Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR"!

Otrzymaliśmy (jako portal Hyperreal) zaproszenie do współpracy przy projekcie badawczym, szczegóły w treści newsa!

Tagi

Źródło

Stowarzyszenie Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR"

Odsłony

616

Otrzymaliśmy (jako portal Hyperreal) zaproszenie do współpracy przy projekcie badawczym, który prowadzący go opisuje w następujący sposób:

Jestem psychiatrą zajmującym się także naukowo uzależnieniami. Analizujemy teksty wypowiedzi uczestników Hyperreal w celach diagnostycznych. Tworzymy narzędzie do automatycznego diagnozowania osób z zaburzeniami psychicznymi na podstawie wypowiedzi. Chciałbym zaproponować osobom, które się na to zgodzą bezpłatne porady psychiatryczne (wizyty diagnostyczne) z możliwością podjęcia leczenia. Myślę, że taka współpraca przyniesie korzyści dla Pacjentów, Portalu oraz będzie miała znaczenie kliniczne i naukowe.

Autorem propozycji jest Prof. Edward Jacek Gorzelańczyk - nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem w Internecie informacji na jego temat.

Na naszą deklaracją współpracy, zawierającą zastrzeżenie

Wstępnie jesteśmy otwarci na współpracę, zastrzegamy sobie jednak prawo wycofania się z niej w razie, gdybyśmy uznali, że jej warunki narażają dobro portalu lub naszych użytkowników.

otrzymaliśmy obszerną odpowiedź:

Jestem przekonany, że współpraca nie będzie narażać ani dobra Portalu ani nie będzie szkodliwa dla użytkowników. Jestem przekonany, że wspomoże zarówno Portal jak i jego poszczególnych użytkowników. Działamy jako Stowarzyszenie Substytucyjnego Leczenia Uzależnień od wielu lat. Co roku organizujemy Konferencje Międzynarodowe dotyczące uzależnień. Od wielu lat członkowie Stowarzyszenia systematycznie szkolą kadry medyczne i psychoterapeutyczne oraz pielęgniarki i farmaceutów w zakresie uzależnień. Szkolenia przeprowadzano z inicjatywy Stowarzyszenia jak również na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomani bądź zgodnie z zapotrzebowaniem innych instytucji. Przeszkoliliśmy z zakresu uzależnień na wielu szkoleniach kadrę fachową systemu penitencjarnego w Polsce. Systematycznie prowadzone są konferencje naukowo-szkoleniowo dotyczące problematyki uzależnień (2013 Kazimierz Dolny - krajowa konferencja: 2014 - Wrocław, międzynarodowa konferencja, 2015 Gdańsk - międzynarodowa konferencja we współpracy z KBPN, 2015 Gdańsk – konferencja, Konferencja Szkoleniowo-Certyfikująca Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień „MAR” dla fachowych pracowników medycznych programów substytucyjnych, 2016 Tarnowskie Góry - konferencja międzynarodowa, międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa - 2017 Toruń, 2018 światowa Konferencja EUROPAD (Kraków) https://www.europad.org/europad18.php, 2019 rok – Międzynarodowa Konferencja w Gnieźnie.

Zrealizowaliśmy liczne granty krajowe i międzynarodowe związane z badaniem osób uzależnionych. Mamy liczące się publikacje dotyczące uzależnień w prasie specjalistycznej.

Rokrocznie zespół autorów projektu zdobywa wiedzę dotyczącą uzależnień od wybitnych specjalistów w tej dyscyplinie ze Świata a członkowie Stowarzyszenia przedstawiają rokrocznie wyniki prac na konferencjach międzynarodowych i są zapraszani do wygłaszania wykładów w międzynarodowych gremiach. Stowarzyszenie prowadzi aktywną działalność naukową dotyczącą badań uzależnień. Konsultujemy też projekty regulacji prawnych dotyczące uzależnień oraz wydajemy opinie dotyczące uzależnień.

Sądzimy, że powyższe informacje są na tyle wyczerpujące, że będziecie mogli podjąć świadomą decyzję o ewentualnym uczestnictwie w projekcie.

