Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala
06 kwietnia 2019promil6 pisze: Dobra moje pytanie brzmi: co jaki czas walić tą zajebaną bupre, żeby nie występowały objawy skręta?
Chyba, że pytasz, jak często możesz brać, żeby organizm się nie uzależnił i nie było skręta? To ma dość długi okres półtrwania, więc pewnie coś około tylko raz w tygodniu można by brać.
zależna od dawki, sposobu podania, organizmu. ona się usuwa z organizmu stopniowo, okres półtrwania to 22-36 godzin, co zmienia się razem z tolerancją.
dla mnie raz na dzień jest optymalnie. po 48 godzinach już nic nie czuć, choć jeszcze nie ma skręta, więc można niby robić dzień przerwy.
dam znać za parę dni, czy po jutrzejszym strzale, objawy skręta wystąpiły, jakby kogoś interesowało moje wcześniejsze pytanie.
Biorę buprenorfinę w postaci tabletek podjęzykowych w dawce 0,4 mg 1-2x dziennie (częściej 1x dziennie).
Biorę ją od około roku, zaczęło się od 0,1 mg, po kilku miesiącach ta dawka już nie działała, więc zwiększyłam do 0,2 mg, teraz jadę już na 0,4 mg czyli całej tabletce.
Chcę to odstawić.
Wiem, że dawki są raczej niewielkie, ale jednak brane długo.
Na ulotce napisano: "W przypadku nagłego zaprzestania stosowania buprenorfiny, objawy zespołu odstawiennego występują sporadycznie i mają łagodny przebieg, ponieważ lek ma niewielki potencjał uzależniający."
Jednakże nie wiadomo do jak długiego czasu stosowania odnosi się ten zapis.
Pytanie teraz brzmi co robić. Czy mam od razu odstawić ten lek? Czy raczej redukować z 0,4 mg na 0,2 mg itd?
A jeśli redukować to o jaką wielkość dawek zmniejszać i jak często?
Czyli jeśli z 0,4 mg zejdę od razu na 0,2 mg to jak długo ciągnąć to 0,2 mg?
I potem odstawić czy zredukować jeszcze do 0,1?
Zastanawiałam się czy nie spróbować odstawić od razu już w tej chwili, odczekać kilka dni i zobaczyć, czy wgl objawy odstawienne się pojawią.
Co radzicie?
Nie bierzcie moich rad poważnie, konsultujcie to z bardziej obeznanymi osobami a najlepiej lekarzem. Słuchacie mnie na własną odpowiedzialność.
Nie bierzcie moich rad poważnie, konsultujcie to z bardziej obeznanymi osobami a najlepiej lekarzem. Słuchacie mnie na własną odpowiedzialność.
Czy kroplówka coś pomorze przy detoksie z bupry i rolek ?
Bo tam gdzie jade podaja takowe
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mmnaswiecie.png)
Mówili: "Narkotyków to ja nie chcę". Dopóki ból stawał się nie do zniesienia
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/nawrocki-snus_0.jpg)
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi
Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/medweedartykul_2025-05-22-18.png)
Wpływ świadomości lekarzy na doświadczenia pacjentów z terapią medyczną marihuaną
W ostatnich latach temat medycznej marihuany zyskał na ważności zarówno w kręgach medycznych, jak i wśród pacjentów. W miarę legalizacji oraz wzrastającej dostępności preparatów konopnych dla pacjentów, pojawia się potrzeba przeanalizowania, jak zrozumienie i wsparcie lekarzy wpływa na skuteczność terapii. W badaniach przedstawianych przez Clobesa i współpracowników z California State University, zbadano, jak współpraca z lekarzami i informowanie o stosowaniu medycznej marihuany przez pacjentów wpływa na wyniki terapii.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eurorynekkonopny.png)
Mocny początek 2025 roku dla europejskiego rynku konopnego. Niemcy, Polska i UK na fali wzrostu
Początek 2025 roku przyniósł solidne otwarcie dla europejskiego rynku konopnego. Mimo trudności z poprzednich lat i sporych wyzwań regulacyjnych, wiodące firmy w sektorze notują rekordowe wyniki sprzedaży, a zainteresowanie rynkiem rośnie z każdym miesiącem.