara. Działanie jest jak by okrojone, krótsze i mniej euforyczne. Nie ma to jak naturalny mix alkaloidów które działają na siebie synergicznie. Majka była w postaci tabletek sevredol 20 mg.
  • 40 / 9 / 0

Z PST zawsze miałem jak z kodą; czyli silna sedacja, mocne swędzenie i właściwie po wszystkim. Najwięcej przepłukałem 3kg maku i to bardzo dokładnie w gorącej wodzie i z octem lub kwaskiem. Wtedy dość polecanego. Zawiodłem się i chyba dobrze. Tramal górą. Nie mam zamiaru więcej tego próbować. Może gdybym nie miał dużej tolerancji na tram to by posmyrało.

lol

• 2717 / 268 / 0

widocznie przeplukales jakąś lipę

Tram to gowienko nie umywa sie do maku. Nie ma raczej takiej opcji, zeby tramal na ciebie dzialal a mak nie. Musiales plukac cos co praktycznie nie dziala.
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 807 uczestników Wejdź na czata