Może tu jest odpowiedź i ktoś to skróci? : )
http://neuroskoki.info/co-alkohol-robi-z-mozgiem/
Jean la Chouette pisze:Też uważam, że to przesada. Większych ilości alkoholu nie piję praktycznie nigdy, ale po jednym browarze działanie mianseryny ani citalopramu się nie resetowało :nuts:
Powiem tak, ludzie z depresją często mogą pić alko skoro bardzo dobrze im pomaga SNRI lub SSRI i często nawet jak mocno chleją to działanie terapeutyczne maleje powoli.
Ludzie z nerwicą lękową, fobią społeczną, lękiem uogólnionym itp... Nie mogą pić, sam kac jest tragiczny w skutkach i lęki nasilają się do tragicznych wręcz "rozmiarów", a przy leczeniu to niestety zwykle każdy lek przestaje działać, albo na zawsze już, albo zeruje działanie. Niestety, ale zwykle tak jest... Ja mówię tu o ostrych objawach takich co uniemożliwiają wyjście z domu, czasami Ci ludzie aż mdleją itp.
Nie wiem jak to jest w przypadku jakieś tam lekkiej nerwicy lękowej, ale jeśli jest mocno nasilona, alkohol jest tragiczny w skutkach jak tylko zejdzie.
samuraxo pisze:To fakt, resetuje wszystkie antydepresanty itp.
Może tu jest odpowiedź i ktoś to skróci? : )
http://neuroskoki.info/co-alkohol-robi-z-mozgiem/
W linku tym zamieszczonych jest wiele szczegółowych informacji jak alkohol wpływa na mózg (co, jak, gdzie i czemu) i jest to też powiązane z tym oto tematem, w którym autor pyta się dlaczego alkohol źle wpływa podczas brania antydepresantów. To dość długa lektura i fajnie jak ktoś by zebrał najważniejsze z niej informacje tutaj.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/profesor.jpg)
Profesor znów za kratami. Spec od narkotyków zwany także Chemikiem zatrzymany w Skarżysku
Na pięć lat trafi za kraty 73-letni mężczyzna w półświatku znany niegdyś jako Chemik lub Profesor czyli człowiek wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe, między innymi za wyprodukowanie na początku lat 2000 w laboratorium w Bliżynie dziesiątek tysięcy tabletek ecstasy.