Oczyszczanie koksu

Półsyntetyczna pochodna alkaloidów krasnodrzewu pospolitego.
Więcej informacji: Kokaina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 59 Strona 3 z 6

 

Rejestracja: 2006
  • 657 / 3 / 0

Tylko musi byc bezwodny! Koks bardzo łatwo rospuszcza sie w wodzie

 

Rejestracja: 2010
  • 2 / / 0

A może to być toluen? - nie miesza się z wodą tylko trochę mocny ma zapach no i nie wiem czy nie zostawia jakiego badziewia po wyschnięciu.. co sądzisz? ale ogólnie to chyba działa jak aceton..

Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Oto, co wiemy o smutku w mózgu

Czy wiesz, dlaczego hipoteza serotoninowa wylądowała [?] na cmentarzysku idei naukowych? I do jakich wniosków doszli naukowcy poszukujący smutku w mózgu? Przedstawiamy fragment książki Marca Dingmana „Twój mózg bez tajemnic”.

 

Rejestracja: 2010
  • 370 / 4 / 0

destylka, rozcieńczalnik ekstrakcyjny, wodorotlenek sodu, kwas solny, łaźnia wodna, parę słoików, duże strzykawki bez gumy, lodówka z zamrażalnikiem, krystalizator z np naczynia żaroodpornego to wszystko czego nam trzeba do zabawy w A/B dzięki temu wyekstraktujemy se kodę, amfy, hery, majki, koko praktycznie wszystkie sole do czystości koło 100% chyba że materiał jest zanieczyszczony jakimiś innymi solami wtedy do zabawy wkraczają alkohole i aceton oraz tabela rozpuszczalności i ph. Ale pierdolicie. Rozpuszczalnik niepolarny zawsze jest bezwodny bo nie miesza się z wodą czyli rozpuszczalnikiem polarnym(tworzą się warstwy). Zanim coś napiszecie wy jełopy to poduczcie się podstaw chemii. eter jest drogi i łatwopalny, i ma niską temp. wrzenia jon chcesz ich odużyć czy pomóc ? Napisałbym wszystko krok po kroku ale mi się nie chce niech w dziale syntez powstanie wątek o ekstrakcji kwas/ zasada czyli A/B tam se patrzcie. Niech ktoś w miarę inteligentny to napisze. Jak nikt nie zrobi to ja zrobię. :motz:

 

Rejestracja: 2006
  • 657 / 3 / 0

Rozpuszcza sie w wodzie, tylko słabiej, rozpuszczalność w wodzie w temp. 20°C: 6,9% wag., dodają do niego czasami wode, zaznaczam to ponieważ do rozpuszczenia 1g koksu trzeba tylko 0,5ml wody, wiec przestan mi pierdolic ze pierdole ;-)
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2010 przez Mayday, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2010
  • 370 / 4 / 0

Pierdolisz że ja pierdolę bo ty pierdolisz przeczytaj co napisałeś woda w bezwodnym ? W powietrzu mamy trochę wody a nie w rozpuszczalnikach niepolarnych. I kurwa co z tego że trzeba jak wolna zasada przejdzie do niepolara. :motz: :motz: :motz: A węglowodory aromatyczne są szkodliwe więc kij im w oko.

Robiłeś A/B ?

 

Rejestracja: 2006
  • 657 / 3 / 0

Pisałem o zwykłym o powiedzmy czystosci 98% widziałem w sklepach że mają tam różne ilosci wody, kupujac bezwodny lub powiedzmy 99,8% jest chyba logiczne ze nie znajdziemy tam znaczących ilości wody.
Rekrystalizacje robiłem ale nie jest to mi potrzebne bo wyszło tego tylko troche mniej niż po myjce acetonem, użyłem przepisu który wkleiłem na tej stronce.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2010 przez Mayday, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2010
  • 370 / 4 / 0

Przepis jest do dupy. Co z tego że więcej wyszło chodzi o oczyszczanie nie ? Im czystsze tym lepsze w końcu. Jaka rekrystalizacja czyli co z soli do zasady i z zasady do soli a później krystalizacja z alko to jest A/B z krystalizacją. Aceton bezwodny lodowaty jest dla leni kiedy zjebie się trochę A/B.

 

Rejestracja: 2006
  • 657 / 3 / 0

Średnie wyniki dla ilosci poczatkowej 3g jakosciowo calkiem dobrego koksu.
Aceton: 2
Rekrystalizacja: 1,5 - z tym że wsumie mogły byc jakies straty
Jak widzisz wielkiej różnicy nie miałem dlatego nie widze powodów by stosować tą metode dla siebie bo trzeba wiecej odczynnikow itp., choć raz na jakiś czas krystalizacje też robie ale to bardziej dla znajomych(dla siebie przy okazji też :-D ) ktorym na sam widok kryształkowatego kamyczka ślina cieknie.

Już chyba wiem o jaką rekrystalizacje Ci chodzi, z rozpuszczalnikiem i dobraniem temperatur? niewiem nie próbowałem ani niewiem jakiego rozpuszczalnika by tu użyć ale stawiam na jakiś alkochol bo koko sie w niektórych rozpuszcza.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2010 przez Mayday, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2010
  • 370 / 4 / 0

Dokładnie rozpuszczalnik (benzyna ekstrakcyjna, rozcieńczalnik ekstrakcyjny z farbiarni) podgrzany i mieszany przy wolnej zasadzie (w zamknięciu of cors) i schłodzony przy wytrącaniu soli. Ja tak robiłem przy ekstrakcji pseudo produkt zawsze pro.

Krystalizacja hmm zależy jaki kryształy chcemy im wolniejsza (ewaporacja zimnego rozpuszczalnika) tym większe kryształy.

 

Rejestracja: 2010
  • 2 / / 0

To jak w końcu koledzy chemicy z tym toluenem do czyszczenia koko bo w sumie nic innego nie mam ewentualnie jakieś rozpuszczalniki nitrocelulozowe ?
Posty: 59 Strona 3 z 6
Wróć do „Kokaina”
Na czacie siedzi 1232 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sem i 2 gości