Zdrowotne piwo

Umiarkowane picie piwa ma niezwykle korzystny wpływ na organizm człowieka. Z opublikowanych w Pradze badań czeskich lekarzy wynika, że negatywny wpływ piwa na zdrowie odnotowywane jest jedynie w przypadkach jego zdecydowanego nadużycia.

Anonim

Kategorie

Źródło

RMF FM

Odsłony

6439
Relacja Zbigniewa Krzysztyniaka, korespondenta Radia ZET w Pradze
Picie piwa w zasadniczy sposób obniża ryzyko zawałów i wylewów, obniża ciśnienie, reguluje procesy metaboliczne a zwłaszcza przyswajanie cukru i tłuszczu, wzmaga apetyt i wspiera procesy trawienne. Piwo w umiarkowanych, jak podkreślają lekarze ilościach, zabrania także powstawaniu kamieni nerkowych i żółciowych i co szczególnie ważne, najprawdopodobniej powstrzymuje również proces przerzutu komórek nowotworowych. Według Simona Jirata z Centrum Kardiologicznego specjalistycznego szpitala klinicznego w Pradze, picie piwa to najlepszy sposób na usuwanie stresu oraz budowę atmosfery porozumienia. Umiarkowane ilości to według czeskich lekarzy, od pół do litra dziennie dla mężczyzn a dla kobiet od 0.3 do 0.4 litra, prezentując wyniki badań, czescy lekarze, ostrzegli jednak że większa konsumpcja prowadzi nie tylko do alkoholizmu ale także prowadzi do uszkodzenia wątroby, systemu nerwowego ale przede wszystkim w sposób kapitalny obniża sprawność intelektualną oraz niszczy osobowość.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

5KiloJointuf (niezweryfikowany)
Pij Pivo bedziesz wielki ... ;]=
k-j (niezweryfikowany)
ja to juz dawno czulem, ze piwo nie moze byc zle ;j
FOX (niezweryfikowany)
piwo w porównaniu do dragów które na codzień biore to samo zdrowie
JMK (niezweryfikowany)
Zadna nowina. W niektorych regionach Polski (np Slansk Gorny) normalnie dzieciom piwo leja... nieduzo, ale nie ma tej hipokryzji, zeby dzieciak ani troszke nie wypil tego szatanskiego alkoholu przed 18... zalosne, to jeszcze bardziej dzieciaki utwierdza, ze zalewanie sie w trupa jest zajebiste, bo zakazane... umiarkowane spozycie wina i piwa - podkreslam - umiarkowane - nikogo nie zabilo. A taka prohibicja dla mlodziezy ponizej 18 lat wcale niczemu nie slozy. Na calym swiecie (zachodniej europie, powinienem powiedziec raczej...) dzieciaki tez dostaja szklanke wina do obiadu. I nikt od tego nie umiera. Nawet moj ojciec czasem mi nalewal piwo do szklanki... Nie demonizujcie alkoholu ! Umiarkowanie przede wszystkim.
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

Zajebiście XD

Połączenie niesamowite, bałem się go dość mocno, a jednak było super.

Zarzuciłem 75+225mg DXM w odstępie godziny. Pół godziny przed drugą dawką poszło 2.5 grama grzybów. Na wszystko poszły jeszcze inhibitory - czosnek, żeby ograniczyć metabolizm do DXO, w celu mniejszej odklejki, a także sok z czarnej porzeczki jako iMAO.

  • MDMA (Ecstasy)


wybralam sie ze znajomymi na minimale do jendnego z klubów w jednym z wiekszych miast ... na maxa pozytwynie nastawiona czekam juz w srodku na kumpla który mial mi dostarczyc tabletki. po godzinie czekanie nagle go spotykam a on mi mówi, ze nie dalo rady i nie ma. juz wczesniej bylam strszanie wku*wiona oczekiwaniem na jego przybycie a on ze "nie ma" ! wrrrrr:/

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Godzina 1:00 w nocy. Kolega pisze do mnie, czy chcę zapalić jointa, a jeśli tak, to może do mnie wpaść ze znajomym. Odpisuję, że chętnie, i wkrótce stoimy we trzech na balkonie i palimy. Po kilku minutach jesteśmy pod koniec blanta, ja prawie nic nie czuję, mówię im "jakiś słabe to zioło". W odpowiedzi słyszę "nie jest złe, może trochę poczekaj". Dochodzimy do końcówki, bierzemy po ostatnim buchu i nagle zaczynam czuć silne pragnienie i mdłości.

  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz

trochę zestresowany poddenerwowany pierwszym razem, jednak pełen nadzieji

Nastawienie trochę zestresowany poddenerwowany pierwszym razem

Scena starówka Toruń  Szwejk

Czas akcji 19:40
Przyjazd do Torunia. Byłem umówiony z kolegą który czekał na mnie na PKS. Razem poszliśmy na miasto poszukać reszty grupy. 

20:20
Wszyscy są oprócz naszego kolegi F. który miał przynieść nam dropsiki, Więc postanowiliśmy po kolejnych próbach dodzwonienia się do niego udać się do sklepu po alko i na bulwary nad Wisłą.

21:00

randomness