N-tert-butylo-meta-chlorokatynon, 2-([1',1'-dimetyloetyl]amino)-1-(3"-chlorofenylo)-propan-1-on
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bupropion
alternatywny wątek: 3-CBP w dziale Beta-ketony
Niby atypowy antydepresant, ale o teoretycznie dosyć ciekawym działaniu.
Brał może ktoś? Miksował z czymś? Wszelkie info mile widziane.
Edit:Zyban 150 mg, 60 tabletek kosztuje chyba 240 zl. Myle sie?
Edit:Wellbutrin 150 mg, 30 tabletek kosztuje chyba ponad 50 zl. W sumie mozna przetestowac. Zobaczymy, moze sie kiedys skusze.
No chyba ze rzucasz palenie :D To nawet moze pomoc.
Aczkolwiek jest pieronsko drogie :/
Jako ciekawostkę podam, że sertralina hamuje o wiele silniej wychwyt zwrotny niż właśnie bupropion. Ale to tylko w dawce 100-200mg.
lucyper2 pisze: Ciekawe jak z rzucaniem innych dopaminogennych dragów? Czy zmniejsza chcicę na stymulanty?
Do tego ta cena... Tego bupropionu, u nas w polsce mamy pod nazwą handlową Zyban i na prawdę drogi. Ale ty lucyperze jesteś za granicą i macie tam Wellbutrin SR i możesz spróbować. Jebać stymulanty.
Dodam jeszcze ciekawostkę, że sertralina całkowicie niwieluje u mnie objawy głodu nikotynowego. Mógłbym nie palić, ale cała rzecz leży w uzależnieniu psych. i przyzwyczajeniach (trzymanie peta w gębie albo ręku itp.).
c0deine pisze: Jako ciekawostkę podam, że sertralina hamuje o wiele silniej wychwyt zwrotny niż właśnie bupropion. Ale to tylko w dawce 100-200mg.
Jako ciekawostkę podam, że sertralina hamuje o wiele silniej wychwyt zwrotny DOPAMINY niż właśnie bupropion. Ale to tylko w dawce 100-200mg.
Podobno na ulotce sertraliny w ogóle nie ma informacji, że jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy a ty piszesz, że działa silniej na dopaminę niż bupropion ? Skad takie informacje ?
pozdro
oon pisze:c0deine pisze: Jako ciekawostkę podam, że sertralina hamuje o wiele silniej wychwyt zwrotny niż właśnie bupropion. Ale to tylko w dawce 100-200mg.
Ponieważ Codziu studiuje Farmacje i jest chyba jedyną osobą na forum co ma tyle informacji o lekach. :D (Czy jak sie tam mówi, no na studium chodzi).
"Sertralina silnej hamuje wychwyt zwrotny dopaminy w porównaniu z wieloma powszechnie stosowanymi lekami przeciwdepresyjnymi (bupropion, wenlafaksyna, nefazodon, paroksetyna, norfluoksetyna, nortryptylina, dezipramina)."
Źródło:
http://www.termedia.pl/search_results.p ... ton=Szukaj
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/5/5d080cc7-e51b-4c93-897d-8fbceb35dea2/1000001346.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250515%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250515T145802Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=e439e4d6d413673f8897be8d7fbd11d2c18545d12388a8a449ee7f837816b39c)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/medmjaustralia.jpg)
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów
Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alcohol_vs_marijuana.jpg)
Marihuana zmniejsza pragnienie alkoholu u osób pijących dużo – Nowe badania finansowane przez rząd
Czy marihuana może pomóc osobom pijącym dużo alkoholu pić mniej? Nowe badanie przeprowadzone w USA sugeruje, że tak – i to z zaskakująco prostego powodu. Osoby, które sięgały po marihuanę tuż przed alkoholem, piły wyraźnie mniej i miały mniejsze łaknienie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alkoupadek.jpg)
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów
Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.