Uniwersytet Oksfordzki: 10 mln funtów na badania nad marihuaną

Badacze mówią o "ogromnym, niewykorzystanym potencjale" rośliny.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Anglia Today

Odsłony

76

Badacze mówią o "ogromnym, niewykorzystanym potencjale" rośliny.

Dziesięć milionów funtów przeznaczone na badania nad medycznymi zastosowaniami marihuany pozwolą zbadać jej zastosowania w leczeniu bólu, nowotworów, a także chorób związanych ze stanem zapalnym. Naciski na rząd w sprawie legalizowania marihuany do zastosowań medycznych nieodmiennie rozbijają się o komunikat "Wielka Brytania nie zalegalizuje tego szkodliwego narkotyku do żadnych celów".

Badania prowadzone przez dr Zameela Cadera skupią się na układzie endokannabinoidowym, który pełni rolę w funkcjach związanych z nastrojem, pamięcią oraz przetwarzaniem bólu. Dr Cadera argumentuje, że jest to obszar dający nadzieję na rozwiązanie wielu problemów neurologicznych, który jest obecnie praktycznie niewykorzystywany.

Badacze mają nadzieję, że ich praca pozwoli na zmniejszenie dolegliwości trapiących miliony osób w Wielkiej Brytanii. Obecnie do obrotu na terenie Wielkiej Brytanii dopuszczony jest jeden lek oparty na marihuanie, spray Sativex. Zawiera on THC oraz CBD, jest stosowany do zmniejszania skurczów mięśni u osób chorych na stwardnienie rozsiane. Mimo teoretycznej akceptacji, w praktyce nie jest stosowany poza Walią jako specyfik zbyt drogi.

Niedawne badania nad pacjentami z demencją pokazały, że zastosowanie medycznej marihuany pomaga usuwać z tkanek mózgowych białka łączone z rozwojem tej choroby. Do stosowania produktów uzyskiwanych z konopi indyjskich w celu uśmierzania bólu przyznaje się między innymi chorujący na artretyzm sir Patrick Stewart.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Moje przeżycia są nieco trudne do opisania, bo była to moja pierwsza jazda w

życiu i nie mam do czego jej przyrównać.Mam 21 lat i jeszcze nigdy przedtem niczym się nie odurzyłem. (zero alkoholu,

trawy, nawet papierosów itp.) Była to moja wielka życiowa idea i żadne namowy

ze strony kolegów nigdy mnie nie przekonały. Coś widocznie we mnie pękło, bo po

opisie aviomarinowych halucynacji jednego z moich przyjaciół postanowiłem

"sprawdzić jak to jest".


  • Grzyby halucynogenne

Widzieliście "Piąty Element" ? Zajebisty film. Mi się wydał strasznie realistyczny. Ale nie o tym będę pisał. Przedstawię wydażenie które miało miejsce tuż przed seansem...

  • DOC
  • DOI
  • Miks

Woodstock

Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info.