Naltrekson - wątek ogólny

Moderator: Opioidy

Posty: 41 Strona 1 z 5

180

Rejestracja: 2017
  • 45 / 3 / 0

Tu GG Allin - jeden z moderatorów działu Opioidy. Wyedytowałem post należący do 180, gdyż ze względu na przeniesienie jego postu (oraz kilku innych mój post informacyjny o związku przeniósł się w chronologii postów).Zwykle tego się nie robi, jednakże uznałem że część treści tu poruszonych i ich następstwa na to zasługują.

Zauważyłem brak wątku poświęconemu Naltreksonowi - co mnie trochę zdziwiło/zszokowało (pomimo okazyjnych oftopów i rozmów na jego temat), także postanowiłem takowy założyć. To miejsce na dyskusje odnośnie tego leku/związku - także nie zaśmiecajcie proszę innych wątków. Dodam tutaj również w późniejszym czasie trochę artykułów i badań, jak i własnych pytań gdyż za jakiś czas będę się przymierzał do rozpoczęcia terapii naltreksonem (może w końcu się uda). Z miejsca połączę kilka postów z innych wątków gdzie wyhaczyłem offtopic zahaczający o w/w związzek.

[mention]180[/mention], mam nadzieje, że się nie obrazisz ze względu na moją edycje i wykorzystanie Twojego postu).

-------------------------------------------------------------------------------------

Naltrekson
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Organiczny związek chemiczny, analog kodeiny, odwrotny agonista receptorów opioidowych. Stosowany jest w leczeniu uzależnienia od opioidów i od alkoholu. (...) Naltrekson jest odwrotnym agonistą receptorów opioidowych o okresie półtrwania dłuższym niż nalokson. Wykazuje silne działania antagonistyczne na receptory μ, nieco słabsze działanie na receptory κ i znacznie słabsze działanie na receptor δ. Używany w terapii odwykowej u pacjentów uzależnionych od opioidów (dawki przekraczające 50 mg). W uzależnieniu od alkoholu stosuje się dawkę 50 mg, 100 mg w dni większego ryzyka picia alkoholu. Standardowo leczenie uzależnienia od alkoholu trwa 3 miesiące
W przypadku tzw. terapii naltreksonem w niskiej dawce (ang. low dose naltrexone) stosuje się ok. 3–5 mg substancji na dobę[7], jednakże skuteczność takich działań nie jest potwierdzona naukowo. Sam wpływ naltreksonu na skuteczność terapii uzależnień bywa kwestionowany .
Terapia naltreksonem w niskiej dawce
(...) Niska dawka naltreskonu blokuje przez kilka godzin receptory opioidowe, co prowadzi do nadprodukcji wewnętrznych opioidów - endorfin. Endorfiny produkowane są także przez komórki układu odpornościowego i modulują ich działanie
Źródło: Naltrekson/wikipedia & Terapia naltreksonem w niskiej dawce/wikipedia
Naltrexone#Opioid_use pisze:
Naltrexone, sold under the brand names ReVia and Vivitrol among others, is a medication primarily used to manage alcohol or opioid dependence. An opioid-dependent person should not receive naltrexone before detoxification. It is taken by mouth or by injection into a muscle.[Effects begin within 30 minutes. A decreased desire for opioids, though, may take a few weeks.(...)Long-acting injectable naltrexone decreases heroin use more than placebo.It has benefits over methadone and buprenorphine in that it is not a restricted medication. It may decrease cravings for opioids after a number of weeks, and decreases the risk of overdose.It is given once per month and has better compliance than the oral formulation.
Źródło: Naltrexone#Opioid_use/wikipedia

-------------------------------------------------------------------------------------

Powiązane wątki:
Nalokson albo Naltrekson
Blokada naltreksonowa
Terapia naltreksonem w niskiej dawce

-------------------------------------------------------------------------------------


Oryginalny post należący do 180


Witam biorę od jakiegoś miesiąca naltroksen po jakim czasie od odstawienia tego jest sens przygrzac majka ewentualnie PST. Ostatnio majka i PST było w czerwcu czyli tokarka spadła pewnie.

scalono - polymerase

Siema mam robiony lek przez apteke Alba morfina 7mg /d czy mogę to walić w bata czy ma to jakieś domieszki , lek dla rakowcow
Rejestracja: 2012
  • 34 / 1 / 0

180 - Z tego co słyszałem np. nalokson podaje się często podczas jednej nocy nawet 2-3 razy bo szybko schodzi (okres półtrwania) i takiego złotego strzałowca na SORze się cały czas monitoruje i podaje kolejną dawkę żeby się nie udusił, naltroksen za to wiem że cholernie długo trzyma i jeżeli zamierzasz niskie dawki majki 7mg dziennie (sądzę że będą kumulowane przez kilka dni przez Ciebie :D) to ja bym poczekał no...długo, 5-7 dni. Trudno powiedzieć. Myślę że warto poczekać na rady osób które miały styczność z naltroksenem albo sporą wiedzę na jej temat. Jak można wiedzieć, chorujesz czy masz taką opcję po prostu?

