REKLAMA
Zdolny do wszystkiego

Lidzbarski pedagog i radny SLD aresztowany za narkotyki.

Anonim

Kategorie

Źródło

Super Express

Odsłony

2059
SLD-owski radny Andrzej R. z Lidzbarka Warmińskiego, nauczyciel miejscowej podstawówki, siedzi za kratkami podejrzany o przemyt narkotyków. Na prochach się zna, bo jest członkiem działającej przy Radzie Miasta społecznej komisji, która zajmuje się... rozwiązywaniem uzależnień alkoholowych i narkotycznych.

37-letni członek SLD Andrzej R. to w Lidzbarku Warmińskim szycha. Ten wuefista w SP nr 1 jest radnym już drugą kadencję. Teraz jest przewodniczącym komisji budżetu i infrastruktury Rady Miasta. W poprzedniej kadencji był członkiem Zarządu Miasta.

13 tysięcy tabletek

Teraz okazało się, że jest zamieszany w brudne interesy. Razem z kolegami Janem R. i Markiem B. został zatrzymany przez policję na jednym z przejść granicznych z Niemcami. W ich samochodzie znaleziono 13 tysięcy tabletek ekstazy. Narkotyki były warte co najmniej 400 tysięcy złotych. Cała trójka została aresztowana 18 marca.

Wtedy policja odmówiła podania inicjałów zatrzymanych i tego, skąd pochodzą. W biurze prasowym KWP w Olsztynie tłumaczono nam, że to dla dobra śledztwa.

Nieciekawa sytuacja

Reporterzy "Super Expressu" dowiedzieli się jednak od swoich informatorów, kto szmuglował narkotyki. I co teraz z lidzbarskim VIP-em?

- Nie mogę podjąć żadnych działań dopóki nie ma ostatecznego wyroku - tłumaczy Artur Wais, przewodniczący Rady Miasta w Lidzbarku Warmińskim. Zapytaliśmy, kiedy ostatni raz widział przewodniczącego komisji budżetu i jak to ciało teraz działa. - Komisja działa normalnie, bo ma wiceprzewodniczącego. Ale delikatnie mówiąc, ta sytuacja nie jest ciekawa.

Na tabletkach radny się nie dorobi. Ale nauczycielską pensję dostaje normalnie. Potwierdza to Wiesława Salmanowicz, dyrektor SP nr 1. Na inne pytania odmawia odpowiedzi powołując się na ustawę o ochronie danych osobowych.

Sprawne sądy

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy wojewodę Stanisława Leszka Szatkowskiego, przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD na Warmii i Mazurach.

- U nas w partii jest dużo ludzi zdolnych, ale zdarzają się również ludzie zdolni do wszystkiego - mówi przewodniczący Szatkowski. - Jeżeli jakiś członek partii popełni wykroczenie, to zostaje usunięty z naszych szeregów. Jesteśmy jedyną partią, która posiada kartę etyki i taką komisję. U nas sądy partyjne bardzo sprawnie działają.


Olsztyn, Lidzbark Warmiński | Mariusz Korzus, HS

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

xil (niezweryfikowany)
no radny przemyca tylko.... a ci w rzadzie tym wszystkim kieruja dlatego nie bedize nigdy legalizacji.. :(
telka (niezweryfikowany)
dobrze ze radny też lubi przyjarać......w mojej gminie jest już tak ,że działa legalny kofeeshop i kwasika mozna tez bez problemu kupic.....a gandke bezproblemowo każdy sadzi..
Monika Olejnik (niezweryfikowany)
panowie dziennikarze nie wierze zeby ten kolo sprzedawal swoje piguly w detalu, po 30pln, bo tyle wychodzi z prostego dzielenia 400tys przez 13 tys. macie wyprane mozgi spidem, ale nie pierzcie ich inny, ludziom, myslcie, przeciez sprzedaz 13 tys pigul sztukami zajelaby facetowi z 5 lat dzien w dzien. a przeciez on ma tez inne obowiazki - zajecia, otwarcia, wyjazdy, bankiety...
SLD = LSD (niezweryfikowany)
nazwa SLD zawsze kojazyla mi sie z LSD :) moze chlopaki zamienili litery miejscami dla niepoznaki.. ;)
podszum (niezweryfikowany)
panowie dziennikarze nie wierze zeby ten kolo sprzedawal swoje piguly w detalu, po 30pln, bo tyle wychodzi z prostego dzielenia 400tys przez 13 tys. macie wyprane mozgi spidem, ale nie pierzcie ich inny, ludziom, myslcie, przeciez sprzedaz 13 tys pigul sztukami zajelaby facetowi z 5 lat dzien w dzien. a przeciez on ma tez inne obowiazki - zajecia, otwarcia, wyjazdy, bankiety...
Fazujoshi (niezweryfikowany)
Telka powiedz mi w której gminie mieszkasz a już dzwonię do biura nieruchomości żeby kupić grunt i osiąść sięna tej ZIELONEJ krainie :)
JohhNY - the ga... (niezweryfikowany)
Telka powiedz mi w której gminie mieszkasz a już dzwonię do biura nieruchomości żeby kupić grunt i osiąść sięna tej ZIELONEJ krainie :)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

Noc, wolny pokój. Humor nie był ani zły ani dobry, nie miał zbyt wielkiego wpływu na doświadczenie.

Opisany tutaj trip miał miejsce właściwie niecały tydzień, po 'podróży' na której zażyłem 3 gramy wysuszonych grzybów. Czemu tak szybko? Żeby logicznie to sprostować, musiałbym opisać poprzedniego tripa, ale jakoś nie mam ochoty więc w skrócie powiem, że przed pierwszym razem bardzo chciałem wykorzystać doświadczenie wizualnie, co mi się nie udało gdyż nie byłem wtedy sam i większość tripa przeszło śmiechami i lataniem po mieszkaniu. Tolerancja zeszła, a po poprzednim tripie jakoś nie obawiałem się, że coś złego może się stać.

  • Bad trip
  • Szałwia Wieszcza

Chyba dobre

Zastanawiałem się- jak to będzie?

Spodziewałem się mniej więcej czegoś w stylu DXM x100

Ale srogo się myliłem.

Oczekiwanie podniecało mnie niemiłosiernie. Dzięki pewnemu człowiekowi (świat niech Ci błogosławi :D) paczka z Divinorum gnała do mnie kurierem. Dzisiaj zadzwonił około godziny dwunastej, że zaraz będzie. To był dla mnie Święty Graal.

  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

Grzybowa polanka, samochód, nadmorskie miasteczko, wolne popołudnie spędzane z ziomkami, zero obowiązków, zero problemów, lekcje odrobione. ;)

Pisałem gdzieś już o tym, jednak myślę, że warto podzielić się swoją przygodą również tutaj.

  • Marihuana

Wlasnie sie zakonczyl pierwszy weekend tej wiosny, wg mnie

najlepszy czas na ladowanie haszu, gandzi, skuna ale

twierdze tak raczej z sentymentu niz z praktycznego

wykozystania warunkow zewnetrzych (no chyba ze w czasie

cieplego kwietnia/maja), czy cos. Jest po weekendzie i

siedze w robocie, nie chce mi sie pracowac i sciemniam jak

moge (znowu :) ale z checia opisze sobie te pare dni.randomness