a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
działanie usypiające było takie, że niby zasnąć zasnąłem szybko, ale obudziłem się po dwóch godzinach. potem już nie mogłem spać, a przykre efekty opisane myśl wyżej nadal były. fatalny lek według mnie. zapisany w dawce 25 mg przed snem lub doraźnie na fobię.
zdecydowanie gorszy niż hydroxyzyna. nie żeby ona była czymś dobrym nasennie/przeciwlękowo, po prostu jej działanie jako tako mi odpowiada.
skrzynkaprzodownik@protonmail.com
with regards, przodownik
a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
- Doksepina dawki w depresji wynoszą 150-300mg
- po drugie lek wkręca się z 4-5 tygodni w dawkach 150-300mg
- 10-25mg nawet 50mg czasami bierze się przed snem, jak lek nasenny
- Doksepina wzmaga głównie przekaźnictwo noradrenergiczne w ośrodkowym układzie nerwowym działa najsilniej z TLPD na receptory histaminowe nie tylko H1 ale H2 w (OUN), stąd działanie nasenne, antydepresyjne działanie jest związane z działanien na receptor histaminowy
- Doksepina jest najczęściej przepisywana na działanie nerwicowo lękowe niż na działanie depresyjne
- Toleranacja leku jest nieco lepsza niż podstawowych TLPD, amitryptyliny, klomipraminy, imipraminy
- Dawkę leku należy zarówno stopniowo zwiększać, jak i stopniowo zmniejszać (stopniowo odstawiać). Nagłe przerwanie leczenia, szczególnie długotrwałego, może wywołać objawy odstawienie m.in. bezsenność, drażliwość, nudności, bóle głowy, nadmierną potliwość w pierwszych tygodniach po zaprzestaniu leczenia.
- Okres biologicznego półtrwania doksepiny wynosi 8–24 h (średnio 17 h)
Obecnie stosuje alprę, ale 1mg mi nie wystarcza, a staram się oszczędzać tabletki. Z chęcią spróbowałbym takiego połączenia z doksepiną.
Znajomego poratowałem tak kiedyś w zespole odstawiennym od alko, przetrwał ładnie 4 dni i twierdził, że bez tego byłoby mu ciężko.
Na strimy też się sprawdzi?
Tylko pod żadnym pozorem nie z empatogenami i niektórymi psychodelikami, bo można się zespołu serotoninowego nabawić. Ale ze zwykłą dobrą fetą będzie ok.
Zdażało mi się brać ją doraźnie na sen i miałem silne uboki. Przestałem się tak "bawić" gdy pewnego razu zemdlałem.
a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
Czy lekarstwem na samotność, niepewność lub lęk mogą być psychodeliki?
Niemcy w obliczu "fentanylowej fali". Eksperci biją na alarm.
Psychodeliki mogą wspomagać onkologiczną psychoterapię i leczenie alkoholizmu
10 skutecznych sposobów na odstawienie marihuany – przewodnik krok po kroku
Marihuana, choć przez wielu postrzegana jako substancja rekreacyjna, może znacząco wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Regularne używanie zioła bywa sposobem na relaks lub ucieczkę od problemów, ale w dłuższej perspektywie może prowadzić do uzależnienia psychicznego, zmniejszonej produktywności, a nawet izolacji społecznej. Z czasem, nawyk palenia staje się coraz bardziej obciążający dla zdrowia fizycznego i psychicznego, wpływając na koncentrację, motywację oraz ogólną jakość życia.
Zażył narkotyki i rozwoził pasażerów. Skandaliczne zachowanie kierowcy MPK
Kierowca poznańskiego MPK pod wpływem narkotyków jechał miejskim autobusem. W czwartek pasażerowie linii 171 poinformowali służby o dziwnym zachowaniu mężczyzny. Autobus został zatrzymany w centrum Poznania. Z relacji pasażera wynikało, że kierowca nie zatrzymał się na kilku przystankach, a jego reakcje były opóźnione.
Wezwał karetkę, bo skończył mu się alkohol
Mieszkaniec gminy Jarocin zadzwonił na numer 112 i prosił o przysłanie karetki, zgłaszając niepokojące objawy. Na miejscu okazało się, że potrzebuje nie pomocy, a... alkoholu. Za "usługę" zapłacił 500 złotych, ale w zamian nie dostał ani kropelki.