Wrocław: Dwóch studentów zatrzymanych za narkotyki

Dwaj 25-letni studenci III roku Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej byli kompletnie zaskoczeni przeszukaniem

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza
onet.pl/PAP

Odsłony

7570
Dwóch studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy przetrzymywali w pokoju w akademiku narkotyki i prawdopodobnie nimi handlowali, zatrzymała wrocławska policja. Środki odurzające odnalazł policyjny pies.

"Policjanci znaleźli ponad pięćset porcji marihuany i tabletki ecstasy, a także puste woreczki plastikowe" - powiedziała PAP w środę Beata Tobiasz z wrocławskiej policji.

Dodała, że dwaj 25-letni studenci III roku Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej byli kompletnie zaskoczeni przeszukaniem. Narkotyki nie były specjalnie ukryte, trzymywali je w szufladzie. Mężczyźni utrzymują, że nie należały one nich i nie wiedzą, skąd wzięły się w pokoju.

W akademiku już wcześniej dochodziło do interwencji policji w związku z przechowywaniem narkotyków.

onet.pl/PAP, MD /2004-02-25


Student handlował narkotykami

Dwóch 25-letnich studentów Politechniki Wrocławskiej zatrzymali we wtorek policjanci z komisariatu w Śródmieściu

W ich pokoju w akademiku przy ul. Wittiga policjanci znaleźli pięćset porcji marihuany, puste woreczki foliowe, pięć tabletek ecstasy i 1200 zł w różnych banknotach.

Do narkotyków doprowadził ich policyjny pies. Studenci zostali namierzeni, dzięki operacyjnej pracy śródmiejskich funkcjonariuszy z sekcji kryminalnej.

- Byli kompletnie zaskoczeni wizytą policji - powiedziała Beata Tobiasz, z zespołu prasowego wrocławskiej policji. Studenci trafili do komisariatu, a po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Nie wiadomo jeszcze, czy będą odpowiadać za handel narkotykami, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Jednemu z nich przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających i dawania ich innym osobom.

elg
Gazeta Wyborcza / Wrocław 25-02-2004


Trawka z akademika

Studenci politechniki zatrzymani za narkotyki

Ponad 500 porcji marihuany, tabletki ekstazy i plastikowe woreczki do pakowania narkotyków znaleźli policjanci w jednym z pokoi w akademiku politechniki T-15 przy ul. Wittiga. Dwóm studentom, którzy najprawdopodobniej od dłuższego już czasu handlowali narkotykami, grozi do 10 lat za kratkami.

Zatrzymani mają po 25 lat. Studiują na III roku wydziału elektrycznego. Wkrótce okaże się czy zostaną wydaleni z uczelni. - Równocześnie z postępowaniem karnym rozpoczynamy uczelniane postępowanie dyscyplinarne - mówi Krzysztof Rudno- Rudziński, prorektor ds. studenckich politechniki.

Policjanci z psem tropiącym pojawili się na "Wittigowie" we wtorek rano. Wiedzieli gdzie i w którym pokoju są narkotyki. Ich akcja całkowicie zaskoczyła lokatorów. Nic dziwnego - policja w akademikach zjawia się bardzo rzadko, bo jej wkroczenie tam bez zgody władz uczelni możliwe jest jedynie w sytuacjach nadzwyczajnych. Policjanci nie musieli specjalnie przeszukiwać pokoju. Narkotyki leżały w szufladzie biurka. Obok nich funkcjonariusze znaleźli ok. 1200 złotych w banknotach o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł. To, zdaniem policji, potwierdza, że studenci nie tylko mieli narkotyki, ale i nimi handlowali. Choć teraz temu zaprzeczają i twierdzą, że nie wiedzą skąd się u nich znalazły. Obaj studenci przewiezieni zostali do komisariatu, skąd po przesłuchaniu najpóźniej dziś rano trafić mieli do prokuratury.

Wczoraj na "Wittigowie" i studenci i pracownicy oficjalnie nie chcieli rozmawiać ani o narkotykach ani o zatrzymanych. - Nie wiem kim są ci chłopcy. W czasie akcji policji nie było mnie w pracy, a mieszka tu przecież tylu ludzi - usłyszeliśmy na portierni. - Nie widziałem żadnej policji. U nas w akademiku narkotyki? Niemożliwe - mówi Marek, student II roku. Ale już nieoficjalnie studenci z całego osiedla potwierdzają, że wielu z nich doskonale wiedziało gdzie trzeba zapukać po "trawkę". - Nie powiem gdzie, bo was nie znam. Ale nie szukajcie, bo dziś tam nikogo nie ma - mówi jeden z nich, który nie słyszał jeszcze nic o akcji policji. - Zresztą jakie to narkotyki. Powinni je zalegalizować, a nie ścigać za ich posiadanie - dodaje wielu studentów. W ubiegłym roku policja również znalazła w jednym z akademiku Politechniki narkotyki. Ale mniejsze ilości. - Staramy się ufać naszym studentom i zawsze taka informacja jest dla nas zaskakująca i nieprzyjemna. Ale cieszymy się, że w porównaniu do innych miast i tak zdarza się to u nas rzadko - kończy prorektor Rudno-Rudziński.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

