Może tu jest odpowiedź i ktoś to skróci? : )
http://neuroskoki.info/co-alkohol-robi-z-mozgiem/
Jean la Chouette pisze:Też uważam, że to przesada. Większych ilości alkoholu nie piję praktycznie nigdy, ale po jednym browarze działanie mianseryny ani citalopramu się nie resetowało :nuts:
Powiem tak, ludzie z depresją często mogą pić alko skoro bardzo dobrze im pomaga SNRI lub SSRI i często nawet jak mocno chleją to działanie terapeutyczne maleje powoli.
Ludzie z nerwicą lękową, fobią społeczną, lękiem uogólnionym itp... Nie mogą pić, sam kac jest tragiczny w skutkach i lęki nasilają się do tragicznych wręcz "rozmiarów", a przy leczeniu to niestety zwykle każdy lek przestaje działać, albo na zawsze już, albo zeruje działanie. Niestety, ale zwykle tak jest... Ja mówię tu o ostrych objawach takich co uniemożliwiają wyjście z domu, czasami Ci ludzie aż mdleją itp.
Nie wiem jak to jest w przypadku jakieś tam lekkiej nerwicy lękowej, ale jeśli jest mocno nasilona, alkohol jest tragiczny w skutkach jak tylko zejdzie.
samuraxo pisze:To fakt, resetuje wszystkie antydepresanty itp.
Może tu jest odpowiedź i ktoś to skróci? : )
http://neuroskoki.info/co-alkohol-robi-z-mozgiem/
W linku tym zamieszczonych jest wiele szczegółowych informacji jak alkohol wpływa na mózg (co, jak, gdzie i czemu) i jest to też powiązane z tym oto tematem, w którym autor pyta się dlaczego alkohol źle wpływa podczas brania antydepresantów. To dość długa lektura i fajnie jak ktoś by zebrał najważniejsze z niej informacje tutaj.
Badanie: Brak dowodów na resztkowe efekty marihuany w prowadzeniu pojazdów
Od 2019 roku trwa złota era medycyny psychodelicznej
Magiczne grzybki działają na mózg dłużej. Odkrycie pomoże w leczeniu depresji
Larwy ostryg bardziej "zestresowane". Wszystko przez narkotyki
Pod wpływem pochodzących ze ścieków narkotyków larwy ostryg poruszają się powoli i są zestresowane — wskazują najnowsze badania naukowe, na które powołuje się Polska Agencja Prasowa.
Alkohol daleko od kasy i z brzydką etykietą
Minister Katarzyna Kęcka o walce z piciem w "Miodowej 15".
Chcieli ukryć tony narkotyków w bananach
Peruwiańska policja antynarkotykowa skonfiskowała 3,4 ton kokainy, która miała zostać umieszczona w ładunku bananów przeznaczonych na eksport do Belgii – poinformowały w sobotę czasu lokalnego władze.