REKLAMA
USA: 6 lat więzienia dla studenta handlującego w darknecie sprowadzanym z Chin α-PVP

W tekście sporo ciekawych szczegółów na temat pracy operacyjnej agentów DHS, toteż zachęcamy do lektury!

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

DeepDotWeb
C.Aliens

Grafika

Odsłony

1164

3 października 2014 roku władze federalne aresztowały przed nowojorską placówką UPS Darena Moshe, 24-letniego studenta, który za pośrednictwem darknetu handlował α-PVP. Dwa lata później sfinalizowana została ugoda sądowa, na mocy której Moshe został skazany na sześć lat więzienia.

Moshe przyznał się do sprzedaży narkotyków, które importował z Chin i sprzedawał w darkmarkecie o nazwie Agora. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) rozpoczął śledztwo w sprawie Moshe we wrześniu 2014 roku. Nowojorscy celnicy znaleźli wtedy pakiet z α-PVP, ukrytym wewnątrz lamp w kształcie królików. Łączny ciężar przechwyconego proszku wynosił 507 gramów.

Rozpoczęło się dochodzenie. Na pudełku z UPS widniała fałszywa nazwa odbiorcy, zarejestrowana przy użyciu fałszywego dowodu tożsamości i fałszywego numeru konta bankowego. Oficer śledczy DHS odnotował to wszystko, podążając następnie króliczym tropem aż do informacji, które pozwoliły połączyć z przestępstwem osobę Moshe.

Agenci przechwytywali pakiety i aranżowali sytuację w taki sposób, by w rejestrach figurowały one jako "zwrócone do nadawcy." W rzeczywistości po prostu zabierali je do analizy. DHS następnie otrzymało ze strony UPS zezwolenie na wprwadzenie tajnych agentów pod przykrywką pracowników UPS, którzy mieli mieć dostęp do skrzynek doręczeniowych. TNT — doręczyciel, który dostarczał wcześniej Moshemu wiele paczek – również zgodził się na współpracę z agentami DHS.

Gdy jego paczki zaczęły ginąć, Moshe został zmuszony do odsłonięcia się. Pytał o nie w biurze UPS, często osobiście, pozwalając w ten sposób agentom na zebranie informacji wizualnych. Zdjęcia z fałszywych dokumentów tożsamości zgadzały się z wyglądem Moshe. Jego prawdziwa tożsamość pozostawała wciąż jednak nieznana.

Agenci DHS poprosili pracowników UPS by poinformowali Moshe, że w celu zdobycia dalszych informacji będzie musiał zadzwonić do oryginalnego spedytora. UPS zrobiło to, o co prosili agenci, a Moshe wpadł w pułapkę. Dzwoniąc do spedytora został przekierowany do agenta DHS. Numer, z którego dzwonił Moshe, został zidentyfikowany jako abonament należący do jego rodziców. Gdy rzekomy spedytor oddzwonił na numer Moshe, komunikat z poczty głosowej powitał go jego prawdziwym nazwiskiem.

Następnie agenci wykonali swójprzedostatni ruch. Przechwycili trzy paczki, zanim trafiły one do UPS i współpracując z celnikami dokonali podmiany. Usunęli z paczek α-PVP i zastąpili je zwykłą solą kuchenną. Następnie paczki trafiły z powrotem do obiegu. Wygląda na to, że taktyka ta jest przez organy ścigania coraz częściej wykorzystywana.

Agenci DHS wraz z miejscowymi policjantami zaczekali następnie, aż Moshe zjawi się, by odebrać paczkę. Pracownik UPS zaalarmował agentów, gdy 24-latek wszedł do sklepu. Agenci aresztowali go chwilę po tym, jak umieścił paczki w swoim pojeździe, co oznaczało finalizację kontrolowanej dostawy.

Sędzia William Kuntz z sądu federalnego na Brooklynie skazał Moshe na sześć lat w więzieniu federalnym za import spoza USA substancji kontrolowanej Grupy I.

Moshe wyszedł za kaucją w wysokości 50,000$ i będzie przebywał na wolności do 30 stycznia 2017 roku.

Oceń treść:

Average: 6.4 (5 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Nastawienie pozytywny. Normalny weekendowy rejw, jedna znajoma dla towarzystwa. Wiekszość akcji dziala sie w zasadzie na malym placyku tuż obok ,,Clubu"

Jak tytuł mówi - standardowa miłośc i niemałe zaskoczenie. A więc od początku

- jako stały bywalec i fan muzyki elektronicznej udałem się na rejw z zamiarem dobrej wkętki po Emce. Zazwyczaj nie chodzę sam więc przygarniam kumpele, której cele sa identyczne do moich.

Standardowe procedury, odprawienie, bilety, szatnia (czas cos wrzucic)

Godzina 00.00 - 0,5 tabletki, na poczatek (zaznaczajac, ze mam bardzo niska tolernacje do wszelakich uzywek) 

  • 4-HO-MET
  • Marihuana

Dom po remoncie (straszny burdel, wszędzie wala się folia bąbelkowa i śmieci po zeszłonocnej libacji), las, znowu dom, sala prób.

Waga: 70kg.

Data: 20.11.2010

  • Szałwia Wieszcza

Hej, ho ! Okazuje sie ze SD to masakrycznie potezny psychedelik.
Szkoda ze mialem tak malo. T-R w sumie malo spektakularny ale mi sie
nudzi to napisze, ha !. Szkoda ze mi biedactwo uschlo, musze sie
zaopatrzyc w nowa sadzonke :)  • 4-ACO-DMT

Spokój, żadnych negatywnych zdarzeń poprzedzających doświadczenia.

 

 

                                                      Sobotnie popołudnie. Nic nadzwyczajnego. Jak co tydzień tamtymi czasy postanowiliśmy umilić sobie weekend psychodelikiem. Ulubiona substancja, zarówno moja jak i jej. Szybkie odmierzenie, bach do szklanki. Zamieszane, wypite, przepłukane, przepite. Mimo tego, że doskonale wiemy czego się spodziewać zawsze pojawia się jakaś niepewność. Możliwości tych środków są niesamowite, potrafią poważnie zaskoczyć niejednego użytkownika.