Kofeina - Wątek Ogólny

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

Posty: 622 Strona 48 z 63
Rejestracja: 2010
  • 323 / 103 / 0

06 kwietnia 2019Odmozdzony123 pisze:
@Obrazoburca Jak było u Ciebie z budowaniem się tolerancji? Czy mimo regularnego stosowania jeszcze odczuwasz wyraźne działanie? Czy też miałeś zjazdy po tym, jak kofeina zaczynała schodzić? Czy jeśli się danego dnia nie napiłeś, to miałeś bóle głowy? Jak zareagowałeś na pierwszą dużą dawkę przy zerowej tolerancji?
Zgadzam się -> jest swego rodzaju "zjazd" polegający na spadku mocy, nastroju, koncentracji po ustąpieniu działania kofeiny.
Odczuwam to zwłaszcza po mocnej kawie. O wiele lepiej jest sączyć sobie powoli przez cały dzień mocną herbatę albo Yerbę :)

Bóle głowy jak najbardziej, następnego dnia jako efekt odstawienia -> ale to już jest czysta fizjologia, nie ma to żadnego związku z psychiką.
Pierwsza duża dawka bez tolerancji to oczywiście znacząca euforia i ogromny przyrost motywacji, mocy i tych wszystkich typowo dopaminowych efektów.
Tolerancja na kofeinę rośnie u mnie bardzo powoli i jest praktycznie niezauważalna. Zawsze działa podobnie, w podobnych dawkach, aczkolwiek zdarzają się gorsze okresy (1-2 razy w roku), w których przestaje na mnie działać, albo działa duuużo słabiej - to jednak nigdy nie trwa dłużej jak 2-3 tygodnie, po czym wszystko wraca do normy.
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 7876 / 834 / 0

kofeina ratuje mi życie.Do benzodiazepin muszę koniecznie wypić ``murzyna`` - wtedy jest idealna synergia.Te dopaminowe efekty + GABA-ergiczne działanie benzo.

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Słowik rozwinął interes za kratami. Szczegóły największej od lat afery w Służbie Więziennictwa

Trzy piękne adwokatki dla gangsterów miały skorumpować blisko dwudziestu funkcjonariuszy Służby Więziennej. Dzięki temu Słowik i jego partnerzy mogli handlować w warszawskim areszcie, czym tylko chcieli.
Rejestracja: 2018
  • 141 / 20 / 0

W moim wypadku tolerancja jest BARDZO odczuwalna. Zawsze czułem działanie kofeiny bardzo wyraźnie. W piątek tydzień temu wypiłem yerbę przy prawie zerowej tolerancji. Potem tydzień picia jakiś kawek, herbatek i przy tym dwie jednodniowe przerwy. Efekt? Minął lekko ponad tydzień, jest poniedziałek i już prawie nie czuję działania po jednej kawie %-D
Rejestracja: 2017
  • 466 / 114 / 0

Ostatnio odstawilem kofeine zeby wyzerowac tolerke . Jak po 2 tygodniach zarzucilem 400mg w kapsulkach to mnie tak naspeedowalo jak po stimach , autentyk zadne placebo . Lekcewazymy kofeine bo jest legalna i "codzienna" ale swoja moc ma :amfa:
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 7876 / 834 / 0

Kocham kofeinę a szczególnie w miksach z benzo, sama kawkę albo energetyki tez lubię.Pobudzenie na zamułkę po neuroleptykach sprawdza się zajebiście.
Rejestracja: 2009
  • 638 / 32 / 0

Ja też już sporo ciągnę przygodę z kofeina pod postacią kawy i czasem energol. Wcześniej piłem tylko nescafe teraz pije różne ale tylko rozpuszczalne i jest spoko :extasy:
Rejestracja: 2010
  • 323 / 103 / 0

Wyrażam tylko swoją prywatną opinię i nie chcę nikogo hejtować, ale jak dla mnie kawa rozpuszczalna to najgorszy syf. Obrzydlistwo. Nigdy nie zrozumiem fenomenu osób lubujących się w rozpuszczalnej kawie. Przez całe lata nie piłem w ogóle kawy, gdyż kiedyś za gówniarza poczęstowano mnie kawą rozpuszczalną - i to traumatyczne wspomnienie skutecznie mnie do kawy zniechęciło. A przy ADD picie kawy na pewno by mi mocno pomagało w ogarnianiu życia. Dopiero jak miałem 20 lat zacząłem pić mocną herbatę, a z czasem i weszła kawa, ale normalna - prawdziwa, mocna (najlepiej 2x espresso), którą bardzo polubiłem również z uwagi na walory smakowe. Kawa rozpuszczalna względem prawdziwej jest niczym herbatka Saga albo Minutka w porównaniu do Dilmah.
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 7876 / 834 / 0

kofeina rzeczywiście ma moc, wyjebało mnie na godzinę jak po efedrynie...prawie jak po amph, ale działanie już słabnie.
Rejestracja: 2009
  • 638 / 32 / 0

No to mało masz receptora noradrenalinowego widzę co odpowiada za tą przyjemność a tak po za tym to dobrym kakao i herbatką na wieczór też nie pogardzę.
Rejestracja: 2010
  • 323 / 103 / 0

18 kwietnia 2019UJebany pisze:
kofeina rzeczywiście ma moc, wyjebało mnie na godzinę jak po efedrynie...prawie jak po amph, ale działanie już słabnie.
Nie zapomnę nigdy, jak jeszcze na początku mojego kofeinowego "nałogu" zafundowałem sobie kawę w ponad 0,5-litrowym kubku z 4 czubatych łyżeczek. Niesamowita euforia, stan prawie że doskonały, jakby Pana Boga za nogi złapać. Potem tylko nieprzyjemny zjazd po kilku godzinach, ale bardziej fizyczny, telepanie serca etc.
18 kwietnia 2019Rokison pisze:
No to mało masz receptora noradrenalinowego widzę co odpowiada za tą przyjemność a tak po za tym to dobrym kakao i herbatką na wieczór też nie pogardzę.
Masz rację, uważam, że takie przewrażliwione reakcje na kofeinę i tego typu odczucia jak u UJebanego czy u mnie, świadczą o jakichś zaburzeniach w gospodarce dopaminy i noradrenaliny w mózgu. Normalny człowiek nie będzie miał euforii po kawie - a jak wypije za dużo, to prędzej się poczuje źle niż dobrze. Mi praktycznie zawsze większa porcja kofeiny zmieniała nastrój i całokształt stanu psychicznego o 180 stopni. Reakcja psychiczna zdrowego człowieka na kawę będzie albo obojętna, albo subtelna - delikatne podniesienie nastroju, motywacji, poprawa samopoczucia etc. Powszechne uzależnienie ludzi od kofeiny nie wynika raczej z tego wpływu na psychikę (euforia, przyjemność -> nałóg), a bardziej z przykrych skutków nagłego odstawienia, polegających na bólu głowy, ogólnym rozbiciu, spadku koncentracji itd.
Posty: 622 Strona 48 z 63
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1490 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość