Może tu jest odpowiedź i ktoś to skróci? : )
http://neuroskoki.info/co-alkohol-robi-z-mozgiem/
Jean la Chouette pisze:Też uważam, że to przesada. Większych ilości alkoholu nie piję praktycznie nigdy, ale po jednym browarze działanie mianseryny ani citalopramu się nie resetowało :nuts:
Powiem tak, ludzie z depresją często mogą pić alko skoro bardzo dobrze im pomaga SNRI lub SSRI i często nawet jak mocno chleją to działanie terapeutyczne maleje powoli.
Ludzie z nerwicą lękową, fobią społeczną, lękiem uogólnionym itp... Nie mogą pić, sam kac jest tragiczny w skutkach i lęki nasilają się do tragicznych wręcz "rozmiarów", a przy leczeniu to niestety zwykle każdy lek przestaje działać, albo na zawsze już, albo zeruje działanie. Niestety, ale zwykle tak jest... Ja mówię tu o ostrych objawach takich co uniemożliwiają wyjście z domu, czasami Ci ludzie aż mdleją itp.
Nie wiem jak to jest w przypadku jakieś tam lekkiej nerwicy lękowej, ale jeśli jest mocno nasilona, alkohol jest tragiczny w skutkach jak tylko zejdzie.
samuraxo pisze:To fakt, resetuje wszystkie antydepresanty itp.
Może tu jest odpowiedź i ktoś to skróci? : )
http://neuroskoki.info/co-alkohol-robi-z-mozgiem/
W linku tym zamieszczonych jest wiele szczegółowych informacji jak alkohol wpływa na mózg (co, jak, gdzie i czemu) i jest to też powiązane z tym oto tematem, w którym autor pyta się dlaczego alkohol źle wpływa podczas brania antydepresantów. To dość długa lektura i fajnie jak ktoś by zebrał najważniejsze z niej informacje tutaj.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/dominikamedmj.jpg)
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?
Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.