Wyedytowano post i dostosowano - GGAllin

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Poznań: 30 kilogramów narkotyków na terenie szpitala

Poznańscy policjanci przechwycili narkotyki warte blisko 1,5 miliona złotych. Podejrzani ukrywali je na terenie jednego z poznańskich szpitali. Dwóch zatrzymanych decyzją sądu trafiło do aresztu.
Rejestracja: 2011
  • 41 / 6 / 0

09 września 2018180 pisze:
Witam biorę od jakiegoś miesiąca naltroksen po jakim czasie od odstawienia tego jest sens przygrzac majka ewentualnie PST. Ostatnio majka i PST było w czerwcu czyli tokarka spadła pewnie.

Ja czekałam chyba 3-4 dni (brałam naltrexon 50 mg co 2 dni), grzało normalnie. Zresztą w tę stronę to nie problem, najwyżej nie zadziała. Gorzej jak się weźmie naltrexon zbyt szybko po odstawieniu opio, nie polecam ;)
Rejestracja: 2014
  • 2733 / 326 / 0

To ile gdzieś po odstawieniu opio włączyć naltrekson ?
Rejestracja: 2009
  • 1820 / 244 / 0

/Uzupełniające pytania z mojej strony (wstępne, z czasem będzie ich więcej)

1. Ilu z Was korzystało z naltreksonu w terapii
a) alkoholowej
b) opioidowej

2. I jakbyście ocenili skuteczność oraz całe doświadczenie, wasze wrażenia?

3. Ma ktoś z Was jakąś rozpiskę w jaki sposób się suplementowało tą substanjcą/ w jaki sposób z niej korzystaliście?

4. Czy ma to sens/lub ktoś z Was zrobił coś podobnego: Da się może ten związek rozpuścić i umiejscowić w aerozolu/psikawce, tak aby mieć "koło ratunkowe" w przypadku przedawkowania opioidów? (analogicznie do tego w jakiej postaci występuje nolakson - narcan)

5. Trudno jest ogarnąć od lekarza naltrekson? Do jakiego trzeba się pofatygować + na jaką receptę to?
Rejestracja: 2016
  • 822 / 109 / 0

Opioidy
Nie ma co robić jakiegoś boom wobec tego leku. Nic ciekawego, bierzesz naltrekson, nie ćpasz innych opio. W ogóle z tego co pamiętam to taka tego zaleta, że jak już na nim jesteś to nawet jak sobie pomyślisz, że masz chęci na opio, to wiesz, że musisz poczekać kilkanaście godzin. Przecież wziąłeś dawkę. I tak w tym czekaniu w końcu człowiek jakoś tak sobie kmini o tym, że nie musi przecież przyjebać i rano kolejną tabse bierze. Poniekąd to takie sprawdzenie czy jesteś chociaż na style silny żeby się zmusić do wzięcia naltre zamiast innych opio.
Chociaż zanim byłam na tabsach to miałam też wszywkę naltreksonu, takiej opcji nie polecam, kiedyś bodajże pisałam o tym na forum, a uważam że tamten temat też podbiega pod dyskusję tutaj. Człowiek myśli, że odetnie się tym od kłopotów, a robi sobie jeszcze większy, bo stan po wszyciu jest tragiczny, a też jest się nie na tyle silnym, żeby tak o się odciąć od dragów. Nie w pewnych momentach życia. I się wkopujemy w jeszcze gorsze bagno. Wtedy poleciałam w b-k na chwile, ale ta chwila to był najgorszy ciąg w moim życiu, wiecie jak pewne rzeczy szybko staczają. Opio przynajmniej stopniowo.
Jeśli chodzi o rozpuszczanie związku - nigdy tego nie robiłam.
Ogarnięcie od lekarza jest dziecinnie proste. Psychiatra. Recka zwykła Rp. Mi wypisywał na dwa-trzy miesiące z góry, z tym że realizacja drugiej zaczynała się miesiąc później.
Lek ciężko dostać w aptekach - zawsze zamawiałam.
Rejestracja: 2011
  • 41 / 6 / 0

