Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 63 / 7 / 0
Totalnie nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, także jak coś nie tak to proszę o przeniesienie.

A teraz do rzeczy.

Czy jest ktoś na tym forum kto wyjaśnił by mi jak są robione plastry z danym lekiem i w jaki sposób to działa że to przenika przez skórę? Czy są tam jakieś dodatkowe substancje,które sprawiają że lek się wchłania + substancja główna np. buprenorfina ? Jeśli tak to jakie to substancje i czy po zmieszaniu ich z prochem np. z PEA i po wcieraniu w skórę czy też by się wtedy wchłonęło to PEA? Ogólnie czy da się zrobić takie plastry z jaką chcemy substancją jakimiś prostymi, chałupniczymi sposobami w domu? No i najważniejsze pytanie, czy plaster działa tak jak zastrzyk podskórny, a więc i biodostępność jest wyższa i wjazd jest szybszy, czy lek jest w nim uwalniany stopniowo, a wchłanianie zaczyna się dopiero po upływie jakiegoś tam czasu od przyklejenia plastra?
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2017 przez NalesnikFace, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 306 / 15 / 0
No na te ostatnie pytania ci odpowiem plastry dziala kilka dni bo substancja powoli sie uwalnia oraz brak wjazdu oczywiście bo musi przeniknac przez skore etc
  • 63 / 7 / 0
No dobra widzę, że za bardzo nikt nie wie jak powstaje takie plastry, jak jest w nich umieszczana substancja i jak to przenika przez skórę, ale na bank ktoś z was miał kiedyś plastry czy to z buprą czy z fentanylem i czy wie czy można się takimi plastrami zgrzać? Czy działają one tylko przeciwbólowo? W sensie od samego naklejenia. Nie pod język, ani nie przerabiać do iv itp. Mam na myśli tu osoby bez tolerki, takie jak ja gdzie brałem kode 3 razy w życiu w ilości 150mg i nawet nie poczułem jej działania. I czy np. omijam wtedy te problemy przy opio jak wymioty, bóle brzucha itp. po przez taki plaster czy też to występuje? I tak przy okazji, jakby ktoś mógł to prosiłbym o wymienienie wszystkich substancji jakie występują w postaci plastrów w aptece. Pewnie będą to głównie opio, ale może jest jakieś benzo, antydepresant ( tak jak w USA sele) , lub po prostu coś fajnego co można by wykorzystać rekreacyjnie.
  • 1360 / 179 / 0
Można się ucpac plastrami z fenta. Osoby z mala tolerka dobrze porobi już najmniejszy plaster/poltora max tego 25mcg/h. Powyzej 50mcg/h bałbym się przykleić. Na sredniej tolerce opio nakleiłem kiedyś największy plaster 100mcg/h i ledwo przezylem, fazy nie pamiętam, bardziej byłem nieprzytomny z relacji niż ucpany i tak tez się czulem. Jak dla mnie naklejenie fenta fajna sprawa, grzeje porządnie 2 dni. Trzeba wiadomo poczekać pare godzin, ale imo warto.
mój mail: maykel855@gmail.com
  • 8103 / 906 / 0
a slyszeliscie o plastrach z oksykodonem albo morfina ? jak to dziala ? dobrze klepie ?
Lekoman :tabletki:
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
  • 450 / 26 / 1
11 sierpnia 2017NalesnikFace pisze:
I czy np. omijam wtedy te problemy przy opio jak wymioty, bóle brzucha itp. po przez taki plaster czy też to występuje?
Przy iv/im takie problemy występują, to nie kwestia drażniącego działania substancji na żołądek itd., ale efekt sam w sobie. Z plastrami powinno być identycznie. Pocieszę Cię, że wraz ze wzrostem tolerancji ww. efekty słabną.
Don't get high on your own supply. Of course, not everyone follows the rules, hmm?
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych

W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.