Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
Zablokowany
Posty: 91 • Strona 1 z 10
  • 26 / 3 / 0
23 maja 2018 wciągnęłam dwie kreski w pilgodzinnym odstępie czasu czystej amfetaminy, wypiłam kilka browarów, setkę wódki i już byłam bardzo porobiona, bo jeszcze zapaliłam marihuanę i urwał mi się film. Teraz z tego co mi opowiadała koleżanka, jej znajomy dał mi połówkę MDMA, ona zanim zdążyła mi to zabrać, to ja już polknelam tabletkę i z jej opowiadań bardzo mnie porobiło, miałam drgawki podobno, trzeslam się, miałam bad tripa niesamowitego. Ja nie pamiętam nic, następnego dnia mega zjazd i kac, wzięłam 4 tabletki relanium aby zminimalizować zjazd, bo bez tego bym umarła. Kilka dni po tym incydencie miałam drgawki całego ciała, zaczęły się problemy z prawa częścią ciała, dretwienie, zaburzenia czucia, osłabienie mięśni górnej i dolnej kończyny, przetraszylam się i poszłam na sor, zrobili podstawowe badania i skierowali mnie do psychiatryka, na szczęście udało mi się z niego wymigac, ale nikt nie pomógł mi w problemie z którym się męczę do tej pory, wyżej wymienione objawy, zaburzone czucie, dretwienie, neurolog wykluczyła polineuropatie, bo ktoś mi tutaj kiedyś to zasugerował, zlecila rezonans magnetyczny, nic nie wykryto, mam następna wizytę 1 sierpnia, mówi że w głowie mam czysto, więc pozostaje mi czekać.. Dodam, że po benzodiazepinach przechodzi. Jak wypije alkohol to następnego dnia mam mega kaca i objawy nasiline razy 3, suplementacja nic nie daje.. Pomocy
  • 404 / 39 / 0
Jak Cię odsyłają do magików to może jesteś hipochondryczka,która akurat nasila sobie chorobę czynnikami zewnętrznymi?

Hipochondryk – objawy
Objawy u hipochondryków mogą się nasilać wtedy, gdy lekarz zachowuje się bardzo skrupulatnie szukając źródła i czynnika, który doprowadza do pojawienia się schorzenia, a także wtedy, kiedy problem chorego jest lekceważony. Zazwyczaj objawy nerwicy hipochondrycznej nasilają się wtedy, gdy pacjent usłyszy, że symuluje.

Objawy występujące u hipochondryków to między innymi:

Dolegliwości bólowe,
Poczucie, że jest się poważnie chorym,
Duże zainteresowanie funkcjonowaniem ciała,
Niepokój,
Lęk.
Hipochondryk odczuwa lęk i niepokój z racji rozwoju choroby, ale także cały czas ma świadomość, że jest chory. Bardzo często pacjenci odczuwają ogromny niepokój na samą myśl o poważnym schorzeniu, ale zawsze są przekonani, że na pewno to ich dotyczy choroba.

Hipochondrycy ze względu, że nie wiedzą co dokładnie im dolega, jaka poważna choroba ich zaatakowała domagają się spektrum badań diagnostycznych, które miałyby potwierdzić diagnozę, która staje się celem jego wszystkich działań.

Czasami lęk przed wystąpieniem choroby przybiera u hipochondryka postać fobii, np. przed zarażeniem wirusem HIV.

Faktem jest jednak, że dolegliwości bólowe u osób z nerwicą hipochondryczną występują. Jednak trwają one krótko i są zlokalizowane w różnych miejscach, czasami jest to ból w klatce piersiowej, a następnego dnia ból brzucha z lewej strony. Jednak dolegliwości bólowe nie mają żadnego związku z zaburzeniami pracy narządów. Hipochondryk gdy nie zna przyczyny, która wywołuje zaburzenia odczuwa jeszcze większe lęk – zaczyna wtedy np. wsłuchiwać się w prace swoje serca, obserwować ruchy jelit itp.

Hipochondryk – przyczyny
Przyczyny wystąpienia u pacjenta hipochondrii nie są do końca znane. Jedna z teorii mówi, że wpływ na to ma osobowość, a także przebieg dzieciństwa. Szczególnie narażone na to zaburzenie są osoby narcystyczne, a także egocentryczne.
  • 1290 / 362 / 0
To raczej polineuropatia bo i objawy jak i sposób wywołania pasuje - stimy razem z alko. Lekarze to też są często pojebani zupełnie oczywistych objawów nie rozpoznają już wiele razy tak miałem, znajdź innego lekarza. Zreszta i tak ci na tą polineuropatię nic nie da, po prostu już nie pij alko bo będzie ci się pogrszać ani nie ćpaj na wszelki wypadek, może się odbuduje i się poprawi, pod warunkiem, że nie będziesz pić.