Brałam z okazji próby ogarnięcia uzależnienia od opio w systemie pon-śr-pt 50 mg. Pojęcia nie mam, czemu tak, w kontekście dosyć krótkiego t półtrwania tej substancji - czy to moja psychiatra nie umiała czytać, czy liczyła, że ja nie umiem... w każdym razie cieszyłam się, że nie biorę więcej/częściej, bo dosyć kiepsko znosiłam ten lek. Przez cały - niezbyt długi - okres na naltreksonie (6 czy 7 tygodni, koniec listopada 2017-początek stycznia tego roku) towarzyszyły mi nudności i zawroty głowy, które dosyć mocno utrudniały funkcjonowanie.
Co do skuteczności - jak już wyżej napisała [mention]Ivival[/mention], chodzi głównie o to, żeby uniemożliwić funkcjonowanie w trybie głód -> natychmiastowe przyjebanie. Tyle faktycznie może i robi, ale wydaje mi się, że znacznie więcej dla mojego niebrania robiła wówczas silna motywacja zewnętrzna ;) Kiedy się skończyła, odstawiłam naltrekson i kilka dni później wpadłam w kolejny ciąg na opio. Do naltreksonu już nie wróciłam i raczej nie planuję, przede wszystkim z uwagi na uciążliwe skutki uboczne.
Ogarnięcie jest łatwe, na zwykłą receptę, w pierwszej poradni sami mi wciskali, tylko nie umiałam zebrać wymaganych dwóch tygodni abstynencji, w kolejnej sama poprosiłam i bez problemu dostałam. Nie jest to też bardzo tania impreza, kosztuje bodaj 150-200 zl za opakowanie.
Rejestracja: 2014
  • 2733 / 326 / 0

Dobry pomysł oddzielić ten lek jako osobny @GG Allin

Mam obecnie 84 tab po 50mg i będę zdawał relacje. Ja mam informacje ale niestety nie mogę tego tutaj wklejać (zakaz od autora, ale może kiedyś tutaj napisze), że jednak warto robić boom w sprawie tego leku.

Mnie zaciekawiła https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_n ... kiej_dawce
Niska dawka naltreskonu blokuje przez kilka godzin receptory opioidowe, co prowadzi do nadprodukcji wewnętrznych opioidów - endorfin.
Rejestracja: 2016
  • 2638 / 393 / 3

Woah, sam się zdziwiłem, że naltrekson nie ma swojego tematu.

A teraz pytanie – posiadam naltrekson w formie preparatu Naltex 50mg, mam go na wypadek przedawkowania i/lub odstawiania opioidów. Obym nigdy nie musiał go użyć, niemniej, w razie "W", jak najlepiej przyjąć ten preparat? Wrzucić pod język? Uprzednio pokruszyć? A może przyjąć go sniffem? Sniff byłby w ogóle możliwy w przypadku zbyt dużej depresji oddechowej? Domyślam się, że wzięcie naltreksonu per os mija się z celem ratowania życia, bo za długo by się ładował...
Ile mg przyjąć? Pewnie zależy to od substancji jaką chcemy wyrzucić z receptorów oraz dawki tejże substancji, ale jest chociaż jakaś ogólna informacja? Typu "20mg to w przypadku większości substancji to za mała dawka" (to przykład, niech nikt nie kieruje się tym zdaniem w razie potrzeby zażycia naltreksonu).

I jeszcze jedno pytanie, odnoszące się trochę do poprzedniego, załóżmy, że chciałbym podać komuś naltrekson, jedyną droga niewymagającą większej aktywności osoby, której bym go podawał wydaje się iniekcja. Dożylna czy domięśniowa, ta druga pewnie byłaby łatwiejsza w podaniu, jest możliwa w przypadju tego preparatu (Naltex)? Jeśli tak, to proszę o instrukcję jak przerobić te tabletki tak aby można było je podać drogą iniekcji.

Oczywiście moje pytania odnoszą się do użycia naltreksonu w razie przedawkowania opioidów, orzy odstawce, jesli będzie trzeba, napiszę osobny post z pytaniami, które mnie wtedy najdą.
Obym nigdy nie musiał pisać takiego posta... :-/
Rejestracja: 2009
  • 1820 / 244 / 0

[mention]STR88[/mention], ja się zastnawiam czy jest możliwe rozpuszczenie tego i używanie w przypadku o/d jako aerozol podobnie jak narcan


Przydatny link w tym kontekście
http://www.fundacjahh.org/naltrexon-jak-go-rozpuscic/
Posty: 41 Strona 1 z 5
Wróć do „Inne opioidy”
Na czacie siedzi 52 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości