REKLAMA
Znany adwokat wśród podejrzanych o handel narkotykami

Warszawski adwokat jest wśród zatrzymanych w śledztwie przeciw grupie handlującej środkami odurzającymi - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wPolityce.pl
wSumie.pl

Odsłony

53

Warszawski adwokat jest wśród zatrzymanych w śledztwie przeciw grupie handlującej środkami odurzającymi - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

W toku śledztwa roku zatrzymano siedem osób uczestniczących w przestępczym procederze. Wśród zatrzymanych jest Wiktor N. - czynny zawodowo adwokat z Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

—podała Prokuratura Okręgowa w przesłanym komunikacie.

Zatrzymania przeprowadzono w miniona środę.

Na polecenie prokuratora przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zatrzymanych; zabezpieczono pieniądze i środki odurzające.

Zarzuty wobec zatrzymanych dotyczą obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi (art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii); jednemu z zatrzymanych zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem środkami odurzającymi i psychotropami, inny zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania marihuany i uprawiania konopi.

Adwokat Wiktor N. jest podejrzany o obrót środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Jak podała prokuratura, w śledztwie ustalono, że łącznie nabył on co najmniej 600 g marihuany i 50 tabletek extasy, a kupione narkotyki sprzedawał.

Za przestępstwa zarzucane podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

Prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa aresztowanie trzech podejrzanych na trzy miesiące, w stosunku do dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego.

Oceń treść:

Brak głosów