A i jeszcze jedno pasuje, że jesteś kobietą. Lekarz pewnie nie wie, że w ogóle od alko ze stimamy kobiety dostają tego.
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2019 przez ZX, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 404 / 39 / 0
Do tego używa dat dnia tego,miesiąca roku owego,to znaczy raczej że okazjonalnie robi fazę,a tak Ją sponiewierało,a ludzie miesiącami,latami nawet walą i maja się dobrze,odpuść sobie bo możesz sobie krzywdę zrobić na całe życie,nie wszystko jest dla wszystkich.Trzeba mieć znane,połapane znajomości szczególnie teraz do MDMA bo jest fhuj zamienników.Trzeba wyjebać stuletnie drzewo Sasafrasu,żeby wygotować pień drzewa w kadzi i pozyskać X lityrów olejku sasafrasu,a to drzewo rośnie tylko Chinach i Ameryce Północnej ten proceder jest ścigany i karany,a jeszcze przemyt do labo np w NL....A to pół produkt jest chyba dopiero wtedy.W USA z tym może być łatwiej,bo u nich rośnie,a z Chin kosztowało 3500$ litr,ale to jeszcze było przed erą dopalaczowa,która uderzyła w kłusowników którzy wycinali stare drzewa,handlowali olejkiem.Strasznie dużo pierdolenia jest,żeby uzyskać prawdziwe MDMA wydaje się być,a ja z offtojebłem w temacie trochę za bardzo.
  • 563 / 104 / 0
@Arachne9898 prawopodobnie załapałaś nerwice przy okazji , będziesz się nakręcał będzie gorzej , dałaś swojemu organizmowi po dupie tej nocy , dorba wiadomość jest taka że raczej mozg sie ogarnie i wroci do siebie , zla jest taka ze moze to zajac pare miesięcy nawet , pomoz mu zdrowa dietą i sportem ,taka jest cena narkotykow, jeszcze ja rozumiem żeby wziasc jakas substancje zeby poczuc sie inaczej niz zwykle ale tak naćpać siębyle bylo mocniej i drgawek dostać , ehh

ps te zaburzenia neurologiczne to prawdopodobnie ze stresu i z ostro namieszanej gospodarki neuroprzekaznikowej w mozgu, zaburzylas niezle biochemie mozgu , przejdzie ale to potrwa :P masz nauczkę
  • 26 / 3 / 0
Pije od święta, mam 21lat i przegrane życie, nie chce mi się żyć :(
  • 1863 / 698 / 0
Nie przesadzaj, inni tutaj mają gorzej. Absta na wszystko, witaminy i minerały, dieta, ruch na świeżym powietrzu i przede wszystkim czas, oraz nie nakręcanie się samemu.
"Na nic mi terapia,
mam zatrute złem DNA,
genetyczny krwi sabotaż,
samozwańczy świr..."
  • 563 / 104 / 0
@Arachne9898 totalna abstynencja ,zdrowa dieta , sport i czas czas czas , jesli chcesz znowu poczuc sie dobrze :)
  • 128 / 18 / 0
Jesteś jeszcze bardzo daleko od rozjebania sobie życia masz 21 lat i rozumiem, że to była wyjątkowa sytuacja. Myślę, że będzie lepiej musisz tylko nie sięgać po alko, bo później łatwo polecieć zwłaszcza jeśli masz takie podejście jak obecnie. Coś o tym wiem. Ja mam 26 lat z czego przez 10 mam kontakt z drogami. Raz rzadkie one night standy innym razem długie ciagi, przez co moje zdrowie psychiczne mocno ucierpialo. Mam jednak nadzieję że będzie coraz lepiej. Ty też staraj się jej nie tracić i postaraj się nie wkładać sobie do głowy negatywnych myśli, bo organizm też może źle reagować na nadmierny stres.
  • 26 / 3 / 0
Bonnie dziękuję za pocieszenie! Myślę, że gdybym nie połączyła tamtej nocy MDMA z amfetamina bym nie dostała takich powikłań. Może to ostrzeżenie dla mnie? Pewnie gdyby się wszystko dobrze skończyło, to bym dalej poleciała i bym zawsze mogła przedawkowac myśląc że jestem nietykalna. Może tak sobie tylko głupie tłumacze..
Zablokowany
Posty: 91 • Strona 1 z 10
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.