Czworo poszukiwanych zatrzymali pogranicznicy w Pyrzowicach

W okresie wakacyjnym, ludzie częściej przemycają narkotyki

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1693

Cztery osoby poszukiwane listami gończymi zatrzymała podczas minionej doby na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach śląska Straż Graniczna - poinformował rzecznik śląskiego oddziału Straży mjr Grzegorz Klejnowski. Zatrzymani to 40-letnia kobieta z Małopolski podejrzana o zabójstwo, 34-letni mieszkaniec Śląska poszukiwany za przestępstwo w ruchu drogowym, 29-letni Polak mieszkający w Hiszpanii, podejrzewany o przestępstwa gospodarcze oraz mieszkaniec Śląska poszukiwany za rozboje.

"Wakacje to czas zwiększonego ruchu podróżnych na przejściach granicznych. Tę sytuację starają się wykorzystać osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Próbują przekraczać granicę licząc, że służby graniczne w natłoku pracy będą mniej dociekliwe" - powiedział mjr Klejnowski. Jak podkreślił, w czasie wakacji przez granicę częściej przewożone są też narkotyki. "Bywa, że będąc na wakacjach łatwiej spotkać na swej drodze dealera oferującego specyfik na dobrą zabawę" - dodał.

Zatrzymany 33-letni mieszkaniec Podkarpacia, wracający z Paryża samolotem, miał przy sobie ponad 2 gramy haszyszu i marihuany. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze bez przeprowadzenia rozprawy.

W uzgodnieniu z prokuratorem ustalono wymiar kary na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, grzywnę w wysokości 1 tys. złotych oraz pokrycie opłat i kosztów sądowych. Orzeczono też przepadek ujawnionych narkotyków.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

zniesmaczony (niezweryfikowany)

Zaczynam mieć tego dosyć. <br> Polska nie ma dla mnie już przyszłości. Jak ogromna część naszych studentów chyba wyjade za granice po zakończeniu edukacji. <br> Po co żyć tutaj. Nie mam zamiaru być wykształconym biedakiem, ściganym przez państwo za przyjemność nieszkodliwą dla innych ludzi. <br> <br>Podziwiam ludzi z kanaby, którzy potrafią tyle wytrzymać w swojej walce. Ja mam już dość. Wybieram łatwiejsze rozwiązanie.
Grzegorz (niezweryfikowany)

Zaczynam mieć tego dosyć. <br> Polska nie ma dla mnie już przyszłości. Jak ogromna część naszych studentów chyba wyjade za granice po zakończeniu edukacji. <br> Po co żyć tutaj. Nie mam zamiaru być wykształconym biedakiem, ściganym przez państwo za przyjemność nieszkodliwą dla innych ludzi. <br> <br>Podziwiam ludzi z kanaby, którzy potrafią tyle wytrzymać w swojej walce. Ja mam już dość. Wybieram łatwiejsze rozwiązanie.
Jezus z Nazartetu (niezweryfikowany)

&quot;Wystarczy przestrzegać prawa &quot; <br> Z.Ziobro <br> <br> <br>(Oby zdechli wszyscy)
traper (niezweryfikowany)

2 gieta... co to jest 2 gieta?
zibak (niezweryfikowany)

2 gieta... co to jest 2 gieta?
LechCzechRus (niezweryfikowany)

polska policjE która nas kocha !!
Luk (niezweryfikowany)

ja tez spierdalam z tego pojebanego kraju bo juz nie wyrabiam psychicznie...
Grzegorz (niezweryfikowany)

&quot;Wystarczy przestrzegać prawa &quot; <br> Z.Ziobro <br> <br> <br>(Oby zdechli wszyscy)
Buddha (niezweryfikowany)

No Kanaba to odwala syzyfową robote. A my wszyscy powinniśmy pamiętać na kogo głosować w wyborach a na kogo NIE głosować :) <br>Znaczy póki jeszcze jesteśmy w kraju. <br>Pozdro
student (niezweryfikowany)

ja tez spierdalam z tego pojebanego kraju bo juz nie wyrabiam psychicznie...
mtx (niezweryfikowany)

2 gieta... co to jest 2 gieta?
to śmierci (niezweryfikowany)

2 gieta... co to jest 2 gieta?
LaSziDo (niezweryfikowany)

polska policjE która nas kocha !!
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Nazwa substancji: tetrahydrokannabinol

Poziom doswiadczenia: C2H5OH, Nikotyna, Amfetamina, marihuana,

haszysz,

efedryna, pseudoefedryna...

Set & settings: nudny, senny, marcowy wieczor... samotnie.

  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

Zwyczajne październikowe popołudnie w prywatnym mieszkaniu. Nastawienie psychiczne jak najbardziej pozytywne. Chillout.

Przechadzałem się leniwie zatłoczonymi ulicami w blasku jesiennego słońca i nagle w mej głowie narodziła się koncepcja, aby patronat nad dzisiejszym wieczorem objęła kodeina. Toteż swoje kroki skierowałem do najbliższej apteki. Zbytnio nie uśmiechała mi się ekstrakcja kodeiny z Antidolu, więc doszedłem do wniosku, że zakupię po prostu Neoazarinę, która to oprócz samego fosforanu kodeiny zawiera jedynie ziele tymianku i substancje pomocnicze. Niestety już w samej aptece spotkał mnie gorzki zawód. Okazało się bowiem, że w asortymencie apteki zabrakło upragnionego specyfiku.

  • acodin
  • Dekstrometorfan
  • DXM
  • Pierwszy raz

Szkoła. sceptycznie nastawiony do tego co mam zrobić,

Jest dużo dobrych miejsc na pierwszy raz na jakiejkolwiek substancji ale napewno nie należy do nich szkoła, dwa lata temu się o tym przekonałem biorąc 8 tabletek acodinu(120mg) w szkole(byłem w 5 klasie podstawówki 

 

  • Dekstrometorfan

Set & settings – mój pokój, 12 sierpień 2008; godz. 21; chęć odpłynięcia…

Dokładne dawkowanie – 450mg (30 tabletek Acodinu), po 5 sztuk co mniej więcej 5-7 minut, 6.25 kg/mg czyli mocne II Plateau.

Wiek i doświadczenie – 18 lat (wtedy 17); MJ (naprawdę dużo) ,Alkohol, DXM, kocimiętka :D