Kofeina - Wątek Ogólny

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

Posty: 608 Strona 49 z 61
Rejestracja: 2011
  • 7786 / 813 / 0

Może dlatego, ze przyjmuje leki psychotropowe( neuroleptyki, benzodiazepiny, stabilizator nastroju ) kawa tak na mnie działa tzn.mocno pobudza, daje euforie.Ogólnie daje ``kopa``
Rejestracja: 2019
  • 145 / 28 / 0

W moim przypadku kofeina ma praktycznie zerowe działanie. Kiedyś po nocach zakuwałem do egzaminów i wtedy wydawało mi się że coś tam na mnie działa ta kawa. Potem szkoła się skończyła i skończyło się picie kawy. Do tej pory za nią nie przepadam i pijam bardzo rzadko. Czasami zarzuce jakiegoś energytyka i w sumie tyle. Raz mi się zdarzyło wypić z 5 monsterów w ciągu dnia, tylko dla walorów smakowych i nic mnie to nie porobiło. Może sobie zjebałem receptory za gowniaka?

Od samego brania psychodelików świat się nie zmieni. Ale mogą w tym pomóc

Psychodeliki same w sobie nie rozwiążą żadnych naszych problemów. Jeśli więc chcemy włączyć je do naszej kultury w sposób odpowiedzialny społecznie, musimy stworzyć wokół nich odpowiednie wartości i style życia – mówi Henrik Jungaberle w rozmowie z Maciejem Lorencem.
Rejestracja: 2011
  • 7786 / 813 / 0

@Muttley
Wiesz kawa to nie :amfa: .Działa, ale to nie jakieś nachalne działanie, pobudza do pracy, zwiększa koncentracje, poprawia nastrój. :kawa:
Rejestracja: 2006
  • 1489 / 35 / 0

Zastanawiam się na tym, żeby kupić kofeinę bezpośrednio w proszku https://sklep.fit-up.pl/index.php?route ... K1EALw_wcB

Tylko nie wiem czy to wyjdzie lepiej pod względem pobudzającym od zwykłej kawy lepiej i czy tez lepiej od tabletek zawierających kofeinę bo cenowo chyba lepiej.
Rejestracja: 2019
  • 313 / 26 / 0

Czy zna ktoś powód dlaczego łyżeczka rozpuszczalnej (pewnie max 60mg kofeiny) powoduje więcej skutków ubocznych niż 200mg bezwodnej w prochu. Po rozuszczalnej jestem rozdrażniony, a po bezwodnej cieżki trening na pełnej euforii bez skutków uboczych, oprócz podniesionego tętna
Rejestracja: 2018
  • 309 / 172 / 0

Strzelam w ciemno, że chodzi o to, co jest w kawie rozpuszczalnej poza kofeiną.
Na mnie też najlepiej działa czysta kofeina. Kawa - szczególnie rozpuszczalna - ma najwięcej uboków, potem yerba, guarana, herbata, a na końcu kofeina czysta, czy to w formie prochu czy jako składnik jakichś tabletek.
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Dołączę się do dyskusji powiem, że parę lat temu to żadnych używek tylko energetyki. Przez 2 lata codziennie conajmniej dwie puszki 500 ml monstera najpierw zielonego, a jak wyszedł żółty to tylko ten piłem i to było minimum, nieraz zdarzało się wypić 3 albo 4 puszki. W tym okresie zacząłem mieć zawroty głowy, tomografia nic nie pokazała, dostałem jakieś leki, ograniczyłem energetyki i przeszło (myślę że to przez energole, bo oprócz tego to odżywiałem sie dobrze, aktywny sportowo tez bylem). Teraz od czasu do czasu energetyka wypije i kofeina DZIAŁA, w pracy pije jedną kawe i to nie codziennie ale mocną i powiem, że działa na mnie mocniej niż feta ale za to bardzo krótko.
Rejestracja: 2016
  • 443 / 114 / 0

Sypana czarna, gorzka kawa i to moca (3-4 łyżeczki na kubek) to u mnie standard. Jak wiem, że szykuje się zajebista faza w nocy, to ok 18-19 też robię sobie damn good coffee. W odróżnieniu od alkoholu kawa świetnie wzmacnia działanie niektórych z moich ulubionych środków. fenibut bez kawy traci wiele ze swojego dobroczynnego działania. Kawa wzmacnia działanie stymulujące fenia, podczas gdy alkohol kieruje fazę fenibutową w stronę gabaergiczną (zaczyna wówczas przypominać baklofen). Pregabalina wsparta mocną kawą też działa zdecydowanie lepiej, człowiek staje się rześki. Poza tym kawa wspaniale podkręca działanie tramadolu, niezależnie od działania benzo oraz bupry. To ostatnie bardzo mnie zaskoczyło. Ale bupra siekła mnie straszliwie po mocnej kawie, aż się wystraszyłem. Mocna kawa obowiązkowa jest także po pseudoefedrynie, żeby w peni odzuć jej działanie. Natomiast zdecydowanie nie ma sensu picia kawy podczas zażywania innych pochodnych morfanu, ponieważ wówczas nasila ona ich działanie przeciwbólowe, ale zmniejsza działanie rekreacyjne. Niweluje też działanie relaksacyjne benzodiazepin. No i kawa służy mi jako środek ratunkowy w przypadku przeholowania z depresantami i pojawienia się pierwszych symptomów depresji oddechowej (na szczęście taka sytuacja nie miała jeszcze miejsca).
Rejestracja: 2019
  • 198 / 12 / 3

Witam przed chwilą wypiłem potrójne espresso i energetyka 250 ml w odstępie czasowym około 5 minut czy aby nie przesadziłem?
Rejestracja: 2010
  • 323 / 100 / 0

26 sierpnia 2019GalaktycznyBiznesmen pisze:
Witam przed chwilą wypiłem potrójne espresso i energetyka 250 ml w odstępie czasowym około 5 minut czy aby nie przesadziłem?
Przyjąłeś ok. 300 mg kofeiny, więc jeszcze bardzo daleko od dawki śmiertelnej.
Jeśli nie masz wyrobionej tolerancji na kofeinę, to co najwyżej będziesz się źle czuł - mogą pojawić się objawy nieprzyjemnego, nadmiernego pobudzenia fizycznego, rozdrażnienie, niepokój.
Chociaż oczywiście nie ma żadnej reguły, reakcje są mocno indywidualne. Równie dobrze możesz się poczuć zajebiście i przez następne kilka godzin korzystać z pozytywnych efektów podbitej dopaminy i noradrenaliny.
Posty: 608 Strona 49 z 61
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość