Wyrywkowe testy narkotykowe w szkołach

ale żadne dziecko nie będzie zmuszane do poddania się badaniu

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1835

Po bożonarodzeniowych feriach uczniów szkoły w południowo-wschodniej Anglii czekała w środę niespodzianka - rozpoczęto tam wyrywkowe, cotygodniowe testy na obecność narkotyków.

Komputer losowo ma wybierać 20 z 960 uczniów Abbey School w hrabstwie Kent. Pobierane od losowej grupki wymazy z jamy ustnej mają być poddane badaniom na obecność marihuany, amfetaminy, ecstasy, heroiny i kokainy.

Jak powiedział BBC dyrektor szkoły Peter Walker, 85 procent rodziców wyraziło zgodę na prowadzenie takich testów. Uważają oni, że jeśli pomysł wyrywkowych badań nie sprawdzi się w praktyce, trzeba będzie wymyślić coś innego. Do szkoły uczęszcza młodzież w wieku 11-19 lat.

Walker powiedział również, że żadne dziecko nie będzie zmuszane do poddania się badaniu, a uczniowie, u których wynik testów okaże się pozytywny, nie będą wyrzucani ze szkoły. Wydalani będą jedynie ci uczniowie, którzy rozprowadzają narkotyki.

Według danych ze strony internetowej brytyjskiego MSW, w ciągu roku (do marca 2003) liczba zarejestrowanych przez policję przypadków przestępstw narkotykowych wzrosła o 16 procent, w porównaniu z rokiem poprzednim - do ponad Œ tys. Wzrost tej liczby Home Office wiąże ze zwiększeniem aktywności policji.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

KLEKLE (niezweryfikowany)
takie male pytanko jak dlugo MDMA i Feta zostaja w organizmie ?
chemik (niezweryfikowany)
takie male pytanko jak dlugo MDMA i Feta zostaja w organizmie ?
pytanie (niezweryfikowany)
takie male pytanko jak dlugo MDMA i Feta zostaja w organizmie ?
dagi (niezweryfikowany)
Jak dlugo po spozyciu marihuany mozna stwierdzic, ze byla ona uzyta przez danego ucznia(robiac te testy: &quot;poprzez wymazy z jamy ustnej &quot;)? <br>pozdro
MJ Question (niezweryfikowany)
Jak dlugo po spozyciu marihuany mozna stwierdzic, ze byla ona uzyta przez danego ucznia(robiac te testy: &quot;poprzez wymazy z jamy ustnej &quot;)? <br>pozdro
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Tripraport

Rano zły humor ale na wieczorek postanowiłam go sobie poprawić , domek , czas spędzam w łóżku przed laptopem

Zacznijmy od tego, że uwielbiam próbować ciągle czegoś nowego. Dziś padło na Kodeinę. Ogólnie skąd pomysł? Moja koleżanka podsunęła temat o lekach bez recepty. Poczytałam bardzo dużo i juz dwa dni później w mojej torebce znajadowały się 2 opakowania Thiocodinu - razem 30 tabletek. Z tego co pamiętam opakowanie  z 20 tab. kosztowało około 16 zł a to z 10 - około 8 zł. Powiem szczerzę, że nie łatwo było zdobyć Thiocodin, ponieważ od 1 Lipca wyszło zarządzenie które nie pozwala kupić leków takich jak Thiocodin, Acodin, Antidol 15 itp.

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Powój hawajski

mieszkanie, paru znajomych

 Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info. 

 

To miał być zwykły wieczór w towarzystwie czysto męskim, bez przeżyć płciowo istotnych. Piwo i kwiatostany konopii w szerszym gronie. Ta zwykłość bolala Franiela najbardziej. Głód solidnego odurzenia odzywał się w nim coraz donośniej. W końcu skrystalizował się w zamiarze konsumpcji paru nasionek rośliny z odległych wysp. Spożyte przed przybyciem przyjaciół na długo pozostawiły gorzki smak w jego ustach i  jak się później okazało, nie tylko w ustach. 

  • MDMA
  • Pierwszy raz

Okoliczności bardzo sprzyjające, jeden z najlepszych jak dla mnie festiwali elektronicznych w Polsce w bardzo przyjemnym mieście nad Wisłą. Piękne miejsce, świetnie wspominam, plaża, woda, pięknie podświetlony most, świetnie światła, muzyka... Zażycie było już wcześniej przemyślane i planowane, nastrój podekscytowania połączonego ze strachem (uczucie ścisku w żołądku).

Piękny ciepły, letni wieczór, duży festiwal w pięknym miejscu, docieramy z grupką znajomych na miejsce, lekko podchmielona i już dobrze upalona cieszę się jak dziecko na myśl,że przede mną piękne chwile w pięknym miejscu z piękną ekipą! Jedynie lekkie obawy przed pierwszym zażyciem MDMA czasami sprawiają, że zastanawiam się czy powinnam. (Słabe tripy znajomych, których byłam świadkiem, lęk, niepokój i przerastająca bombka z braku wiedzy na temat dawkowania). Znajomi uspokajają mnie. 

randomness