Oceń treść:

Average: 7 (9 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

Nikomu się nie podoba taka inicjatywa???!!! Super sprawa o ile to nie wałek ...i się człowiek nie wyspowiada nie tam, gdzie nie trzeba... ;) PS: nie wiem ,czy nie za dużo "nie" nie użyłem.... ;)
PS 2 : a te badania to bezpłatne będą ? Czyteż może takie, co to badacze uczestnikom płacą???? Bo to ważne może być .... Na serio!!!

Xyz (niezweryfikowany)

Kojarzę tego gościa. On prowadzi program substytucyjny w Bydgoszczy w Fordonie albo współpracuje z nim. Jestem prawie pewien, że to z nim rozmawiałem, gdy chciałem się zapisać na program i to jego decyzją nie mogłem w nim ostatecznie uczestniczyć tylko dlatego, że mam jak normalny człowiek pracę od 8 do 16, a nie jestem zdegenerowanym bezdomnym ćpunem nierobem (tak chyba domyślnie zakładają na tym programie) i przez stałe godziny pracy nie mogłem przyjeżdżać (a o dawkach na kilka dni od początku oczywiście nie było mowy). Nic nie mogło go przekonać, w końcu stwierdził, że "nie chcę się leczyć". Jednak to program nie chciał mnie leczyć, bo widocznie nie byłem jeszcze dość zdegenerowany.

mako (niezweryfikowany)

to jest walek

Icekbaum (niezweryfikowany)

Ile kasy z unii jewroPEJSkiej wzięli na to?

Icekbaum (niezweryfikowany)

Ile kasy z unii jewroPEJSkiej wzięli na to?

Zajawki z NeuroGroove
 • Heimia salicifolia

...tak oto śpiewał w refrenie wykonawca krajowy bodajże w latach 80 XX wieku. Ale chyba tylko na zasadzie prekognicji ogólnej przeczuwać mógł ,że tak trafnie opisze mój stan czyli :


subst: sun opener (heima s.)


ilość: ok. ponad gram (tłusty gibon)-uwaga! przy kręceniu trudności bo materiał włóknisty


doświadczenie: mnich/złodziej poziomu piątego ;),


s&s:niewiara (czyni cuda).
 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Nastawienie psychiczne: pozytywne, ciekawość, podekscytowanie, nutka poddenerwowania. Padał deszcz. Paliliśmy trawę u Ernesta w oczekiwaniu na wolną chatę u Ludwika. Wszystko bezstresowo, bezprzypałowo, beztrosko. Słyszałam wiele dobrego o grzybkach, więc i oczekiwania były wysokie. Ernest zapewniał, że na pewno nieźle poklepią. Miałam pewne obawy, ponieważ przez ostatnie 2 tygodnie 2 razy zajadaliśmy LSD. Jednak tolerancja krzyżowa (o ile to nie ściema) nie nie dała o sobie znać.

 • 20.00 - Zasiedliśmy wygodnie u Ludwika, otwieramy piwka, palimy strzałki, Ernest rozdziela porcje grzybków. Psylocybki jem ja oraz Ernest, Brook i Ludwik. Kondoriano nam towarzyszy, ale tylko pije piwa i pali strzałki. Niestety, biedak ma alergię na grzyby.
 • 20.30 - Zjedliśmy, czekamy na efekty. Osobiście spodziewałam się czekać około godziny, lecz smakołyki dały o sobie znać szybciej.

  nic

  • 2C-P

  • Benzydamina

  Substancja 1-benzylo-3-[3-(dimetylo-amino)-propoksy]-1H -indazol czyli benzydamina środek zawarty w Tantum Rosa -zing do przemywania pochwy, no ale rulez (razy 2) .

  Doświadczenie:

  ganja, aviomarin, dxm, efedryna, tramal i chyba coś jeszcze. tantum rosa pierwszy raz.


  Ja: 18 wiosna będzie na wiosnę :)

  Nastawienie: Pozytywne, czuje się troche słabo, choroba albo coś, ale OK. Trochę się obawiam bo strasznie nie lubie się katowac niedobrym huyostwem.
  randomness