artur (niezweryfikowany)
loo, rasowa propaganda, <br>az czuc sowiecka kuznie <br>
artur (niezweryfikowany)
loo, rasowa propaganda, <br>az czuc sowiecka kuznie <br>
pustynny głos (niezweryfikowany)
brak tolerancji ze strony systemu napędza czarny rynek... jesli panstwo może zarabiać krocie na alkoholu a boi sie marihuany to sami mozemy wywnioskować ze chodzi tu o pieniądze ludzi którzy są przkupywani by nie dopuścic do zalegalizowania..
Zoltan (niezweryfikowany)
no cuż jednym słowem chujowo mieli chłopaki pamiętajcie &quot;dilowanie rąk nie brudzi dzięki wszystkim za towar ,który nigdy sie nie nudzi&quot;
itsover (niezweryfikowany)
Te woreczki podejrzane jakieś. ;p
roxyk (niezweryfikowany)
niegrzeczne chlopaki baraszkowali nakrawędzi aż jakiś konkurent pewnie ich podsypął i stało się... <br>teraz to lament krzyzk i płacz <br>ale na to za późno ...
spiros (niezweryfikowany)
no.. te 500 porcji to penie bylo z 10 g ;-&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; hwdp.
;p (niezweryfikowany)
policja chlubi się takimi akcjami.dzieki niej wszyscy obwatele czują się bezpiecznie.brawa dla policjantów ,będą awanse ;P?
.chudy. (niezweryfikowany)
mieli 1200zł, tak to już jest taka sumka że musieli chłopaki mieć powiązania z mafią!
godmode (niezweryfikowany)
&quot; Ale już nieoficjalnie studenci z całego osiedla potwierdzają, że wielu z nich doskonale wiedziało gdzie trzeba zapukać po &quot;trawkę&quot;. &quot; <br> <br>Co to ma byc za pierdolone konfidenctwo. Huje jebane pozabijalk bym za to. Psiarnia podworkowa.
molty (niezweryfikowany)
,,pięćset porcji marihuany [...] pięć tabletek ecstasy&quot; <br>(tłumaczenie: ,,pięćset porcji marihuany = 50g [?]) <br> <br>Heh, do każdej dychy dawali dropsa gratis?;) <br> <br>
kiero (niezweryfikowany)
na praktyki do holandii wszystkich polskich gliniarzy i dziennikarzy. moze bedzie lepiej.
niikt (niezweryfikowany)
No tak &quot;slawny&quot; akademik, z tego badz owego. <br>A podsypala konkurencja bo niby jak inaczej, albo jakis pechowy klient ktory wpadl z porcja zabojczego narkotyku i kosztem tych dwoch chlopakow chcial polepszyc swoja sytuacje. Smutne, ale tak bedzie dopoki marihuana niebedzie legalna. <br>A co do studentow ktorzy mowili ze wiedza gdzie kupic, to chyba kazdy z polibudy wie, ze na &quot;tekach&quot; mozna kupic wszystko (no prawie). <br>
chruszczow (niezweryfikowany)
A jak będę miał 50 lat to gdzie będę kupował trawę? U nas teraz ledwo można dostać bo policja ściga. Może jakiś studencina trafi kiedyś do sejmu i wpadnie na pomysł, żby zalegalizować. My jesteśmy młodzi sobie załatwimy a co z naszymi starymi, którzy kiedyś też pewnie palili a teraz wstydzą się nas zapytać gdzie można zioło kupić. <br>APEL DO STUDENTÓW POLITOLOGII <br>Jak będziecie w przyszłości posłami to zalegalizujcie ganje ze względu na nas. Jak moje dziecko nie będzie paliło to jak ja sobie załatwie cokolwiek.
Zajawki z NeuroGroove
  • Powój hawajski

poczucie bezpieczeństwa i swojskości związane ze fajnymi znanymi miejscami-własny pokój,dom mojej Babci,w końcu mieszkanie dziewczyny, ciekawość i pewne nadzieje wiązane z działaniem nasion

TR przeniesiony z forum hyperreal.info

 

A działo się to wszystko w pewien lipcowy słoneczny dzień roku pańskiego 2006...

 

  • 4-ACO-DMT
  • AMT

Set % setting:

1. Pokój kolegi w akademiku

2. Warszawskie śródmieście

3. U drugiego kolegi w domu

Dawka:

1. Około 35mg (do 45mg max) AMT

2. Ciągle dorzucane, łącznie około 50mg (do 70mg max) 4-AcO-DMT

O mnie:

1. 21 lat

2. 85kg

Doświadczenie:

1. Dream root, Gałka, Alkohol, Mj, Benzydamina, DXM, "BXM", 2C-E, AMT, DPT, 4-AcO-DMT, 4-HO-MET (plus od chuja stymulantów ale to tutaj nie ważne).

  • Dekstrometorfan
  • Dimenhydrynat
  • Tripraport

pokój w wynajmowanym ze współlokatorami mieszkaniu

Wiek około 20 lat waga 54 kg

Stan zdrowie – przeziębienie i źle przespana noc