Stołeczne kuratorium wprowadza profilaktykę przeciw narkotykom.

Kampania antynarkotykowa - policja, ankiety, wywiady, instruktażowe wideokasety...

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 18.01.01

Odsłony

3013

Liczne zagrożenia jakie związane są z narkotykami w stołecznych szkołach i miejscach, w których młodzież spędza czas wolny, skłoniły stołeczne kuratorium oświaty do wprowadzenia programów profilaktycznych do szkół.

"Chodzi o to, aby odchodzić od doraźnych akcji na rzecz systemowych działań i aby obejmować działaniami profilaktyczno- wychowawczymi uczniów, rodziców i nauczycieli" - powiedziała PAP Grażyna Wojciechowska z Kuratorium Oświaty. Jej zdaniem najskuteczniejszą formą zapobiegania jest profilaktyka. Kuratorium wprowadziło już do szkół szereg programów profilaktycznych, np. "Dziękuję - nie", "Zanim spróbujesz" czy "Spójrz inaczej". Są to programy psychoedukacyjne, często w postaci warsztatów, mające na celu m.in.: rozwój osobowości ucznia oraz informowanie o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków. Dostępnych jest także wiele publikacji oraz instruktażowych kaset video dotyczących zapobieganiu narkomanii. Działania profilaktyczne idą w dwóch kierunkach: ograniczania i eliminacji czynników ryzyka oraz wzmacniania czynników chroniących młodzież. Jak powiedziała Wojciechowska, "godnym uwagi jest fakt, że profilaktyka wspiera wychowanie, ale nie może go zastąpić". Kuratorium chce poprzez popularyzację profilaktycznych programów ograniczyć możliwie w najwyższym stopniu zachowania ryzykowne wśród młodzieży. W programach szczególny nacisk położono na uświadomienie młodzieży konsekwencji podejmowanych przez nią zachowań ryzykownych jakimi jest zażywanie narkotyków. Dyrektor XLIV L.O. w Warszawie Wanda Mioduszewska spytana o obecność narkotyków w jej szkole odpowiedziała: "Nie mamy takiej informacji". Natomiast dyrektor XLIII L.O. Elżbieta Moskwa przyznała, że: "Nasza szkoła nie jest czysta i wolna od narkotyków, ale problem nie jest aż tak groźny". W XXXVII L.O. zastępca dyrektora Maria Ciszek uznała: "Nie mamy problemu na dużą skalę". Stołeczne "ogólniaki" stosują, obok programów profilaktycznych, dodatkowe formy zabezpieczenia młodzieży przed dostępem do narkotyków - wynajmują ochronę oraz przeprowadzają ankiety wśród uczniów. Również policja włączyła się w akcję antynarkotykową. Rzecznik Komendy Głównej Policji Paweł Biedziak powiedział, że policjanci rozpoczęli już serię spotkań z młodzieżą i rodzicami w stołecznych szkołach.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

[...]






  • Marihuana

Cześć wszystkim. Chciałbym podzielić się z wami moim wczorajszym przeżyciem

po MJ.





Ale od początku.





Nazwa substancji: marihuana





Poziom doświadczenia: około trzech lat, paliłem już setki :) razy, często

(najdłużej przez miesiąc codziennie), standardowo 1 do 4 razy w tygodniu





Stan umysłu: luzik, nic nie zapowiadało tego co miało

nastąpić

  • 25I-NBOMe
  • Etizolam
  • Marihuana
  • Tripraport

Pogodny ale wietrzny dzień, trip w turystycznym mieście. Nastroje pozytywne, nastawienie na przygody, ciekawość.

Chodziło za mną coś spontanicznego. Trip w plenerze, trip, który będzie można powspominać. Bezpieczne siedzenie i miętolenie w łóżku choć bardzo przyjemne, chciałem zamienić na coś bliższego przygodom H.Thompsona. Zaproponwałem więc mrs_b spontaniczny wyjazd do Stratford w najbliższy poniedziałek (udało nam się zgrać dni wolne).

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nastrój bardzo dobry, nastawienie pozytywne. Marihuana spalona po raz pierwszy w domu w samotności.

Zamierzam opisać tutaj moje któreś z rzędu spotkanie z marihuaną. Postanowiłem tym razem zapalić porcję samemu w domu, bez udziału osób trzecich. Byłem ciekaw różnicy w przeżyciach, chociaż słyszałem wiele negatywnych opinii o paleniu w samotności.

randomness