Wyrywkowe testy narkotykowe w szkołach

ale żadne dziecko nie będzie zmuszane do poddania się badaniu

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1845

Po bożonarodzeniowych feriach uczniów szkoły w południowo-wschodniej Anglii czekała w środę niespodzianka - rozpoczęto tam wyrywkowe, cotygodniowe testy na obecność narkotyków.

Komputer losowo ma wybierać 20 z 960 uczniów Abbey School w hrabstwie Kent. Pobierane od losowej grupki wymazy z jamy ustnej mają być poddane badaniom na obecność marihuany, amfetaminy, ecstasy, heroiny i kokainy.

Jak powiedział BBC dyrektor szkoły Peter Walker, 85 procent rodziców wyraziło zgodę na prowadzenie takich testów. Uważają oni, że jeśli pomysł wyrywkowych badań nie sprawdzi się w praktyce, trzeba będzie wymyślić coś innego. Do szkoły uczęszcza młodzież w wieku 11-19 lat.

Walker powiedział również, że żadne dziecko nie będzie zmuszane do poddania się badaniu, a uczniowie, u których wynik testów okaże się pozytywny, nie będą wyrzucani ze szkoły. Wydalani będą jedynie ci uczniowie, którzy rozprowadzają narkotyki.

Według danych ze strony internetowej brytyjskiego MSW, w ciągu roku (do marca 2003) liczba zarejestrowanych przez policję przypadków przestępstw narkotykowych wzrosła o 16 procent, w porównaniu z rokiem poprzednim - do ponad Œ tys. Wzrost tej liczby Home Office wiąże ze zwiększeniem aktywności policji.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

KLEKLE (niezweryfikowany)
takie male pytanko jak dlugo MDMA i Feta zostaja w organizmie ?
chemik (niezweryfikowany)
takie male pytanko jak dlugo MDMA i Feta zostaja w organizmie ?
pytanie (niezweryfikowany)
takie male pytanko jak dlugo MDMA i Feta zostaja w organizmie ?
dagi (niezweryfikowany)
Jak dlugo po spozyciu marihuany mozna stwierdzic, ze byla ona uzyta przez danego ucznia(robiac te testy: &quot;poprzez wymazy z jamy ustnej &quot;)? <br>pozdro
MJ Question (niezweryfikowany)
Jak dlugo po spozyciu marihuany mozna stwierdzic, ze byla ona uzyta przez danego ucznia(robiac te testy: &quot;poprzez wymazy z jamy ustnej &quot;)? <br>pozdro
Zajawki z NeuroGroove
  • Ketamina
  • Pozytywne przeżycie

Trip spędzony w domku na wsi, wraz z dwoma kumplami. Nastawienie bardzo pozytywne, chęć poznania mocy ketaminy. THC dodatkowo stosuję właściwie do każdej innej substancji.

       Tego dnia wraz z dwoma kumplami (nazwijmy ich P i K) wybraliśmy się do domku babci jednego z nich. Domek znajdował się na wsi, w spokojnej okolicy, na łonie natury. Oczywiście tego dnia był zupełnie wolny, więc mieliśmy go do dyspozycji. Kilka dni wcześniej zaopatrzyliśmy się w 1g ketaminy oraz 2g palenia, specjalnie na tą okazję. Po drodze kupiliśmy jeszcze kilka produktów spożywczych. 

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Tripraport

18 lat, 70 kg

Dawno niczego nie pisałem. No bo też dawno nie miałem o czym. Palenie na działce, czy ćpanie przed snem nie jest niczym na tyle porywającym, żeby ktoś naprawdę chciał o tym czytać. Nic się nie dzieje, połowy rzeczy nie pamiętam lub nie umiem nazwać.

  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Aco braliśmy w 3 osoby, ja z bratem 30 tabletek, kumpel 20; zażyliśmy w aucie - jedziemy w 4 osoby samochodem do kumpla(on tylko mj, tak że bez strachu o wypadek), zapijając piwkiem, nie jestem w stanie wskazać godziny(gdyż trip miał miejsce dość dawno), będę natomiast doliczał minuty do czasu zapodania. Po 20 min. jesteśmy na miejscu, chillout, muzyka(głównie minimal).

40 minut od wzięcia zaczyna się swędzenie głowy - znak, iż faza jest coraz bliżej. W tym momencie kumpel podaje mi nabite bongo - na moje (nie)szczęście aco chwyta dokładnie w momencie, gdy dym znajduje się w płucach. Faza bardzo intensywna, powiedziałbym porównywalna z 600-675 mg dxm w szczytowym momencie. Bratu zaczęła się parę minut później, od tego momentu było jakby inaczej niż zwykle...

  • LSD-25

tripowałem sam i chwycił mnie mały BADtRIP z przemyśleniami czego efektem jest późniejszy wiersz