Nawozy - chemia, pytanie do specjalistów

Moderator: Konopia

• 930 / 115 / 0

Na okres veg :

Więcej N ( azot ) mniej P ( fosfor ) i K ( potas ) , przykład :

VEGETATIVE:
Seedlings : 2-1-2
Early Vegetative : 4-2-3
Mid-Vegetative : 10-5-7

Na flo mniej N, więcej P i K:

FLOWERING:
Cycle Changeover 7-7-7
Early Flowering 5-10-7
Mid-Flowering 6-15-10
Late Flowering 4-10-7

Po prawej masz veg - po lewej flo

Ten Biopon wydaje się być ok, ale nie wiem w jakim stadium rozwoju jest kwiatek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 5443 / 543 / 0

Ja stosowałem Biohumus'a podczas wegetacji. Moim zdaniem dobry dla początkującego, bo przedawkowanie nie niesie za sobą większych konsekwencji.

Jak tylko zobaczyłem, że pokazały płeć, zamieniłem na Florovit (5-6-8) - wiem, że nie jest zbyt mocny, ale naprawdę nie znalazłem w okolicy niczego lepszego.

O tym, jak wojna z narkotykami niszczy kultury tubylcze

W cieniu globalnej wojny z narkotykami rozgrywa się nieustająca i niedostatecznie nagłośniona tragedia ludów tubylczych, których prawa są notorycznie gwałcone.

Zobacz „The New Normal”, marihuanową reklamówkę w reż. Spike’a jonze’a

"Szaleństwo? A może dobrostan?" – słyszymy głos narratora, oglądając zastygłych w bezruchu aktorów na planie "The Reefer Madness".
  • 759 / 42 / 0

dzieki koledzy za rozjasnienie
a jak czesto mozna nawozic takimi suplementami rosliny i w jakich ilościach %? raz na 2 tygodnie bedzie ok?

biohumus generalnie jest mega spoko bardzo fajnie po tym zioła rosną jak ktos sadzi
  • 295 / 19 / 0

Wiele rolników bardzo,ale to bardzo poleca gówno nietoperza...Ale ja zawsze bylem sceptyczny,bo bałem się nietoperzy,a szczególnie ich odchodów,bo według historii człowiek na przestrzeni lat odziedziczył,wiele poważnych chorób z powodu sraki tych ssaków.

scalono \ TJ

Tu mamy przyklad takiego nawozu za 90 zł
PLAGRON BAT GUANO 5L – NAWÓZ Z ODCHODÓW NIETOPERZY
  • 930 / 115 / 0

21 września 2017grv2 pisze:
dzieki koledzy za rozjasnienie
a jak czesto mozna nawozic takimi suplementami rosliny i w jakich ilościach %? raz na 2 tygodnie bedzie ok?
Generalnie jak się zastosujesz do wskazówek , które dał Ci producent nawozu ( tył butelki / opakowania z nawozem ) to będzie ok.

Jeśli to sztuczny nawóz - zaczynasz od połowy dawki i patrzysz , jak roślina na niego reaguje ( zmiany na liściach, głównie ) , jeśli jest ok - pełna dawka, lub 3\4 pełnej - i dopiero z zaleceniami producenta.

Naturalny - lej od razu pełną dawkę.

Z fartem
TJ
  • 5443 / 543 / 0

Dokładnie - stosując się do zaleceń producenta masz pewność, że nie popalisz krzaków. Ja jednak w przypadku Florovitu na pewnym etapie rozwoju (jak tylko zobaczyłem pierwsze małe bud'y), lałem prawie codziennie w stężeniu ~125% zalecanego. Nic a nic mi krzaków nie popaliło, ale ten Florovit (ktoś tutaj tak go nazwał) jest bardziej odżywką, niż nawozem. Gdybym miał jakiś mocny nawóz, uważałbym z nim.

cr

• 75 / / 0

Możecie podać swoje cykle nawozowe dokładnie :) Na reklamowych ulotkach producentów jest to z 10 nawozów inny co tydzień chyba. Napiszcie dokładnie jak wy nawozicie.

Pozdro :)
Wróć do „Nawożenie i podlewanie”
Na czacie siedzi 84 uczestników Wejdź na czata