Hipochondryk – objawy
Objawy u hipochondryków mogą się nasilać wtedy, gdy lekarz zachowuje się bardzo skrupulatnie szukając źródła i czynnika, który doprowadza do pojawienia się schorzenia, a także wtedy, kiedy problem chorego jest lekceważony. Zazwyczaj objawy nerwicy hipochondrycznej nasilają się wtedy, gdy pacjent usłyszy, że symuluje.
Objawy występujące u hipochondryków to między innymi:
Dolegliwości bólowe,
Poczucie, że jest się poważnie chorym,
Duże zainteresowanie funkcjonowaniem ciała,
Niepokój,
Lęk.
Hipochondryk odczuwa lęk i niepokój z racji rozwoju choroby, ale także cały czas ma świadomość, że jest chory. Bardzo często pacjenci odczuwają ogromny niepokój na samą myśl o poważnym schorzeniu, ale zawsze są przekonani, że na pewno to ich dotyczy choroba.
Hipochondrycy ze względu, że nie wiedzą co dokładnie im dolega, jaka poważna choroba ich zaatakowała domagają się spektrum badań diagnostycznych, które miałyby potwierdzić diagnozę, która staje się celem jego wszystkich działań.
Czasami lęk przed wystąpieniem choroby przybiera u hipochondryka postać fobii, np. przed zarażeniem wirusem HIV.
Faktem jest jednak, że dolegliwości bólowe u osób z nerwicą hipochondryczną występują. Jednak trwają one krótko i są zlokalizowane w różnych miejscach, czasami jest to ból w klatce piersiowej, a następnego dnia ból brzucha z lewej strony. Jednak dolegliwości bólowe nie mają żadnego związku z zaburzeniami pracy narządów. Hipochondryk gdy nie zna przyczyny, która wywołuje zaburzenia odczuwa jeszcze większe lęk – zaczyna wtedy np. wsłuchiwać się w prace swoje serca, obserwować ruchy jelit itp.
Hipochondryk – przyczyny
Przyczyny wystąpienia u pacjenta hipochondrii nie są do końca znane. Jedna z teorii mówi, że wpływ na to ma osobowość, a także przebieg dzieciństwa. Szczególnie narażone na to zaburzenie są osoby narcystyczne, a także egocentryczne.
A i jeszcze jedno pasuje, że jesteś kobietą. Lekarz pewnie nie wie, że w ogóle od alko ze stimamy kobiety dostają tego.
ps te zaburzenia neurologiczne to prawdopodobnie ze stresu i z ostro namieszanej gospodarki neuroprzekaznikowej w mozgu, zaburzylas niezle biochemie mozgu , przejdzie ale to potrwa :P masz nauczkę
mam zatrute złem DNA,
genetyczny krwi sabotaż,
samozwańczy świr..."
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.