Zlikwidowana fabryka amfetaminy

Fabryka amfetaminy 30 metrów od ratusza.

Anonim

Kategorie

Źródło

rmf.fm
PAP

Odsłony

2116
Nielegalną fabrykę amfetaminy zlikwidowali w Lublinie policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Lublinie. Znajdowała się ona niespełna 30 metrów od siedziby władz miasta. Zatrzymano 6 osób, dwie aresztowano. Jedną z nich od roku poszukiwano listem gończym.

W momencie odkrycia fabryki przygotowania do uruchomienia produkcji były już zakończone. Podprowadzona była nawet linia technologiczna. Podczas przeszukiwania pomieszczeń funkcjonariusze polskiego FBI znaleźli dużą ilość nielegalnych odczynników chemicznych, fałszywe dokumenty i symulacja procesu linii technologicznej. Zdaniem policjantów niewłaściwie przechowywane odczynniki mogły stać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców. W każdej chwili mogły spowodować wybuch. Akcja rozbicia nielegalnych produkcji narkotyków była prowadzona przez policję w Warszawie i Lublinie jednocześnie.

PAP 06.03.2001

Wytwórnia amfetaminy zlikwidowana w Lublinie

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali w centrum Lublina nielegalne laboratorium, w którym wytwarzano amfetaminę.

Zatrzymano sześć osób; dwie spośród nich zostały aresztowane - poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Andrzej Wasiak.

Policjanci weszli do nielegalnego laboratorium w piątek. "Znajdowało się ono w odległości zaledwie 50 metrów od siedziby władz miejskich" - powiedział Wasiak.

W laboratorium policjanci znaleźli linię technologiczną do produkcji amfetaminy, opis wytwarzania narkotyku, a także półprodukty i odczynniki chemiczne. Wśród zgromadzonych chemikaliów były substancje trujące oraz grożące wybuchem.

Likwidacja laboratorium to efekt działań operacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy CBŚ w Lublinie i Warszawie. W ich trakcie zatrzymano sześć osób podejrzewanych o udział w wytwarzaniu narkotyku i znaleziono fałszywe dokumenty, m.in. dowody osobiste, paszporty i legitymację studencką.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lublinie aresztował na trzy miesiące Andrzeja G. i Piotra D. pod zarzutem wytwarzania i handlu narkotykami. Dwóm innym osobom postawiono zarzuty posiadania podrobionych dokumentów i półproduktów do wytwarzania narkotyków.

Nie wiadomo jak długo działało zlikwidowane laboratorium ani jaka była skala produkcji narkotyku. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia bliższych szczegółów tej sprawy.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 3-MMC
  • 5-APB
  • 5-MeO-MiPT
  • Diklazepam
  • Marihuana
  • Miks

Pierwszy dzień po przyjeździe na woodstock, zakupy zrobione, człowiek chilluje po podróży, rozgwieżdżone niebo i mnóstwo pozytywnie nastawionych ludzi.

Słowem wstępu pragnę rzec, że ten trip miał być jedynym w swoim rodzaju, ostrym i bez trzymanki, zabezpieczeniem było to, że na Przystanku Woodstock jest zabezpieczenie medyczne, my sami posiadaliśmy swoje, no i mieliśmy benzo w postaci Diklazepamu w razie W.

Wiek dokładnie to 18, 20, 23, 18, 19 (Ja, P., S., J., M.).

No to jedziemy...

  • Kodeina

Chciałbym się z Wami podzielić swoją dzisiejszą podróżą. Moją poważną przygodę z substancjami aktywnymi zakończyłem z grubsza juz prawie rok temu. Od tamtej pory paliłem 2 razy, w dosłownie w kilku przypadkach raczyłem się alkoholem, choć jeśli chodzi o ilość jednego, jak i drugiego - nie przesadzałem. Jakieś 0,2 grama 10x ekstraktu Salvii spoczywa już od dłuższego czasu w mojej magicznej skrzyneczce, która swoim wyglądem przypomina mi o starych, jakże dziwnych czasach...

  • Szałwia Wieszcza


Salvia divinorumExp: ziolo, bialko, dxm, benzydamina, powoj

Set: wieczor, moje mieszkanie lub jakies odludzie (nie wiem gdzie to bylo, bo bylo ciemno, grunt ze za miastem)


  • Kodeina
  • Uzależnienie

Dobijający trzeci dzień odstawki. Raport zacząłem pisać w momencie przyjęcia pierwszej tabletki.

Czy ja dobrze myślę? Czy mi się coś miesza? Czy ja rzeczywiście chciałbym zostać malarzem? A może to tylko kolejny wymysł? Kolejne marzenie? Które powstało pod wpływem działania kodeiny trzy dni wcześniej i przy odstawieniu wydawało się jedyną sensowną opcją na życie? Tak. To już trzeci dzień bez kodeiny, nigdy nie miałem tak dotkliwych fizycznych objawów odstawienia, nieźle jak na kodeinowca z 7 letnim stażem. Hmm... Każdego taki stan dopada? Widać racja. 7 lat stażu nigdy nie byłem w ciągu, dla jednych to bajka, dla innych powód do wkurwienia.