TO NIE ŁYSICZKA !!!

Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 3935 / 210 / 878

userX pisze:
zupełnie się nie zgadza stary od kiedy łysice maja białe blaszki? jakieś lobby jest dezinformacji? nie rozumiem Cię stary...
Pochodź po łąkach, poprzyglądaj się - zrozumiesz. Normalna rzecz, że młode łysiczki miewają blaszki jasne, natomiast to obok na pewno łysiczką nie jest, więc tym bardziej nie wiem o co Ci chodzi. Z ciekawości - od jak dawna zbierasz, ile sezonów za Tobą?

Edit: [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] - przykład łysiczek z jasnymi blaszkami
  • 3 / / 0

pierwsze zbiory miałem w 1997r i od tamtej pory opuściłem tylko kilka sezonów z różnych powodów. Nigdy nie zawiodłem się na mocy zebranych p.s. ale spoko nie upieram się, pewnie macie racje. pozdrawiam udanych zbiorów

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

"Nie jesteśmy gotowi na marihuanę w aptekach. Lek dla narkomanów, a nie dla pacjentów"

Handel opakowaniami, recepta od każdego lekarza, brak jasnych wskazań, nieprzygotowani farmaceuci – eksperci krytykują sposób wprowadzenia do sprzedaży medycznej marihuany
  • 3935 / 210 / 878

Wzajemnie, możliwe, że po prostu akurat na takie okazy jw. nie trafiłeś :-)
  • 158 / / 0

Kołpaki mają poza tym puste i łamliwe trzony, a łysice takie ciągnące się włókna, gdy przełamujesz nogę. Kolor w zasadzie zależy od tego, czy była na słońcu (jasnozłote, niskie), czy prawie w kałuży (ciemna, z reguły długa nóżka). Dlatego kolorem nie warto się kierować, tylko patrzeć na trzon i zwrócić uwagę na dotyk
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2013 przez maryuana, łącznie zmieniany 1 raz.

dsn

• 1392 / 4 / 0

Aleś odkopała. :-D Z tymi trzonkami też nie reguła. Moim zdaniem łysiczkowe niewiele się różnią od kołpaczkowych, łamią się podobnie. Jedyne co, to ich kolor. Najlepiej naoglądać się tysięcy zdjęć, wtedy taki całościowy obraz zostaje w głowie i trudno mieć potem wątpliwości znajdując łysiczkę. A w razie czego jest odpowiedni topic.
  • 422 / / 0

dsn pisze:
Aleś odkopała. :-D
to nie było miłe :D - czułbym się lepiej jakbym sam się nie roześmiał, ale tak czy siak... :)

chyba najlepiej jest patrzeć na czapeczkę - nigdy nie zawodzi, łodyżka to łodyżka - jest tak mała, że cholernie ciężko jest mówić o jakiś różnicach pomiędzy

swoją drogą to po prostu odkopała ten temat o 4 miechy za wcześnie :)
Użytkownik nieaktywny
  • 2 / / 0

Te pierwsze to co to jak nie łysiczka bo chyba przez przypadek to ojebałem?

dsn

• 1392 / 4 / 0

mrbrainwash pisze:
Gdzie pierwsze? W temacie, na stronie, czy które zobaczyłeś? :retarded:
  • 422 / / 0

mrbrainwash pisze:
słucham?! :)

wiesz - głupio tak się przypierdzielać ale jak oczekujesz sensownej odpowiedzi to musisz się postarać aby inni Cię zrozumieli
Użytkownik nieaktywny
  • 29 / / 0

Łysice mają charakterystyczny zapach, który jest niepowtarzalny u żadnego innego grzyba.
Zbieram grzyby od kilkunastu lat i nigdy nie miałem problemu z ich rozpoznaniem...
Aha, jeszcze dodam, że kołpaczki mają taki drewniano-migdałowy zapach ( nie wszystkie rodzaje)
Wróć do „Grzyby”
Na czacie siedzi 49 uczestników Wejdź na czata