Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
Mechanizm działania: klometiazol jest pozytywnym allosterycznym modulatorem GABA-A. Receptor ten jest zbudowany z domen, tworzących kanał jonowy przepuszczający jony chlorkowe i sodowe. klometiazol łączy się z nim od strony domeny barbiturany/bikukulina, zatem działa tak jak te pierwsze. Jest niebezpieczny, ponieważ nie wykazuje efektu pułapowego (jak BDZ) i jego działanie centralne, a zatem hamujące ośrodek oddechowy, wzrasta wprost proporcjonalnie do dawki. Dlatego przedawkowania i miksy z alkoholem są niezwykle ryzykowne. Dla porównania: 10mg klonazepamu nie działa silniej niż 8mg tegoż związku - efekt pułapowy.
ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
najpierw o sobie:
doświadczenie, narkotyki:
- THC
- amfetamina
- meta
- szeroko pojęty kryształ
- MDMA
leki:
- relanium
- alpragen
- olanzapina
- perazyna
- olanzapina
- lewomepromazyna
- tegretol
- sulpiryd
- kwas walporianowy
- paroksetyna
A więc tak, lek ma nieco podobne działanie do relanium i alpragenu, NIE relaksuje, za to zmula, świetny lek, gdy ktoś ma nieciekawy dzień i chce przetrwać do wieczora, aczkolwiek przetrwać w sensie spać, albo włączyć sobie film, udało mi się co prawda po dwóch tabletkach napisać program 2x300mg, ale zastanawiałem się nad każdą funkcją, nad każdą zmienną. Czułem się jakbym się delikatnie zjarał, wypił ze 2 piwa ale był ogromny efekt wyciszenia się, bardziej człowiek jest wrażliwy na muzyke, ale też spokojną, efekt mija po ok 2 godzinach, co więcej jeśli komuś bardzo zalezy może to przezwyciężyć i jakoś funkcjonować. Prawdopodobnie zadziała na zjazdy po stymulantach, a pewnie też pomoże zasnąć po kresce, natomiast po dwóch tabletkach ciężej się oddychało, oddech się bardzo uspokoił, więc nie łączyłbym z alkoholem i nie brał więcej niż 3 tabletki, bo można przestać oddychać.
Ogólnie ktoś ma gorszy dzień, albo nie może zasnąć, to po 2 tabletkach przewegetuje do końca dnia. Co więcej mija paranoja po trawce ;) Wycisza emocja, więc na lęki, nerwy też się przyda, podobnie pohamuje euforie. Myśli też się uspokoją, miliardy myśli zwolniły, więc dało się je przetrawić na spokojnie.
Spis treści
Mechanizm działania
klometiazol jest pochodną witaminy B1, działającą uspokajająco, nasennie i spazmolitycznie. klometiazol charakteryzuje się innym mechanizmem działania niż barbiturany czy benzodiazepiny. Stwierdzono, że lek wzmacnia działanie neuroprzekaźników hamujących, przede wszystkim GABA i glicyny, nie wpływa jednak na acetylocholinę i adenozynę. Nasilenie działania GABA wiąże się z oddziaływaniem klometiazolu na receptory GABAA, związane z jego kanałami chlorkowymi. Lek wywiera również bezpośredni wpływ na kanały chlorkowe. klometiazol nie wpływa na przekaźnictwo związane z aminokwasami pobudzającymi.
Farmakokinetyka
klometiazol z przewodu pokarmowego wchłania się szybko. Maksymalne stężenie w osoczu krwi występuje po ok. 90 minutach. Lek, zanim trafi do krążenia ogólnego, jest intensywnie metabolizowany w wątrobie. Biodostępność leku w przypadku podawania doustnego jest na ogół niewielka, a wpływ na nią ma zarówno stosowana dawka, jak i czynniki osobnicze. Dostępność biologiczna wyraźnie zwiększa się w przypadku osób chorych z marskością wątroby i jej niewydolnością. Schorzenia te mają również wpływ na okres półtrwania leku, który w takich przypadkach wynosi ok. 9 h (przy 4 h u zdrowych ochotników). Wydłużenie okresu półtrwania obserwuje się również u osób starszych. Ma to związek ze zwiększoną objętością dystrybucji.
Lek wydalany jest z moczem, głównie w postaci metabolitów. Jedynie mniej niż 1% podanej dawki wydalane jest w postaci niezmienionej.
Wskazania
klometiazol stosowany jest w leczeniu:
delirium tremens i ostrych stanów abstynencji poalkoholowej
stanów niepokoju, pobudzenia, splątania oraz zaburzeń snu u osób starszych.
Przeciwwskazania
nadwrażliwość na klometiazol lub jakikolwiek inny składnik preparatu
ciężka niewydolność oddechowa
ciąża i karmienie piersią (przeciwwskazania względne)
Ostrzeżenia specjalne
Lek należy stosować bardzo ostrożnie u chorych cierpiących na przewlekłą niewydolność oddechową.
Pacjenci cierpiący na umiarkowane i ciężkie schorzenia wątroby powinni być pod ścisłą obserwacją lekarza. Lek może bowiem maskować początkowe objawy śpiączki wątrobowej.
Lek należy ostrożnie podawać chorym z zaburzeniami pracy nerek.
Lek może powodować uzależnienie psychiczne lub fizyczne. klometiazolu nie należy przepisywać chorym, którzy mogą zacząć samodzielnie zwiększać dawki, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, oraz chorym, u których stwierdzono skłonność do uzależnień.
Podczas leczenia klometiazolem nie można spożywać alkoholu, istnieje bowiem ryzyko śmiertelnego zahamowania układu oddechowego.
klometiazol służy do krótkookresowego leczenia bezsenności. Należy poinformować chorego o konieczności przerywania leczenia co pewien czas w celu uniknięcia objawów odstawiennych.
