Barbiturany - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi kwasu barbiturowego – np. fenobarbital.
Więcej informacji: Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 241 Strona 23 z 25
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 540 / 155

[mention]przodownik[/mention] Niekiedy stosowany jest jeszcze tiopental (anestetyk, tylko w lecznictwie zamkniętym) oraz na receptę prymidon - metabolizuje się do m.in. fenobarbitalu. Inne już raczej wyszły w Polsce z użytku.
Rejestracja: 2010
  • 152 / 7 / 0

06 listopada 2018przodownik pisze:
aktualnie w polsce dostępny jest chyba tylko fenobarbital na zwykłą receptę.
Jest to warte zachodu w porownaniu z normalnymi benzo?

Problem z dopalaczami nie zniknie, dopóki nie zniesiemy kar za tradycyjne narkotyki

Nowe substancje psychoaktywne, popularnie zwane dopalaczami, to najszybciej rozwijający się, a jednocześnie najmniej znany segment rynku narkotykowego. Piszemy o raporcie z Mołdawii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Serbii i Kirgistanu, który rzuca światło na sytuację w regionie.

Poznań: W mobilnym gabinecie palacze zostaną przebadani za darmo, specjaliści udzielą im porad

Na początku sierpnia w ramach programu „Nie palę, bo...” w trasę wyruszył mobilny gabinet konsultacyjno-profilaktyczny. W środę pojawi się przed Poznańskim Ośrodkiem Specjalistycznych Usług Medycznych. Zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów w godz. 10-14. Nie trzeba wcześniej się rejestrować.
Rejestracja: 2017
  • 2330 / 740 / 0

nie próbowałem jeszcze barbituranów, ale z relacji użytkowników benzo są lepsze i takie lżejsze. musiałbyś spytać kogoś kto próbował obu.
Rejestracja: 2014
  • 3444 / 421 / 0

Ludzie , skoro benzo zastąpiły barbi to oczywiste że są lepsze i przede wszystkim po stokroć bezpieczniejsze. Sam za siebie mówi fakt że prawie wszystkie barbi są wycofane z obiegu.
Rejestracja: 2010
  • 152 / 7 / 0

06 listopada 2018serotoninowy pisze:
Ludzie , skoro benzo zastąpiły barbi to oczywiste że są lepsze i przede wszystkim po stokroć bezpieczniejsze. Sam za siebie mówi fakt że prawie wszystkie barbi są wycofane z obiegu.

Niby tak ale jak sie ogląda Wilka z Wall Street jak jedza ta qualudy to czlowiek chetnie by to przytestowal %-D
Rejestracja: 2010
  • 4589 / 762 / 25

Metakwalon o którym napisałeś (te tabletki z filmu go zawierały), nie jest barbituranem ani benzodiazepiną.
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 540 / 155

[mention]serotoninowy[/mention] Dokładnie, benzodiazepiny nieporównywalnie przewyższają barbiturany pod względem bezpieczeństwa. Chodzi przede wszystkim o toksyczność ostrą i przewlekłą, jak również bardzo liczne interakcje farmakologiczne (indukcja enzymów wątrobowych przez znaczną część barbituranów). Benzo też jest o wiele trudniej przedawkować, jest na nie odtrutka (flumazenil) i (przynajmniej w teorii) ich potencjał uzależniający jest mniejszy. No i oczywiście indeks terapeutyczny.

Ale mimo to część barbituranów jest nadal stosowana w lecznictwie (jak fenobarbital czy prymidon, ponadto w anestezjologii tiopental i bodajże metohexital). Ja brałam fenobarbital i kiedyś znieczulano mnie m.in. tiopentalem. Ale dają go tylko do indukcji, ultrakrótki czas działania i zjawisko kumulacji. W każdym razie przed intubacją i podawaniem dotchawiczy chlorowcopochodnych sprawdza się do ominięcia / skrócenia fazy II anestezji.
Rejestracja: 2018
  • 1252 / 105 / 0

Ja brałem odczasu do czasu raz na dwa tygodnie połączenie reladorm cyklobarbitalu 200mg +10mg diazepamu, produkowany przez polfę. Zdecydowanie cięższy kaliber niż benzo a konkretnie klon czy rolki w szkle.
Reladorm obniżał ciśnienie, działał typowo nasennie, uczucie senności było nie do opanowania, przy moim sposobie dawkowania raz na jakiś czas nie wiem jak z tolerką.
Czas działania leku ma być pośredni,działanie nasenne trwające ok. 5–7 godzin nie powodował sennośći dnia następnego chyba że ktoś reaguje bardzo silnie na diazepam,

Barbiturany oprócz TLPD powodują najcięższe zatrucia na oddziałach toksykologi i największą liczbę zgonów, często są to mieszanki leków. Benzodiazepiny są pod tym względem bardzo bezpieczne
Rejestracja: 2017
  • 2330 / 740 / 0

barbiturany jednak nie mają wcale tak bardo silnego potencjału odurzającego jak się spodziewałem, benzodiazepiny działają silniej i mniej selektywnie. mocno wyczuwalna jest komponenta nasenna barbituranów, chodzi mi tutaj głównie o fenobarbital. senność podobna do tej, które wywołują neuroleptyki - niekoniecznie przyjemna. lekkie działanie uspokajające. nie bez powodu opatentowano benzodiazepiny - są to leki młodsze, bezpieczniejsze oraz mniej toksyczne, nie da się ich letalnie przedawkować. diazepam przykładowo jest bardzo uniwersalny i sprawdza się w wielu sytuacjach - przeciwlękowo, przeciwdrgawkowo oraz nasennie. fenobarbital nadaje się jedynie do usypiania, działanie antylękowe jest dosyć słabe. standardowa dawka 100 mg nie gwarantuje wcale silnego działania, efekty są mało intensywne. dla porównania już 2 mg znacznie łatwiej dostępnego Lorafenu potrafią lekko mną zakręcić. warto wypróbować, bo są to bardzo oldschoolowe środki, ale benzodiazepiny są dużo bardziej praktyczne i "wygodniejsze w obsłudze".
Rejestracja: 2018
  • 2203 / 695 / 0

W wątku o miksach raczej bym czekał długo na odpowiedź więc daje tutaj i prosze moderację o nieprzenoszenie. Ile fenobarbitalu do miksu z powiedzmy 60mg oxy? Dobrze się to komponuje z alko? Jest krzyżowa tolerka z benzosami?
Posty: 241 Strona 23 z 25
Wróć do „Barbiturany”
Na czacie siedzi 1490 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości