A teraz do rzeczy.
Czy jest ktoś na tym forum kto wyjaśnił by mi jak są robione plastry z danym lekiem i w jaki sposób to działa że to przenika przez skórę? Czy są tam jakieś dodatkowe substancje,które sprawiają że lek się wchłania + substancja główna np. buprenorfina ? Jeśli tak to jakie to substancje i czy po zmieszaniu ich z prochem np. z PEA i po wcieraniu w skórę czy też by się wtedy wchłonęło to PEA? Ogólnie czy da się zrobić takie plastry z jaką chcemy substancją jakimiś prostymi, chałupniczymi sposobami w domu? No i najważniejsze pytanie, czy plaster działa tak jak zastrzyk podskórny, a więc i biodostępność jest wyższa i wjazd jest szybszy, czy lek jest w nim uwalniany stopniowo, a wchłanianie zaczyna się dopiero po upływie jakiegoś tam czasu od przyklejenia plastra?
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
11 sierpnia 2017NalesnikFace pisze: I czy np. omijam wtedy te problemy przy opio jak wymioty, bóle brzucha itp. po przez taki plaster czy też to występuje?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psiloshrooms25.jpg)
Psychodeliki mogą wspomagać onkologiczną psychoterapię i leczenie alkoholizmu
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-01-17_11-55-24.jpg)
„Wokół marihuany medycznej wciąż jest wiele stereotypów, a największą bolączką jest dezinformacja”
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/petru.jpg)
Ryszard Petru ma już projekt depenalizacji marihuany. Znamy szczegóły
Dopuszczenie posiadania do 15 gramów suszu lub jednego krzaka konopi na własny użytek – to propozycja, którą przedstawi zespół parlamentarny tworzony przez posłów koalicji. Dotarliśmy do szczegółów projektu, które potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-04-14_20-26-59.png)
TVN24: „Tak wpadł szaman-informatyk"
UWAGA: Uwaga artykuł z TVN24, który poniżej przedrukowujemy, jest raczej kiepskiej jakości, jednak publikujemy go z uwagi na fakt, że jako jeden z niewielu opisuje przypadek zatrzymania i represjonowania osoby najprawdopodobniej prowadzącej ceremonie z ayahuascą.