USA: medyczna marihuana na migreny? Sąd nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy

Jeśli migreny zostaną wpisane na stanową listę, jej spożycie w Illinois wzrośnie w sposób skokowy – twierdzą eksperci ze stanowego departamentu zdrowia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Dziennik Związkowy
gd

Odsłony

104

Być może już wkrótce po medyczną marihuanę w Illinois legalnie sięgnąć będą mogły osoby cierpiące na silne migreny. Sąd nakazał przedstawicielom departamentu zdrowia ponowne rozpatrzenie propozycji wpisania migren na listę chorób leczonych marihuaną.

Sędzia sądu okręgowego powiatu Cook Rita Novak oddaliła odmowę stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego dotyczącą wpisania migren na listę dolegliwości kwalifikujących pacjentów do leczenia medyczną marihuaną. Sędzia nakazała departamentowi ponowne rozpatrzenie sprawy.

Decyzja sądu była efektem zaskarżenia odmowy wpisania migreny na listę chorób leczonych cannabisem przez mężczyznę, który twierdzi, że od lat pomaga on znosić dręczące go migreny. Sąd wziął również pod uwagę opinię i badania zaprezentowane przez Medical Cannabis Advisory Board, z których wynika, że marihuana łagodzi objawy tej dolegliwości.

Jeśli migreny zostaną wpisane na stanową listę, jej spożycie w Illinois wzrośnie w sposób skokowy – twierdzą eksperci ze stanowego departamentu zdrowia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Kodeina

mój pokój. humor pozytywny. chciałam wychillować się przy muzyce jak to zawsze robię po thio :)

Piątek. Nie mogę ruszyć się z domu, bo dostałam cynk, że tego dnia ma być łapanka "niespodzianka". Wolę nie ryzykować. Siedzę z siostrą u mnie w pokoju. Nagle wpadam na pomysł, żeby coś zabakać z siostrą. Ale kiedy stwierdzam, że nie zdążę już nic zamotać (miałam na to 2h, bo mama miała wrócić niedługo do domu), postanawiam zamotać kodę. Po około godzinie pisania do znajomych, żeby ktoś zamotał mi tabsy, typiara, z którą mam na tę chwilę spinę napisała, że lajtowo mi kupi i przyniesie na chatę. Sobie myślę: może typówa nie jest taka zła jak zawsze mi się wydawało?

  • Dekstrometorfan

Substancja: DXM (Acodin) drugi raz (zajrzyj do TR z pierwszego razu)

Dotychczasowe doświadczenia: to było dawno i nieprawda ;)

Efekty: podobały mi się aż za bardzo, a potem odwrotnie ;)

Czy to doświadczenie zmieniło cię, i w jaki sposób: Mnie chyba niespecjalnie, ale za to już nie mam ochoty na DXM

  • Benzydamina
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Miks
  • Odrzucone TR

Całe doświadczenie przeżyłem sam. Miasto-> Szczecin. Po powrocie do domu była tylko moja babcia. Lokacje-Centrum Handlowe Galaxy (byłem w kinie ;)), Centrum Handlowe Turzyn, Tramwaj nr. 8. Spacer po dzielnicy Gumieńce.

Witam! W sumie nie jestem nowy bo hyperreala i ng odwiedzam od kilku miesięcy ale dopiero dziś postanowiłem coś wyskrobać, tym bardziej że to mix:)

  • N2O (gaz rozweselający)
  • Pozytywne przeżycie

pozytywne, zwyczajne

Siema dzisiaj chciałbym się z wami podzielić moim pierwszym razem z N2o czyli podtlenek azotu, dodam jeszcze że jest to mój pierwszy raport więc sorry za wszelkie błędy. Od zawsze byłem ciekawy innych stanów świadomości i interesowałem się w temacie substancji psychoaktywnych, chciałem próbować róźnych nowych rzeczy jeśli chodzi o ten temat, w tamten dzień padło akurat na sprężone. 

randomness