Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 64 • Strona 1 z 7
  • 1179 / 9 / 0
O ile jestem w stanie zrozumieć, że niektóre opioidy mogą, nie tyle powodować bezsenność, co nie działać nasennie, to fakt, że nie mogę zasnąć po miksie PST + kodeina nie trzyma mi się kupy. Wiem, że nie jestem w tym odosobniony.
Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?
Uwaga! Użytkownik pyzg nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3185 / 372 / 0
Wysoki poziom dopaminy w mózgu, to nie sprzyja spaniu.
  • 212 / 4 / 0
W PST jest coś co pobudza (tak przypuszczam - nie mam na to dowodów). Jakiś alkaloid, który często u mnie powoduje wku*wienie i bezsenność. Po samej kodzie tez bywałem wku*wiony, ale nie mam problemów ze spaniem. A przy PST bezsenność dokucza mi kiedy zwiększam dawkę, często też na drugi dzień mam migrenę.
Uwaga! Użytkownik DJ_Samo_Zycie jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1519 / 20 / 0
Heh, ja po makiwarach to dopiero na drugi dzień dopiero spałem. Masz do nocke do zerwania? Pierdol fete, wpierdalaj maki %-D
Żeby życie miało smaczek, raz grzybek a raz maczek...


Breslau jest niemieckie!
  • 840 / 26 / 0
Po brownie tez miałem nie raz takie fazy ze nie mogłem spać pomimo ze byłem dobrze zajebany , ale to nie zawsze bo nie raz oczy same się zamykają i nie da rady otworzyć.
I nie tylko ja tak miałem , znajomi mówili ze mają podobnie.
Uwaga! Użytkownik czarny3211 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1179 / 9 / 0
Blu pisze:
Wysoki poziom dopaminy w mózgu, to nie sprzyja spaniu.
A opiaty to nie przypadkiem serotonina i endorfiny?
Uwaga! Użytkownik pyzg nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3185 / 372 / 0
Mechanizm działania opiatów w mózgu jest dosyć złożony, jednym z głównych efektów jest powinowactwo do receptorów inhibitujących GABA (podobnie jak benzo czy alkohol) i w rezultacie zwiększanie poziomu dopaminy. Euforia opiatowa jest typowo dopaminowa i różna od serotoninowej takiej jak po MDMA czy psychodelikach.
Znaczenie ma też dawka, mała ułatwia zasypianie podobnie jak naturalne endorfiny, natomiast duża utrudnia bo efekt usypiający zostaje przeważony przez inne efekty. Nie mówię tu o nodach czy utracie przytomności przy dużych dawkach.
Wszystko się uspokaja jak się jest w ciągu, wtedy organizm się dostosowuje i można spać bez problemów.
  • 1975 / 224 / 0
Blu pisze:
Wszystko się uspokaja jak się jest w ciągu, wtedy organizm się dostosowuje i można spać bez problemów.
Otóz to, aż sam sie dziwiłem ile efektów ubocznych ustępuje w ciągu. Oczywiście przy odpowiednio dobranych dawkach i porach ich zażywania, jak wjebany osobnik pstryknie więcej przed snem to też nie zaśnie tak normalnie, będą sie pojawiały krótkie epizody snu, potem agresywne przebudzenie, uspokojenie, błogostan i kolejny sen :)
Ostatnio zmieniony 24 września 2012 przez gazyfikacja plazmy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 1241 / 8 / 0
ja tam jesli mam we krwi opiata to spie jak dziecko bez wzgledu ile go mam gorzej jak zniknie opiatowosc krwista wtedy musze sie ratowac innymi metodami
  • 414 / 3 / 0
Na PST też spać nie mogę.
Dużo mniejsze problemy miałem przy sevredolu...
ODPOWIEDZ
Posty: 64 • Strona 1 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Finał głośnego procesu w sprawie dziecka, które trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą

Dziecko, które latem 2023 roku trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą, miało wtedy dwanaście tygodni. Chłopczyk był w ciężkim stanie. Zarzuty narażenia dziecka na śmierć usłyszeli jego rodzice. Sąd skazał ojca na karę półtora roku pozbawienia wolności, matka usłyszała wyrok 10 miesięcy więzienia.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Narkotyki w bloku rysunkowym dla dzieci. Z piłkarzami reprezentacji Polski na okładce

Wrocławskie służby znalazły je w paczkach kurierskich