Odnotowano tylko jeden przypadek ciężkiej bradykardii u chorego leczonego propranololem i klometiazolem. Należy jednak zachować dużą ostrożność przy jednoczesnym podawaniu tych dwóch leków.
Lek wpływa na sprawność psychoruchową. Należy więc unikać obsługiwania maszyn i kierowania pojazdami podczas leczenia klometiazolem.
Interakcje
klometiazolu nie należy stosować razem z pochodnymi benzodiazepiny. Odnotowano jeden przypadek zgonu z powodu zapaści krążeniowo-oddechowej u pacjenta leczonego tymi dwoma substancjami. Cymetydyna może hamować metabolizm klometiazolu, a tym samym przyczyniać się do wzrostu jego stężenia we krwi. klometiazol, jako inhbitor izoenzymu CYP2E1, zwiększa stężenie leków metabolizowanych przy udziale CYP2E1. Karbamazepina zmniejsza biodostępność klometiazolu, należy więc rozważyć zwiększenie jego dawki.
Działania niepożądane
Występują u 13% chorych i nie mają nasilonego charakteru. W większości przypadków ustępują w trakcie leczenia. Najczęściej pojawiają się podrażnienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych z nadmiernym wydzielaniem śluzu oraz spojówek z łzawieniem. Wystąpić mogą również:
zaburzenia przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, biegunka)
bóle głowy
skórne reakcje alergiczne
zwiększenie aktywności aminotransferaz
zwiększenie wydzielania śluzu w górnej części układu oddechowego.
Bardzo rzadko wystąpić może wstrząs anafilaktyczny lub niedociśnienie. U osób starszych lek może wykazywać działanie silniejsze od zamierzonego lub paradoksalnie powodować pobudzenie.
klometiazol charakteryzuje się znacznym potencjałem uzależniającym. Nagłe odstawienie może wiązać się z ryzykiem wystąpienia objawów abstynencyjnych (także drgawek). Może upośledzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
Przedawkowanie
Istnieją doniesienia o kilku zgonach spowodowanych przedawkowaniem leku. Szacuje się, że dawka 10 g połączona z alkoholem, który powoduje zwiększenie toksyczności klometiazolu, może spowodować śmierć. Charakterystycznymi objawami przedawkowania są: zwiększenie wydzielanie śliny, zwężenie źrenic, omamy, majaczenie, nadmierne pobudzenie. Razem ze wzrostem hamującego działania na układ nerwowy dochodzi do utraty przytomności, a następnie do śpiączki. Pozostałymi objawami przedawkowania mogą być:
niewydolność oddechowa, zatrzymanie oddechu
obrzęk płuc
nadmierny spadek ciśnienia krwi wskutek rozszerzenia naczyń krwionośnych
hipowolemia
niewydolność serca
skąpomocz lub bezmocz
hipotermia.
Leczenie należy zacząć od płukania żołądka i podania węgla aktywowanego. Następnie należy dokładnie monitorować stan chorego i w razie potrzeby wdrożyć leczenie objawowe. Nie ma specyficznego antidotum na zatrucia klometiazolem.
Preparaty
Heminevrin – kapsułki 300 mg (w postaci etanodisulfonianiu) [align=]uzależnia tak samo jak barbiturany według niektórych autorów jeszcze mocniej jeszcze nie jest zbanowany w Polsce.[/align]
Ale pochlebne opinie ma.
Poza tym jak uzależnia fizycznie to prawdopodobnie dziala tez dobrze
Pochodna tiazolowej części cząsteczki tiaminy. Wywiera silne, ale krótkie działanie nasenne, uspokajające, spazmolityczne i przeciwdrgawkowe. Mechanizm działania, nie do końca poznany, polega na nasileniu reakcji hamowania w OUN związane z GABA i glicyną (reaguje z miejscem związanym z kanałem chlorkowym receptora GABA); lek wywiera także bezpośrednie działanie na kanały chlorkowe. Po podaniu p.o. tmax wynosi ok. 90 min, dostępność biologiczna jest zmienna (5–60%) i zwiększa się znacznie u osób z ciężką marskością wątroby lub niewydolnością wątroby. Ok. 65% klometiazolu jest związane przez białka osocza. Metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki. t1/2 u zdrowych ludzi wynosi 4 h, ulega wydłużeniu do 8–9 h u chorych w podeszłym wieku i w przypadku marskości wątroby u chorych uzależnionych od alkoholu.
Przenika przez barierę krew–mózg.
Opis:
https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=454
gdy urodzi mi się córeczka, nazwę ją majeczka
Marzenia to metylofenidat ✓, morfina ✓ , MXE X
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/4/4103e330-a7b8-45d4-a00e-c465f241f40b/484855737374.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250429%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250429T062202Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=b8845f67c83cfe2d437d4d954150e35f4e487a7a9d1efb56324722824c3bed70)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/3-448290.jpg)
CBŚP uderza w gang powiązany z pseudokibicami. Zabezpieczono ponad 100 kg narkotyków
Policjanci CBŚP z Rzeszowa po raz kolejny uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców. W trakcie akcji przeprowadzonej na terenie Rzeszowa zatrzymano dwóch 30-latków, powiązanych z jednym z lokalnych klubów piłkarskich.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/petru.jpg)
Ryszard Petru ma już projekt depenalizacji marihuany. Znamy szczegóły
Dopuszczenie posiadania do 15 gramów suszu lub jednego krzaka konopi na własny użytek – to propozycja, którą przedstawi zespół parlamentarny tworzony przez posłów koalicji. Dotarliśmy do szczegółów projektu, które potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.